Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6324
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórskie Spotkania Teatralne – już wkrótce!

Wtorek, 13 września 2016, 10:16
Aktualizacja: Sobota, 24 września 2016, 8:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórskie Spotkania Teatralne – już wkrótce!
Fot. Przemek Kaczałko
Za nieco ponad dwa tygodnie wystartuje 46. edycja Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych, czyli okazja, aby w Teatrze im. C. K. Norwida zobaczyć znakomite sztuki przygotowane przez teatry z różnych stron Polski, a także z Niemiec. Spektakle odbywać się będą w dniach 29 września – 4 października na Dużej Scenie jeleniogórskiego teatru.

- Przed nami sześć dni Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych – mówił na wczorajszej konferencji prasowej Tadeusz Wnuk, dyrektor jeleniogórskiego teatru. Na inaugurację (29 września o godz. 18:00) „Skazany na bluesa” w reż. Arkadiusza Jakubika z Teatru Śląskiego w Katowicach. - Jest to olbrzymie widowisko – w tym spektaklu gra właściwie cały zespół. Jest muzyka na żywo, ściśle powiązana ze spektaklem o życiu i twórczości Ryszarda Riedla i jego walce z tym, z czym jak się później okazało, nie mógł wygrać – mówił T. Wnuk zachęcając do udziału. Spektakl odbędzie się dzięki dofinansowaniu Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego z Bolesławca.

Ponadto w kolejnych dniach zobaczymy:
30 września - „Sprzedawcy gumek” w reż. Andrzeja Bartnikowskiego z Teatru A. Mickiewicza w Częstochowie. - To znakomicie napisana sztuka, podana niebanalnie, a autor nazywa ją „smutną komedią” Hanocha Levina – opisał spektakl T. Wnuk.
1 października - „Matki i Synowie” w reż. Krystyny Jandy z Teatru Polonia w Warszawie. - To wielokrotnie nagradzana sztuka, z powodzeniem grana na Broadway'u. Jest to temat na czasie, mówi o tolerancji, tudzież nietolerancji. Przedstawienie zaproszone zostało przez Agencję Koncertowo-Wydawniczą „Solo”, które stało się naszym partnerem w 46. JST – mówił dyrektor Teatru Norwida.
2 października - „Welcome Home Boys” w reż. Kinoteatru Mumio. - Spektakl przygotowany przez Kabaret Mumio, który przybrał już nazwę Kinoteatru. Zetkniemy się z ich abstrakcyjno-absurdalnym humorem, który doskonale znamy – mówił T. Wnuk.
3 październik - „Alois Nebel” w reż. Stefana Wolframa z Teatru im. Gerharta Hauptmanna z Zittau (Niemcy). - To komedia, na podstawie tej komedii został nakręcony film, który został nagrodzony w 2011 r. Europejską Nagrodą Filmową, a scenariusz był nominowany dwukrotnie do Oscara. Ten spektakl będzie grany (dosłownie) na Dużej Scenie, będzie opatrzony polskimi napisami – opisał sztukę niemieckiego teatru Tadeusz Wnuk.
4 październik, na zakończenie 46. JST – „Bar pod zdechłym psem” w reż. Emiliana Kamińskiego z Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. - Jest to monodram Dariusza Bereskiego - człowieka, który zaczynał swoją karierę na deskach Teatru C.K.Norwida – mówił Tadeusz Wnuk.

- Jest to repertuar przygotowany już przez nowego dyrektora, natomiast miał mało czasu na to i myślę, że w przyszłym roku będzie mógł w pełni pokazać swoją koncepcję spotkań teatralnych – mówiła Irena Kempisty, naczelnik wydziału kultury i turystyki Urzędu Miasta.

Jak podkreślają organizatorzy, bilety sprzedają się bardzo dobrze i należy się spieszyć, bowiem przed spektaklem może ich już nie być.

- Bilety można jeszcze nabyć w kasie teatru lub poprzez stronę www.teatrnorwida.pl – powiedziała Sylwia Rehlis z Działu Marketingu Teatru Norwida. - Jedynym wyjątkiem jest spektakl zaplanowany na 1 października („Matki i Synowie”), na który trzeba osobiście kupić bilet w kasie i mimo że uruchomiliśmy dwa przedstawienia, tych biletów jest bardzo mało – dodała S. Rehlis.

46. JST są dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra w kwocie 55 tysięcy złotych. Pozostałe środki pochodzą od sponsorów oraz mają zwrócić się ze sprzedaży biletów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group