Jelenia Góra: Jeleniogórskie derby dla Karkonoszy

Środa, 20 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 20 września 2006, 22:57
Autor: Agnieszka Rafińska
Karkonoski Klub Sportowy Jelenia Góra uległ na własnym terenie Karkonoszom Jelenia Góra 0:4 (0:1). Mecz jest zaliczany do pierwszej rundy Pucharu Polski.

Początek spotkania był spokojny. Zero groźnych akcji po obu stronach. Kilku minut później Karkonosze zaczęły stosować presing lecz zawodnicy KKS-u nie tracili piłek. Gra do 30 minuty była mało interesująca i toczyła się w jednostajnym tempie. Wtedy to po prostopadłym podaniu Walczak znalazł się sam na sam z bramkarzem KKS-u. Pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce Janusza, nie dając mu żadnych szans. Gol ten nie zmienił jednak obrazu gry. Pod koniec pierwszej połowy groźnie na bramkę Dubiela uderzał jeszcze Słobodzian, ale jego strzał minął bramkę gości. Do przerwy 1:0 dla Karkonoszy.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia „biało – niebieskich”. Malinowski dośrodkował na głowę Wawrzyniaka. Futbolówka minimalnie minęła bramkę KKS-u. Kilka minut później nastraszyć Janusza próbował Kotarba ale jego akcja nie przyniosła żadnego efektu. Ten sam zawodnik w 60 minucie z około osiemnastu metrów oddał mocny strzał pokonując golkipera KKS-u. Natomiast w 75 było już 3:0. Malinowski bezpośrednio z rzutu rożnego umieścił piłkę w siatce rywali. KKS rzadko atakował bramkę Karkonoszy. Groźny strzał oddał Binasiewicz i Dubiel musiał wyciągnąć się jak struna, żeby obronić piłkę. Pod koniec spotkania Karkonosze przeprowadziły jeszcze jedną akcję. Malinowki podał prostopadłą piłkę do Kika, ten pokonując Janusza, ustalił wynik meczu na 4:0.

<b>KKS Jelenia Góra – Karkonosze Jelenia Góra 0:4 (0:1)</b>
0:1 Walczak 30 min.
0:2 Kotarba 60 min.
0:3 Malinowski 75 min.
0:2 Kik 90 min.

Widzów: ok. 150