Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6449
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanie liderami w zbiórce tworzyw

Środa, 29 października 2008, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 6 grudnia 2008, 18:02
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanie liderami w zbiórce tworzyw
Michał Kasztelan z dyplomem laureata. – To dzięki jeleniogórzanom nas doceniono – mówi prezes MPGK.
Fot. TEJO
– Nasze przedsiębiorstwo zostało wyróżnione na trwających właśnie targach Poleko tytułem Lider Zbiórki Tworzyw, konkretnie tworzywa PET z którego produkuje się butelki do napoi – mówi Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

To już trzecia nagroda jaką to przedsiębiorstwo otrzymało za zbiórkę surowców wtórnych. Jak mówi prezes, ten tytuł to wyróżnienie dla wszystkich jeleniogórzan, którzy pilnie zapełniają kosze z butelkami. W ubiegłym roku MPGK zebrało 100 ton PET-u. – Jeśli zbierzemy 150 ton, będziemy najlepszym miastem w Polsce w przedziale od 30 do 100 tysięcy mieszkańców – dodaje Michał Kasztelan.

Prezes mówi, że do koszy – które często są przepełnione i ludzie wyrzucają butelki do ogólnych śmietników – weszłoby dwa razy więcej surowca, jeśli będziemy butelki zgniatać. – Nie zawsze nadążamy z opróżnianiem koszy, a i koszt transportu byłby mniejszy, gdyby w środku mieściło się więcej butelek – apeluje prezes Kasztelan.
Podczas targów nagrodzono też przedsiębiorstwo Izery z Lubomierza za zbiórkę opakowań szklanych oraz Zakład Recyklingu w Kostrzycy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group