Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5282
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu świątecznie

Niedziela, 20 grudnia 2020, 7:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu świątecznie
Fot. Przemek Kaczałko
Marek Napiórkowski wraz z Arturem Lesickim wydali pod koniec listopada br. płytę „Nocna Cisza. Kolędy”. Utwory z tego albumu artyści pochodzący z Jeleniej Góry wykonali podczas koncertu transmitowanego na żywo, nadawanego z Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. Wydarzenie było częścią festiwalu Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu, organizowanego przez Agencję Koncertowo-Wydawniczą Solo.
Wiadomo, że pod kątem gitarowym tę płytę można kupić w ciemno. Panowie reprezentują absolutnie najwyższy kunszt gitarowy i jest to rzecz niezmienna od wielu lat. A co poza tym na płycie? Jak łatwo się domyślić, mamy tu tradycyjne kolędy, a także współczesne melodie świąteczne, przełożone na oryginalny i charakterystyczny język obu artystów - podkreślają organizatorzy koncertu.

Duet, który w ostatnich latach oczarował odbiorców swoim filmowym, nominowanym do Nagrody Muzycznej Fryderyk projektem „Celuloid”, ponownie podjął się opracowania znanych wszystkim tematów – tym razem w odsłonie zimowej i okazjonalnej aurze świątecznej. W barwnych odcieniach różnorodnych brzmień gitar na płycie będzie można usłyszeć osiem utworów zaaranżowanych niebanalnie i ze smakiem - dodają organizatorzy.

W czasie koncertu jeleniogórscy artyści wykonali m.in.: Wśród nocnej ciszy, Z narodzenia Pana, W żłobie leży (inspirowane opracowaniem Witolda Lutosławskiego), Szara kolęda (Krzysztof Komeda), Pójdźmy wszyscy do stajenki, Anioł pasterzom mówił, Mizerna cicha (Jan Gall), czy Nie było miejsca dla Ciebie (Józef Łaś). Wydarzenie było transmitowane na Facebooku Agencji Solo i kto nie obejrzał na żywo, ciągle może nadrobić zaległości wprawiając się w świąteczną atmosferę.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group