Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2709
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórskie pomysły na eksport

Czwartek, 24 marca 2011, 8:14
Aktualizacja: 8:14
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Jeleniogórskie pomysły na eksport
Fot. Organizatorzy
Radny miejski Wojciech Chadży, nadkom. Bogumił Kotowski z policji i Mariusz Synówka od lat zajmujący się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży gościli w Polanicy Zdroju, gdzie wymieniali się doświadczeniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Był to pierwszy krok nowej współpracy Jelenia Góra – Polanica Zdrój.

Dla gospodarzy Bogumił Kotowski przygotował prezentacje akcji przeprowadzonych przez jeleniogórską policję. Mówił m.in. o współpracy transgranicznej i patrolach narciarskich. Nie zabrakło informacji o wspólnych akcjach policji i Mariusza Synówki, prezesa Fundacji Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga. Między innymi o tabliczkach, które zawisły przy wielu przejściach dla pieszych „Tylko na zielonym dajesz przykład dzieciom”, działaniach prewencyjnych i profilaktycznych w szkołach i przedszkolach połączonych z rozdawaniem odblaskowych kamizelek, szkoleniach młodzieży z zakresu pomocy przedmedycznej i wielu innych.

– Był to pierwszy krok dalszej współpracy. Zapadła decyzja, że wspólnie będziemy prowadzić różne działania, w tym organizować spotkania z przedstawicielami komisji bezpieczeństwa również z innych miast i gmin powiatu kłodzkiego. Chcemy stworzyć płaszczyznę wymiany informacji między jednostkami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi, które czasami sąsiadują o miedzę i nic o sobie nie wiedzą. Będzie to wymiana doświadczeń i partnerskie podglądaniem własnej pracy. Jelenią Górę i Polanicę Zdrój bardzo wiele bowiem łączy, jak np. charakter uzdrowiskowy i turystyczny oraz fakt, że jesteśmy rejonami przygranicznymi i górskimi – mówi Mariusz Synówka.

Kłodzka policja już zapowiedziała, że w swoim powiecie wykorzysta kilka z pomysłów akcji przeprowadzonych na terenie powiatu jeleniogórskiego, w tym m.in. tabliczki „Tylko na zielonym...”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group