Zalogowanych: 25

Łódź: Jeleniogórskie tenisistki mistrzyniami Polski!

Poniedziałek, 17 września 2012, 1:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 września 2012, 20:16
Świetnie zaprezentowały się jeleniogórskie tenisistki podczas Drużynowych Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym juniorek, które odbyły się w dniach 14–16 września na kortach Łódzkiego Klubu Tenisowego.

Startowały cztery najlepsze drużyny wyłonione we wcześniejszych eliminacjach ogólnopolskich: ŁKS Łodź, Warszawianka Warszawa, Promasters Szczecin oraz Klub Tenisowy Jelenia Góra. Klub z Jeleniej Góry reprezentowały następujące zawodniczki: Zofia Stanisz, Natalia Lewinska, Monika Przybył, Linda Kołodziejczyk, Katarzyna Pyka.

Po bardzo wyrównanych pojedynkach drużyna z Jeleniej Góry wygrała w półfinale z Warszawianką. Przy stanie 3:3 nasza drużyna miała zdecydowanie więcej wygranych setów i gemów. W meczu finałowym dziewczyny spotkały się z Promasters Szczecin. Wykazały się niezwykłą odporność i walkę do ostatniej piłki. Po grach deblowych przegrywały 0:2. Następnie przegrała swój mecz Monika Przybył i było już 0:3. Od tego momentu jeleniogórzanki wygrały kolejno swoje gry bez straty seta - Natalia Lewińska, Zofia Stanisz i Katarzyna Pyka. Zrobiło się w meczu 3:3. Okazało się, że wygrany set przez Zosię i Natalię w grze deblowej mimo przegranego meczu zadecydował o zdobyciu Mistrzostwa Polski Juniorek przez Klub Tenisowy Jelenia Góra mieszczący się na jeleniogórskim Zabobrzu

Trenerem drużyny był Janusz Lewiński. Prezesem Klubu Tenisowego Jelenia Góra jest Piotr Paczóski.