Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11217
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórskie Dni Sprawiedliwego Handlu już w piątek

Środa, 22 maja 2013, 9:35
Aktualizacja: 9:59
Autor: Org
Debaty i wykłady, pokaz filmu, wystawy tematyczne czy degustacje kawy z certyfikatami Fair Trade oraz produktów lokalnych – to tylko kilka z punktów programu na Jeleniogórskich Dni Sprawiedliwego Handlu. Wydarzenie odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" w Jeleniej Górze (ul. Obrońców Pokoju 10) w piątek, 24 maja o godz. 11:00. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry.

- Celem Jeleniogórskich Dni Sprawiedliwego Handlu jest pokazanie społeczności jeleniogórskiej zależności między tym, co lokalne a tym, co globalne oraz przedstawienie osobom uczestniczącym w wydarzeniach najważniejszych problemów globalnego południa – informują organizatorzy.

Szczególna uwaga zostanie poświęcona tematom związanym ze Sprawiedliwym Handlem. Nie zabraknie dyskusji o prawach człowieka i dziecka, ochronie środowiska naturalnego czy Millenijnych Celach Rozwoju ONZ.

Organizatorzy zaplanowali debaty i wykłady, które mają pomóc znaleźć odpowiedź na pytanie: Jak wydarzenia w krajach oddalonych od nas o tysiące kilometrów wpływają na nasze dziś i jutro? Będzie też pokaz filmu „Sprawiedliwy handel w mieście solidarności”, nie zabraknie wystaw tematycznych: „Afganistan - dzieci chcą się uczyć”, „A ty w co się bawisz ?”, kącika materiałów edukacyjnych opracowanych min. przez Polską Akcję Humanitarną i degustacji kawy z certyfikatami Fair Trade oraz produktów lokalnych, przygotowanych m.in. przez Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2. Galę uświetnią występy uczniów ze szkolnego zespołu E=mc2.

Organizatorami imprezy są: Zespół Szkół Technicznych "Mechanik", Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 oraz Grupa Koordynująca Kampanię "Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu". Akcja objęta jest patronatem honorowym prezydenta miasta Marcina Zawiły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
885
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group