Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6330
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórskie szkoły po remontach i odświeżone czekają na uczniów

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 września 2012, 13:20
Aktualizacja: 13:22
Autor: um
Początek nowego roku szkolny w Jeleniej Górze oznacza jednocześnie finał kilkudziesięciu remontów, najczęściej o kilkusettysięcznej wartości w placówkach oświatowych. – W niektórych dokonane prace mają nieco niższą wartość, ale w sposób wyraźny wpływają i na poprawę komfortu pracy nauczycieli i na oszczędności w kosztach eksploatacji urządzeń i obiektów – informuje rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

- W zakresie termomodernizacji dokonano m.in. znaczących prac w przypadku SP 2, na wartości blisko miliona zł (982 tys.) – ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachu i stropu, wymieniono stolarkę okienną (łącznie ponad 250 okien!)oraz drzwi, dokonano renowacji witraży. Prace trwały od 2009 r. W Miejskim Przedszkolu nr 27 wartość prac sięgnęła niemal pół miliona zł (469,8 tys.), a prace wykonano w podobnym zakresie, zarówno ocieplając ściany zewnętrzną, stropodach i strop, a także wymieniając stolarkę okienną. Tu także prace trwały sukcesywnie od dwóch lat - mówi rzecznik.

Największy remont przeżył Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, w którym wartość robót przekroczyła 2,6 miliona zł, a zakres rzeczowy prac był analogiczny, jak w przypadku dwóch poprzednich obiektów, z tym, że kubatura obiektu i rozmaitość robót była w przypadku tej szkoły zdecydowanie większa. Również w drugim z „ogólniaków”, ZSO nr 2 im. Norwida, przeprowadzono takie prace o wartości 735 tys. zł.

Mniejsze remonty to: wymiana zaworów grzejnikowych i grzejników w SP 13 (22,5 tys. zł), remont wentylacji wszystkich pomieszczeń w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych przy ul. Grottgera (22,4 tys. zł), remont instalacji kanalizacyjnej z bloku sportowym Gimnazjum nr 1 (18 tys. zł) czy konserwacja boisk o sztucznej nawierzchni 19 placówek (12 tys. zł).

- Fundusz „alkoholowy” był z kolei źródłem finansowania prac mających na celu popularyzację sportu i tworzenie alternatywy dla negatywnych zachowań. W tym przypadku dokonano m.in.: remontu boiska do piłki nożnej wraz z piłkochwytami w Gimnazjum nr 4 za 337 tys. zł (ten remont zastanie zakończony za kilkanaście dni) i zagospodarowania terenu rekreacyjno-sportowego w SP 10 (prawie 50 tys. zł) - wylicza Cezary Wiklik.

- Łączenia placówek oświatowych przyniosą w przyszłości optymalizację kosztów, niemniej w pierwszym etapie tej operacji pochłonęły sporo pieniędzy na adaptację pomieszczeń dla potrzeb łączonych szkół. Połączenie ZSLicealnych i Usługowych i przeprowadzka tych placówek do obiektu przy ul. Leśnej oraz organizacja tam bursy szkolnej nr 4 to koszt łączny ponad 800 tys. zł, w tym: wyremontowano pomieszczenia dydaktyczne, przygotowano pokoje dla wychowanków w bursie, zorganizowano kuchnię z jadalnią, Część tych prac jest właśnie finalizowana, większość jest już zakończona - infromuje rzecznik.

Połączenie SP7 i Gimnazjum nr 2 pochłonęło zdecydowanie mniej środków, bo niespełna 80 tys. zł, za co wyremontowano świetlicę i pomieszczenia jadalni, poprawiono instalacje, wyremontowano toalety, wymieniono niektóre drzwi.
- We wszystkich szkołach wykonano prace dotyczące odświeżenia niektórych pomieszczeń, przygotowując obiekty na przyjęcie dzieci i młodzieży - podkreśla Cezary Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Nika 2-09-2012 14:26
a za rok kolejne remonty, bo ściany pomazane, pełne odcisków butów. ot co! taka \"młodzież\". w domu niech sobie wandale niszczą ściany ! ich matki beda zadowolone !
~życzliwy :) 2-09-2012 15:54
remont ka...lizacji w gimnazjum nr1 !???????!!!!!!!!!! to nie był remont tylko naprawa z p...nej roboty poprzednich wykonawców!!!! a remont miał być wielki wymiana okien , ogrzewania ale jak zwykle z kończyło się na obiecankach jak co roku !
~korek 2-09-2012 16:04
rozwydrzone bachory z wolnego chowu do czerwca zdewastują to co wyremontowane na milion procent
~ToTo 2-09-2012 18:36
Koloryzacja zakresu wykonanych prac to specjalność naszych włodarzy. Jest ogromna przepaść między tym co powinno być a zostało zrobione. Wielkie mi osiągnięcia! To obowiązek miasta, który przez lata nie był wykonywany.
~ 2-09-2012 19:12
Remont na ulicy Leśnej to chyba nie miało miejsca. Także kolejne kłamstwo.Bardzo bym chciała aby to była prawda.
~gjgjb 2-09-2012 20:53
Skoro przy ulicy Leśnej został przeprowadzony remont, to dlaczego szkolna bursa zostaje w Sobieszowie?
~gen 2-09-2012 22:58
Propaganda PO za pomocą usłużnych mediów.
~ 2-09-2012 23:00
Platforma każdą porażkę przekuwa w swój sukces.
~wakeupblind 2-09-2012 23:07
W końcu to wszystko * razem z tą * propagandą a wtedy ludzie zrobią duże oczy ale będzie już za późno
~fcneirocn 9-09-2012 20:12
hahahaha remont przy ul. Lesnej ? Oni tam nic nie zrobili ! Nie ma klas, bursy, dodatkowej kuchni, prosektorium !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group