Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7892
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórskie Spotkania Teatralne rozpoczęte!

Niedziela, 27 września 2015, 8:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 września 2015, 8:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórskie Spotkania Teatralne rozpoczęte!
Fot. Tomasz Raczyński
Już po raz 45. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne serwują miłośnikom sztuki sporą dawkę doznań, zarówno tych wizualnych, jak i słuchowych, ale przede wszystkim duchowych. Przez 10 dni w Teatrze Norwida będzie można zobaczyć znakomite spektakle, wysłuchać koncertów oraz wziąć udział w warsztatach. Wczoraj (26.09) na inaugurację zaprezentowano „Zimową opowieść”.

- Mam nadzieję, że tak premiera, jak i całe 45. JST będą udane. Mam nadzieję, że będzie tu dużo radości przede wszystkim dla widzów, turystów, ale i dla aktorów – mówił przed rozpoczęciem festiwalu wiceprezydent Jerzy Łużniak, który następnie na scenie, uderzeniem w gong, otworzył oficjalnie imprezę.

- Jest to tym bardziej duże święto dla nas ze względu na to, teatr obchodzi 70-lecie istnienia tutaj. Przed nami 10 dni różnorodności teatralnych. Zapraszam państwa, czekamy na was dniem, a przede wszystkim wieczorami i nocą – zachęca do udziału w wydarzeniach dyrektor Teatru Norwida Piotr Jędrzejas.

Premiera sztuki w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality zgromadziła na widowni niemal komplet widzów. „Zimowa opowieści” Williama Shakespeare'a jest trudnym dramatem, który sam autor zaliczał do komedii. Historia króla Sycylii, który podejrzewał swoją ciężarną żonę Hermionę o romans spotkała się z ogromnym aplauzem, głównie za grę aktorów, którzy pokazali swój kunszt. Sama opowieść sprawiała widzom trudności w interpretacji. Reżyserzy widowiska drugą część spektaklu osadzili w czasach współczesnych. Akcja rozgrywała się podczas święta strzyżenia owiec na polskiej wsi. To tu trafiła Perdita, której dalsze losy można było prześledzić z elementami rytmu disco polo, a największym wygranym uroczystości okazał się złodziej.

Jeleniogórskie Spotkania Teatralne to nie tylko sztuka na Dużej Scenie i Scenie Studyjnej. Organizatorzy zapraszają również na spotkania z twórcami, warsztaty dramaturgiczne oraz koncerty w restauracji teatralnej.

Dzisiaj (27.09, godz. 19:00) wałbrzyski Teatr Dramaturgii pokaże spektakl „Balladyna. Kwiaty ciebie nie obronią”. Wcześniej, bowiem od godz. 17:00 na scenie studyjnej zobaczymy monodram „Nic nowego pod słońcem” Sławomira Hollanda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group