Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6484
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie odwiedzają groby bliskich

Wtorek, 1 listopada 2016, 15:37
Aktualizacja: Środa, 2 listopada 2016, 8:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie odwiedzają groby bliskich
Fot. Robert Czepielewski
Tradycyjnie, 1 listopada jeleniogórskie cmentarze „toną” nie tylko w jesiennych liściach, ale i w kwiatach, zniczach i tłumach ludzi, którzy niekiedy z odległych miejsc wracają w rodzinne strony, by uczcić pamięć bliskich. Wokół cmentarzy momentami korkują się ulice, ale jest stosunkowo bezpiecznie, a ruch odbywa się w miarę płynnie.

Od rana autobusy komunikacji miejskiej (linia nr 12 oraz specjalna „S”) kursują praktycznie co 15 minut. Dzięki temu, wielu mieszkańców postanowiło pozostawić samochody przy domach - tym bardziej, że pierwszy dzień miesiąca jest dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze.

Przy starym i nowym cmentarzu przy ul. Sudeckiej do godz. 14:00 nie było bez zdarzeń drogowych. - Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego są wspomagani przez policjantów z innych pionów. Przy ulicy Sudeckiej ruch odbywa się na tyle płynnie, że nie ma większych zatorów. Czasowo może wystąpić zagęszczenie ruchu, dlatego funkcjonariusze na bieżąco monitorują drogę i podejmują czynności związane z upłynnieniem ruchu – powiedział st. asp. Kacper Krauze z jeleniogórskiej policji.

Dzień pierwszego listopada jest dniem wolnym od pracy, ale wieczorem i w nocy wiele osób będzie wracać do miejscowości, w których mieszkają i pracują na co dzień. Policjanci apelują o rozwagę. - Zalecamy wzmożoną ostrożność, wypoczynek przed jazdą oraz trzeźwość. Coraz mniej osób wsiada za kółko po spożyciu lub w stanie nietrzeźwości. Życzymy wszystkim szerokiej drogi – dodał st. asp. Kacper Krauze.

Przy nekropoliach należy zwracać uwagę na znaki (miejscami tego dnia nastąpiła zmiana organizacji ruchu), a także stosować się do zaleceń policjantów. Jutro (2.11) Dzień Zaduszny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
77
Tak
16%
Nie
84%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group