Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5396
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórskie Dni Sprawiedliwego Handlu już w piątek

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 maja 2013, 9:35
Aktualizacja: 9:59
Autor: Org
Debaty i wykłady, pokaz filmu, wystawy tematyczne czy degustacje kawy z certyfikatami Fair Trade oraz produktów lokalnych – to tylko kilka z punktów programu na Jeleniogórskich Dni Sprawiedliwego Handlu. Wydarzenie odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" w Jeleniej Górze (ul. Obrońców Pokoju 10) w piątek, 24 maja o godz. 11:00. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry.

- Celem Jeleniogórskich Dni Sprawiedliwego Handlu jest pokazanie społeczności jeleniogórskiej zależności między tym, co lokalne a tym, co globalne oraz przedstawienie osobom uczestniczącym w wydarzeniach najważniejszych problemów globalnego południa – informują organizatorzy.

Szczególna uwaga zostanie poświęcona tematom związanym ze Sprawiedliwym Handlem. Nie zabraknie dyskusji o prawach człowieka i dziecka, ochronie środowiska naturalnego czy Millenijnych Celach Rozwoju ONZ.

Organizatorzy zaplanowali debaty i wykłady, które mają pomóc znaleźć odpowiedź na pytanie: Jak wydarzenia w krajach oddalonych od nas o tysiące kilometrów wpływają na nasze dziś i jutro? Będzie też pokaz filmu „Sprawiedliwy handel w mieście solidarności”, nie zabraknie wystaw tematycznych: „Afganistan - dzieci chcą się uczyć”, „A ty w co się bawisz ?”, kącika materiałów edukacyjnych opracowanych min. przez Polską Akcję Humanitarną i degustacji kawy z certyfikatami Fair Trade oraz produktów lokalnych, przygotowanych m.in. przez Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2. Galę uświetnią występy uczniów ze szkolnego zespołu E=mc2.

Organizatorami imprezy są: Zespół Szkół Technicznych "Mechanik", Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 oraz Grupa Koordynująca Kampanię "Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu". Akcja objęta jest patronatem honorowym prezydenta miasta Marcina Zawiły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

rymcycymcy 22-05-2013 10:52
Ciekawe ...co autor miał na myśli ? :))
~ 22-05-2013 12:36
dni sprawiedliwego handlun to jest w Cieplicach jak mafia z UM trzepie na giełdzie po20zeta. odwołać komplexa
~to sem jo 22-05-2013 14:51
o pisza cos o handlu ...dalej nieudacznicy mozecie sobie popluc teraz na Jelenia Góre, plujcie jadem tak jest nic wiecej nie potraficie!!!
~Obywatel_ 22-05-2013 17:32
Ciekawa inicjatywa a poruszane zagadnienia bardzo interesujące. Globalny komercyjny materializm degraduje indywidualność.
~ 22-05-2013 18:32
DOLNOŚLĄZAK. "Sprawiedliwy handel" ma zapewne swój antonim - niesprawiedliwy handel. Czy ktoś wbije mi do stetryczałego łba na czym polega różnica pomiędzy jednym i drugim?
~ 22-05-2013 20:22
sprawiedliwy handel ??? to chyba pod tym szyldem truje się nas gmo i to nieoznaczonym w dodatku onz i inne tego typu gniazda żmij mają w tym duży udział, a co do wpływu dalekich krajów to jak mają tam takie złe warunki to niech się nie mnożą jak króliki tym bardziej że zbyt duża ilość ludzi to nic dobrego dla planety więc także dla nas

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group