Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4891
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórskie pogotowie ratunkowe nagrodzone

Sobota, 17 grudnia 2011, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: Angela
Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze wraz z partnerami z Grupy Eurex Ratownictwo Medyczne (pogotowiem z Liberca i szpitalem ze Zgorzelca) otrzymało ,,Nagrodę Euroregionu Nysa 2011” za najlepsze działania w dziedzinie bezpieczeństwa i zdrowia publicznego.

- Ta nagroda była dla nas miłym zaskoczeniem. Doceniono całokształt naszej pracy. Nasza współpraca między trzema instytucjami rozpoczęła się w 2008 roku. Jesteśmy prężnie działającą grupą i przez te trzy lata udało nam się sporo wspólnie zrobić. Było wiele wspólnych konferencji, dużych ćwiczeń, braliśmy udział w stażach wymiennych, wspólnie kupowaliśmy sprzęt i wyposażenie.

– Wydaliśmy też słowniki polsko-czeski i polsko-niemiecki, ze słownictwem medycznym, skierowane do personelu, dzięki którym mogliśmy się jeszcze lepiej porozumiewać i rozumieć się z ratownikami z Czech i Niemiec. Wprowadziliśmy też wspólne oznakowanie, włącznie z identyfikatorami w trzech językach i przygotowaliśmy formularz przekazywania informacji pomiędzy dyspozytorami – wymienia Dariusz Kłos, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group