Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 9 maja
Imieniny: Grzegorza, Karoliny
Czytających: 12772
Zalogowanych: 58
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórskie echa Wratislavia Cantans

Wtorek, 7 września 2010, 7:40
Aktualizacja: Środa, 8 września 2010, 7:44
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Jeleniogórskie echa Wratislavia Cantans
Fot. Gabi
W pięknym wnętrzu jeleniogórskiego Kościoła św. św. Erazma i Pankracego odbył się w pierwszą niedzielę września koncert w ramach festiwalu Wratislavia Cantans.

W repertuarze były „kompozycje psalmodyczne” Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, motet J.S. Bacha oparty na fragmencie Listu św. Pawła do Rzymian oraz pozdrowienie anielskie Ave Maria F. Mendelssohna.

Wystąpił utytułowany Chór Filharmonii Wrocławskiej. Zespół powstał z inicjatywy Andrzeja Kosendiaka w 2006 roku. Obecnie kierowany jest przez Agnieszkę Franków-Żelazny. Dyrygentka za swoją działalność edukacyjną i artystyczną otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

Najpierw zaprezentował się chór pod batutą A. Franków-Żelazny. Zaśpiewał psalmy nr 2, 43, 22. Później pałeczkę przejął Paul McCreesh. Na organach grał William Whitehead. Całe wydarzenie na długo zapadnie w pamięć melomanów.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku więcej koncertów Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans zabrzmi w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
27
Dobry pomysł
40%
To jest niedopuszczalne
41%
Nie mam zdania
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego ceny mieszkań nie spadają mimo rekordowej podaży?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Pogoda
Maj nas nie rozpieszcza. Pronozowane przymrozki i burze
 
Seniorzy
Najpierw była Zorka, później Celwiskoza, a następnie... żłobek
 
112
Pijana rowerzystka potrącona na przejściu
 
Czechy
Będą ładne widoki i utrudnienia na drogach
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group