Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 5475
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórskie mosty do pilnego remontu

Poniedziałek, 30 maja 2016, 7:22
Aktualizacja: Wtorek, 31 maja 2016, 13:24
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Jeleniogórskie mosty do pilnego remontu
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Zakończono przegląd techniczny jeleniogórskich mostów, których w mieście jest aż ponad sto. Wiele z nich wymaga remontu lub przebudowy. – Najpilniejsze są remonty mostów: na Podwalu, przy ul. Mickiewicza, Cervi czy Goduszyńskiej – wymienia Piotr Dyła, zastępca dyrektora zarządu dróg i mostów. Kiedy zatem planowany jest ich remont?

Cztery wymieniony mosty wymagają natychmiastowej naprawy, jednak tylko jeden z nich – przy ul. Goduszyńskiej - ma szansę na remont jeszcze w tym roku. Obecnie trwa wyłanianie wykonawcy zarówno przebudowy mostu, jak i remontu nawierzchni drogi. Pozostałe przeprawy muszą poczekać.

- Nie mamy pieniędzy na remont żadnego z pozostałych mostów – wyjaśnia Piotr Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – W tym roku zawnioskujemy do Miasta o zabezpieczenie w budżecie pieniędzy na dokumentację przebudowy najpilniejszych inwestycji. czyli mostu przy ul. Podwale (przeprawa przez Młynówkę nieopodal nowej sygnalizacji świetlnej przy Galerii Nowy Rynek), a także przy ul. Mickiewicza (przeprawa przez Pijawnik nieopodal drogi na ogrody działkowe). Natomiast remont rozpocznie się nie wcześniej, niż w przyszłym roku. O ile znajdą się na to pieniądze – dodaje P. Dyła.

A co z użytkowaniem uszkodzonych mostów do czasu remontu? - Zarówno na Podwalu, jak i przy ul. Mickiewicza pojawią się zwężenia (podobne do tych przy ul. Cervi) po to, by odciążyć uszkodzoną konstrukcję mostów – wyjaśnia Piotr Dyła. – Niestety obydwa obiekty biegną trasą o bardzo intensywnym ruchu, więc będziemy musieli się też zastanowić, jak przeprowadzić remont minimalizując utrudnienia dla zmotoryzowanych – dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Natomiast w przypadku mostu przy ul. Cervi władze Jeleniej Góry cały czas szukają pieniędzy zewnętrznych (obecnie z programu Polska- Czechy). Na tym jednak nie koniec „mostowych problemów” miasta. Do pilnego remontu wytypowano także kilka kładek, w tym .in. przy ul. Francuskiej (połączenie z ul. Wolności), Karola Miarki czy Warszawskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group