Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6106
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łódź: Jeleniogórskie tenisistki mistrzyniami Polski!

Poniedziałek, 17 września 2012, 1:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 września 2012, 20:16
Autor: MDvR
Łódź: Jeleniogórskie tenisistki mistrzyniami Polski!
Fot. użyczone
Świetnie zaprezentowały się jeleniogórskie tenisistki podczas Drużynowych Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym juniorek, które odbyły się w dniach 14–16 września na kortach Łódzkiego Klubu Tenisowego.

Startowały cztery najlepsze drużyny wyłonione we wcześniejszych eliminacjach ogólnopolskich: ŁKS Łodź, Warszawianka Warszawa, Promasters Szczecin oraz Klub Tenisowy Jelenia Góra. Klub z Jeleniej Góry reprezentowały następujące zawodniczki: Zofia Stanisz, Natalia Lewinska, Monika Przybył, Linda Kołodziejczyk, Katarzyna Pyka.

Po bardzo wyrównanych pojedynkach drużyna z Jeleniej Góry wygrała w półfinale z Warszawianką. Przy stanie 3:3 nasza drużyna miała zdecydowanie więcej wygranych setów i gemów. W meczu finałowym dziewczyny spotkały się z Promasters Szczecin. Wykazały się niezwykłą odporność i walkę do ostatniej piłki. Po grach deblowych przegrywały 0:2. Następnie przegrała swój mecz Monika Przybył i było już 0:3. Od tego momentu jeleniogórzanki wygrały kolejno swoje gry bez straty seta - Natalia Lewińska, Zofia Stanisz i Katarzyna Pyka. Zrobiło się w meczu 3:3. Okazało się, że wygrany set przez Zosię i Natalię w grze deblowej mimo przegranego meczu zadecydował o zdobyciu Mistrzostwa Polski Juniorek przez Klub Tenisowy Jelenia Góra mieszczący się na jeleniogórskim Zabobrzu

Trenerem drużyny był Janusz Lewiński. Prezesem Klubu Tenisowego Jelenia Góra jest Piotr Paczóski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group