Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7706
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sigulda: Jeleniogórskie podium Mistrzostw Polski seniorów

Niedziela, 28 października 2012, 11:21
Aktualizacja: 14:49
Autor: Przemo
Sigulda: Jeleniogórskie podium Mistrzostw Polski seniorów
Fot. użyczone
W dniach 26–27 października w łotewskiej Siguldzie odbyły się zaległe mistrzostwa Polski seniorów za sezon 2011/2012. Saneczkarze z naszego regionu zaliczyli udane występy, które są dobrym prognostykiem przed zbliżającym sie sezonem.

W jedynkach mężczyzn Artur Gędzius (Śnieżka Karpacz) nie obronił tytułu, ale srebrny medal na klubowym sprzęcie, któremu daleko do kadrowego, należy uznać za sukces. Zwyciężył pochodzący z Jeleniej Góry, startujący dla AZS-u AWF Katowice - Maciej Kurowski. Na najniższym stopniu podium stanął Wojtek Chmielewski (MKS Karkonosze), który do Gędziusa stracił 2, a do Kurowskiego 3 sekundy.

Rywalizacja kobiet przebiegła pod dyktando akademiczek z Katowic, które zgarnęły pełną medalową pulę. Należy jednak zaznaczyć, że na tor wróciła Natalia Biesiadzka, która w ubiegłym sezonie uległa ciężkiej kontuzji podczas zawodów Pucharu Świata w Königssee. Zawodniczka Karkonoszy zajęła szóste miejsce:
- Mogę powiedzieć, że trochę się na sobie zawiodłam, bo po pierwszym ślizgu miałam szanse na wyższe niż szóste miejsce, ale niestety popełniłam błąd i straciłam dużo na czasie. Jednak najważniejsze jest to, że po wypadku przełamałam się i robię to co naprawdę lubię, bo z początku wcale nie było to takie łatwe. Za tydzień jadę na zgrupowanie do nieszczęsnego Königssee, gdzie liczę na to, że poradzę sobie bez większych problemów i przełamię całkowicie jakiekolwiek obawy - powiedziała nam Natalia Biesiadzka.

W dwójkach po raz pierwszy w oficjalnych zawodach zobaczyliśmy parę Gędzius/ Kowalewski, która przymierza sie do występów w Pucharze Świata. Zawodnicy Śnieżki Karpacz zaliczyli dwa udane ślizgi, dzięki czemu stanęli na najwyższym stopniu podium. Miejmy nadzieję, że ta dwójka na stałe wywalczy sobie miejsce w kadrze Polski, gdyż pierwsze wyniki napawają optymizmem.
Po pierwszym ślizgu prowadziły kadrowe dwójki: Petyniak/Wanielista i Poręba/Mikrut. Petyniak po pierwszym ślizgu miał 0.3 przewagi nad drugą załogą natomiast zawodnicy Śnieżki tracili do drugiej dwójki 0.017 sek. W drugim ślizgu Petyniak po problemach dotarł do mety, ale staracił pierwsze miejsce na rzecz Poręby i Mikruta, którzy w drugim ślizgu zjechali w nieco ponad 35,5 sek. Para Gędzius/ Kowalewski zjechała zdecydowanie lepiej w drugim ślizu i z czasem 35.360 wyprzedzili obie kadrowe dwójki.

- Co do jedynek to jestem bardzo zadowolony ponieważ na ilość ślizgów jaką oddałem przed zawodami jest to bardzo dobry występ (dokładnie ze ślizgami w konkurencji oddałem ich 10) w porównaniu do kadrowiczów, którzy mieli ich na koncie ok. 50 to mało, o sprzęcie nie wspomnę bo ścigałem się na starej łotewskiej jedynce! Jeśli chodzi o dwójki to wiedzieliśmy z Kubą, że jest dobrze, ale nie spodziewaliśmy się, że możemy walczyć z kadrowymi załogami, po cichu liczyliśmy na to, że możemy utrzeć nosa kadrowiczom. W zawodach udało się oddać dwa dobre ślizgi i wygraliśmy! Cieszymy się bardzo z tego sukcesu ponieważ był to nasz pierwszy wspólny start w zawodach i od razu złoto w Mistrzostwach Polski. Nasz sprzęt też nie może się równać ze sprzętem kadry, ale widać nie tylko sprzęt jedzie! Po tym występie mamy z Kubą ogromną motywację do dalszej pracy i nadzieję na występ w zawodach Pucharu Świata, Zrobiliśmy wszystko co mogliśmy reszta zależy od trenerów i władz związku czy dostaniemy szanse! Fakt jest taki, że tytuł w dwójkach został obroniony! - podsmuował Artur Gędzius, który do 25 medali w dotychczasowej karierze - w Siguldzie dodał 3 krążki.

- Podziękowania należą się również dla trenerów: Edwarda Maziarza i Przemysława Pochłóda oraz KPSW za możliwość wyjazdu na zawody - dodał Gędzius.

Jedynki mężczyzn:
1. Maciej Kurowski (AZS AWF Katowice)
2. Artur Gędzius (K.S Śnieżka Karpacz)
3. Wojciech Chmielewski (MKS Karkonosze Jelenia Góra Sporty Zimowe/SMS Karpacz)

Jedynki kobiet
1. Natalia Wojtuściszyn (AZS AWF Katowice)
2. Karolina Honkisz (AZS AWF Katowice)
3. Oktawia Zych (AZS AWF Katowice)

Dwójki:
1. Artur Gędzius/ Jakub Kowalewski (K.S Śnieżka Karpacz)
2. Patryk Poręba/ Karol Mikrut (UMKS Parkowa Krynica Zdrój)
3. Artur Petyniak/ Adam Wanielista (K.S Śnieżka Karpacz)

Drużyny:
1. Maciej Kurowski, Oktawia Zych, Patryk Poręba/Karol Mikrut (AZS AWF Katowice)
2. Artur Gędzius, Dagmara Bednarczyk, Artur Gędzius/Jakub Kowalewski (K.S Śnieżka Karpacz-AZS AWF Katowice)
3. Artur Grudziński, Natalia Wojtuściszyn, Artur Grudziński/Kamil Rucki (UKS Nowiny Wielki)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group