Środa, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 12155
Zalogowanych: 33
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórskie maluchy na Przeglądzie Teatrów Przedszkolnych. Pięknie grają!

Środa, 15 maja 2013, 7:54
Aktualizacja: Czwartek, 16 maja 2013, 7:32
Autor: Marcelina Cieślak, Paulina Tomkalska, Sebastian Rogacki
Jelenia Góra: Jeleniogórskie maluchy na Przeglądzie Teatrów Przedszkolnych. Pięknie grają!
Fot. mesta
Wczoraj (14.05) w Miejskim Przedszkolu nr 27 „Okrąglaczek” w Jeleniej Górze rozpoczął się IX Przegląd Teatrów Przedszkolnych. W tym roku w wydarzeniu udział wzięło 15 placówek z Jeleniej Góry i okolic. Podczas występów wszystkie dzieci bawiły się świetnie. Prezentacja będzie także dzisiaj.

- Dzieci w naszym przedszkolu uczą się poprzez zabawę, ponieważ jest to doskonała forma nauki i aktywizacji maluchów. Nasi podopieczni umacniają dzięki takim przeglądom, i wcześniejszym przygotowaniom teatralnym, więzi między sobą oraz się integrują – mówiła mówi Małgorzata Wrotniewska, dyrektor Przedszkola nr 27 w Jeleniej Górze, organizatorka.

Wczoraj na scenie zaprezentowały się dzieci z: Miejskiego Przedszkola nr 2 pod opieką nauczycielek Anny Jankowskiej i Elżbiety Adamowicz, które przygotowały przedstawienia pt.: „Lokomotywa” i „Kopciuszek”, Miejskiego Przedszkola nr 11 pod okiem pedagogów Marioli Kocun i Marzeny Laszkiewicz w przedstawieniu „Przygody niegrzecznej Żabki”, Miejskiego Przedszkola numer 4 pod okiem Marzeny Koselnik i Małgorzaty Duszkiewicz w słynnej „Rzepce”, Miejskiego Przedszkola numer 14 „Czerwone kapturki” pod opieką Konstancji Kuśnierz – Mielcarek i Lidii Krawczyk, Miejskiego Przedszkola nr 13 w przedstawieniu „Hokus Pokus” przygotowanym przy współtworzeniu Arlety Łapacz i Ewy Duziak, Zespołu Szkół Podstawowych nr 7 i Gimnazjum nr 2 pod opieką Piotra Grosmana, które wystawiły „Tuwimiadę”, a na zakończenie była „Zabawa w Śpiącą Królewną” z udziałem najmłodszych z Szkoły Podstawowej numer 2 przygotowanych przez Agnieszkę Warszyńską.

- Było super!– mówi Kuba, który zagrał w spektaklu pt.: „Zabawa w Śpiącą Królewnę” – Chciałabym jeszcze raz tu wystąpić - dodaje.
Każde z przedszkoli otrzymało trofea i pamiątki okolicznościowe.

Dzisiaj odbędzie ciąg dalszy prezentacji. Widzowie zobaczą: „Powitanie Wiosny” przygotowane przez Miejskie Przedszkole numer 19 pod opieką Małgorzaty Byszkowskiej i Mirosławy Sokół, „Wędrówkę” przygotowaną przez Niepubliczne Przedszkole „Kacperek” i Joannę Roszkiewicz, „Złotą Gęś” w wykonaniu Przedszkola Samorządowego nr 1 w Szklarskiej Porębie przy pomocy Janiny Wołoszki, „Wesołą Podróż” Miejskiego Przedszkola nr 10 - Anna Jerzembowska i Barbara Paszkielewicz, „Polska naszym domem” w wykonaniu Niepublicznego Przedszkola, „Zaczarowany Parasol” z opieką Magdaleny Szymańskiej, Czerwonego Kapturka” w wersji Przedszkola Happy Kids i Eweliny Wojtczak oraz „Strach ma wielkie oczy” Niepublicznego Przedszkola „Piątka” z opieką Jolanty Samulak i Jadwigi Mikołajczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1002
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
 
112
Zadymienie i ewakuacja
 
Aktualności
NASA docenia naszych fotografów!
 
10 pytań do...
Młode pokolenie nie chce wracać do klasyki kina
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group