Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7711
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórskie tenisistki mistrzyniami Polski!

Wiadomości: Łódź
Poniedziałek, 17 września 2012, 1:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 września 2012, 20:16
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Świetnie zaprezentowały się jeleniogórskie tenisistki podczas Drużynowych Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym juniorek, które odbyły się w dniach 14–16 września na kortach Łódzkiego Klubu Tenisowego.

Startowały cztery najlepsze drużyny wyłonione we wcześniejszych eliminacjach ogólnopolskich: ŁKS Łodź, Warszawianka Warszawa, Promasters Szczecin oraz Klub Tenisowy Jelenia Góra. Klub z Jeleniej Góry reprezentowały następujące zawodniczki: Zofia Stanisz, Natalia Lewinska, Monika Przybył, Linda Kołodziejczyk, Katarzyna Pyka.

Po bardzo wyrównanych pojedynkach drużyna z Jeleniej Góry wygrała w półfinale z Warszawianką. Przy stanie 3:3 nasza drużyna miała zdecydowanie więcej wygranych setów i gemów. W meczu finałowym dziewczyny spotkały się z Promasters Szczecin. Wykazały się niezwykłą odporność i walkę do ostatniej piłki. Po grach deblowych przegrywały 0:2. Następnie przegrała swój mecz Monika Przybył i było już 0:3. Od tego momentu jeleniogórzanki wygrały kolejno swoje gry bez straty seta - Natalia Lewińska, Zofia Stanisz i Katarzyna Pyka. Zrobiło się w meczu 3:3. Okazało się, że wygrany set przez Zosię i Natalię w grze deblowej mimo przegranego meczu zadecydował o zdobyciu Mistrzostwa Polski Juniorek przez Klub Tenisowy Jelenia Góra mieszczący się na jeleniogórskim Zabobrzu

Trenerem drużyny był Janusz Lewiński. Prezesem Klubu Tenisowego Jelenia Góra jest Piotr Paczóski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~~~Agi 17-09-2012 13:38
Brawo dziewczyny-pokazłyście swoje świetne umiejętności- jakiś pożądny sponsor by sie Wam przydał bo to drogi sport (pan prezes zna wiele "ważnych" osób, niech działa)!!!!
~znajomka 17-09-2012 19:12
brawo Natalia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group