Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6390
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórskie Dni Sprawiedliwego Handlu już w piątek

Środa, 22 maja 2013, 9:35
Aktualizacja: 9:59
Autor: Org
Debaty i wykłady, pokaz filmu, wystawy tematyczne czy degustacje kawy z certyfikatami Fair Trade oraz produktów lokalnych – to tylko kilka z punktów programu na Jeleniogórskich Dni Sprawiedliwego Handlu. Wydarzenie odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" w Jeleniej Górze (ul. Obrońców Pokoju 10) w piątek, 24 maja o godz. 11:00. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry.

- Celem Jeleniogórskich Dni Sprawiedliwego Handlu jest pokazanie społeczności jeleniogórskiej zależności między tym, co lokalne a tym, co globalne oraz przedstawienie osobom uczestniczącym w wydarzeniach najważniejszych problemów globalnego południa – informują organizatorzy.

Szczególna uwaga zostanie poświęcona tematom związanym ze Sprawiedliwym Handlem. Nie zabraknie dyskusji o prawach człowieka i dziecka, ochronie środowiska naturalnego czy Millenijnych Celach Rozwoju ONZ.

Organizatorzy zaplanowali debaty i wykłady, które mają pomóc znaleźć odpowiedź na pytanie: Jak wydarzenia w krajach oddalonych od nas o tysiące kilometrów wpływają na nasze dziś i jutro? Będzie też pokaz filmu „Sprawiedliwy handel w mieście solidarności”, nie zabraknie wystaw tematycznych: „Afganistan - dzieci chcą się uczyć”, „A ty w co się bawisz ?”, kącika materiałów edukacyjnych opracowanych min. przez Polską Akcję Humanitarną i degustacji kawy z certyfikatami Fair Trade oraz produktów lokalnych, przygotowanych m.in. przez Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2. Galę uświetnią występy uczniów ze szkolnego zespołu E=mc2.

Organizatorami imprezy są: Zespół Szkół Technicznych "Mechanik", Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 oraz Grupa Koordynująca Kampanię "Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu". Akcja objęta jest patronatem honorowym prezydenta miasta Marcina Zawiły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group