Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6080
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórzanie odwiedzają groby bliskich

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 listopada 2016, 15:37
Aktualizacja: Środa, 2 listopada 2016, 8:49
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Robert Czepielewski
Tradycyjnie, 1 listopada jeleniogórskie cmentarze „toną” nie tylko w jesiennych liściach, ale i w kwiatach, zniczach i tłumach ludzi, którzy niekiedy z odległych miejsc wracają w rodzinne strony, by uczcić pamięć bliskich. Wokół cmentarzy momentami korkują się ulice, ale jest stosunkowo bezpiecznie, a ruch odbywa się w miarę płynnie.

Od rana autobusy komunikacji miejskiej (linia nr 12 oraz specjalna „S”) kursują praktycznie co 15 minut. Dzięki temu, wielu mieszkańców postanowiło pozostawić samochody przy domach - tym bardziej, że pierwszy dzień miesiąca jest dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze.

Przy starym i nowym cmentarzu przy ul. Sudeckiej do godz. 14:00 nie było bez zdarzeń drogowych. - Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego są wspomagani przez policjantów z innych pionów. Przy ulicy Sudeckiej ruch odbywa się na tyle płynnie, że nie ma większych zatorów. Czasowo może wystąpić zagęszczenie ruchu, dlatego funkcjonariusze na bieżąco monitorują drogę i podejmują czynności związane z upłynnieniem ruchu – powiedział st. asp. Kacper Krauze z jeleniogórskiej policji.

Dzień pierwszego listopada jest dniem wolnym od pracy, ale wieczorem i w nocy wiele osób będzie wracać do miejscowości, w których mieszkają i pracują na co dzień. Policjanci apelują o rozwagę. - Zalecamy wzmożoną ostrożność, wypoczynek przed jazdą oraz trzeźwość. Coraz mniej osób wsiada za kółko po spożyciu lub w stanie nietrzeźwości. Życzymy wszystkim szerokiej drogi – dodał st. asp. Kacper Krauze.

Przy nekropoliach należy zwracać uwagę na znaki (miejscami tego dnia nastąpiła zmiana organizacji ruchu), a także stosować się do zaleceń policjantów. Jutro (2.11) Dzień Zaduszny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Zabobrzaninka 1-11-2016 19:11
Jechałąm dzisiaj linią S na cmentarz na Sudeckiej. Ścisk tak potężny że ciężko było oddychać . W autobusie unosił się odór perfum za 10zł. używanych przez Panie starsze. Pan stojący przy drzwiach miał chyba kupkę w majtkach bo czuć było woń kału . Dodam że ludzie tak się upychali że uszkodzili mi chryzantemkę .
~Gośc 1-11-2016 19:44
do zabobrzaninki ,jak Ci nie pasowało to było się przejść leniu smierdzący piechotą bo pogoda była piękna i spacer nikomu nie zaszkodził ,a Ty widze tylko jęczeć paniusiu potrafisz .
~r 1-11-2016 20:00
TY dziadówko nie masz na Taxi sbecja nie dała zabobrzanka ?
~Zabobrzaninka 1-11-2016 20:11
Moi drodzy używam drogich i dobrych perfum , stać mnie na taksówkę , jestem wysportowana , uszczęszczam na siłownie , biegam,jeżdżę na rowerze, na nartach, łyżwach.Pojechałam tylko z ciekawości , ponieważ wiele lat nie jezdziłam autobusami . Jestem osobą majętną i więcej do tego śmierdziela nie wsiądę ! Wolę moję pachnące autko lub Taxi Mercedes . Autobusy są dla Was leniuchy i złotówy jedne.Patologia rodzi patologie . Do 20,00 : dziadówa to leży z tobą w łóżku.
~do zabobrzaninki 1-11-2016 20:14
zabobrzaninka potrzebuje warunków specjalnych. Jak ktoś oczekuje komfortu w autobusie w takim dniu to nie wybiera linii "S" tylko Taxi.
~do zabobrzanka 1-11-2016 20:38
Kiedyś ktoś będzie jechał takim autobusem na twój grób....
~* 1-11-2016 21:02
Pokój Wam Wieczny w cichej krainie, gdzie ból nie sięga i łza nie płynie. Gdzie tylko słychać głos Boga serdeczny . Pokój Wam Wieczny ***
~jaakiśktoś 1-11-2016 21:24
Szkoda, że nie wszyscy rozumieją, że celem takiego p...pa, co ładniej trollem nazywają, jest właśnie rozdrażnienie ludzi i wywołanie głupawej dyskusji. Nie dajcie się prowokować szanowni czytelnicy, troll padnie z głodu!
~Franek bez majek 1-11-2016 22:15
To fakt że w autobusach MZK jest bardzo często fetor i odór co świadczy o osobach z tego środka transportu korzystających, a najczęściej są to osoby starsze. Autobusy powinny być klimatyzowane bo czasami otwarcie niewielkiego wywietrznika nie pomaga. Do tego częste przekleństwa wśród młodzieży, czasami warto się przejechać bo jest pełny przekrój mieszkańców Naszego zapyziałego miasta ):
~Kibicka 2-11-2016 6:50
Atmosfera była na cmentarzach spokojna, jak zwykle kiczowate fatałaszki na niektórych "damach" (rzecz gustu). Jedyne co mnie drażni to palenie papierosów, zarówno tradycyjnych jak i tych elektronicznych. WSTYD Byłam wczoraj na kilku cmentarzach i wszędzie to samo :(
~ 2-11-2016 9:16
kiedy w końcu zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego ulica Mieszka 1, koło cmentarza, dla wszystkich poza mieszkańcami i ew. niepełnosprawnymi?? to co się tam odbywa co rok, 1 listopada, to jest straszne...
~ 2-11-2016 9:34
A kto tam mieszka na tym Mieszka ?
~marysia 3-11-2016 9:43
Jechałam "S" z Zabobrza około godz. 10.40. Dziękuję, że mogłam z Kiepury dotrzeć na cmentarz. Już zaraz po 11.00 byłam na cmentarzu. Owszem na końcowych przystankach było trochę tłoczno. Ale nie było smrodu, w miarę nie czułam perfum za 10 złotych. Miasto i MZK spisało się na medal. A malkontentom i "damusią" zawsze będzie źle.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group