Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5665
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraków: Jeleniogórzanie mistrzami Polski!

Czwartek, 24 września 2015, 20:11
Aktualizacja: Piątek, 25 września 2015, 14:50
Autor: MDvR
Kraków: Jeleniogórzanie mistrzami Polski!
Fot. użyczone: Tadeusz Malek
Wrzesień tradycyjnie stanowi kulminację sezonu dla zawodników Karkonoskiego Klubu Kajakowego, którzy co weekend rywalizują w innym miejscu na kajakowej mapie Europy. Po sukcesie w zawodach Pucharu Europy w Pradze, w których Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki odnieśli zwycięstwa w swoich kategoriach, nasi kajakarze freestyle'owi wyruszyli do Krakowa, gdzie walczyli o tytuły mistrzowskie w jubileuszowych – dziesiątych Mistrzostwach Polski we freestyle'u kajakowym.

Na tor kajakarstwa górskiego ''Kolna" na Wiśle w Krakowie zjechali się zawodnicy freestyle'u kajakowego z całej Polski. Pojawili się także zawodnicy z Czech, gdyż zawody te miały formułę otwartą. Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki prowadzili w zawodach już po eliminacjach i awansowali do finałów z pozycji liderów.

- Podczas zawodów ważne jest, aby mieć komfort w postaci pierwszego miejsca po eliminacjach. W finałach najlepszych pięciu zawodników startuje w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc. Dobrze jest być wtedy liderem, ponieważ ten kto startuje jako ostatni zna już nieoficjalne wyniki swoich rywali. Wie, jak powinien popłynąć, jakie ewolucje zaprezentować, aby objąć prowadzenie - komentuje Tomasz Czaplicki.

Zosia objęła prowadzenie już po pierwszym przejeździe finałowym i z notą 296,7 pkt. obroniła tytuł mistrzyni Polski w kategorii kobiet.

- Cieszę się z mojego pierwszego przejazdu, który dał mi zwycięstwo. Dzięki niemu mogłam się rozluźnić i w kolejnych przejazdach bardziej "poszaleć". Odwój podobny był do zeszłorocznego, regularny oraz łatwo dało się go "wyczuć" więc pomimo tego, że pojawił się na krótko przed zawodami poszło nam całkiem nieźle. Wróciliśmy z trzema medalami. Ewa Balon, która w tym roku dołączyła do naszego jeleniogórskiego klubu do naszych dwóch złotych krążków dołożyła brązowy medal - wyznała szczęśliwa Zofia Tuła.

Tomasz wziął przykład z Zosi i w podobnym stylu zwyciężył w kategorii mężczyzn. Już w pierwszym z trzech przejazdów finałowych osiągnął najlepszy rezultat, który oceniono na 915 pkt. Blisko podium uplasował się Michał Wrzal, który ostatecznie sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

Łączny wynik za zdobyte miejsca dał Zosi, Ewie, Michałowi i Tomkowi drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski.

Już w nadchodzący weekend 26 i 27 września będzie można zobaczyć naszych kajakarzy w starciu z europejską i światową czołówką podczas finałowych zawodów Pucharu Europy, które odbędą się w Jeleniej Górze na rzece Bóbr. Zawody, jak co roku rozegrane zostaną pod elektrownią wodną obok mostu na ulicy Różyckiego. Więcej informacji na www.kayakgames.blogspot.com.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group