Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2308
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórski szpital ograniczył przyjęcia na większość oddziałów

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Piątek, 19 października 2012, 8:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 października 2012, 8:44
Autor: Angela
Fot. Archiwum
By dostać się na wiele oddziałów jeleniogórskiego szpitala pacjenci muszą czekać w kolejkach od dwóch tygodni nawet do kilku miesięcy. – NFZ nie chce płacić za nadwykonania, których już w sierpniu br. mieliśmy na kwotę około 8 mln zł. Stąd przyjmujemy pacjentów tylko ze wskazań nagłych, pozostali muszą czekać – mówi Stanisław Woźniak, dyrektor szpitala. – To oburzające – piszą nasi Czytelnicy.

W tej sprawie napisała do nas pani Jadwiga z Jeleniej Góry, która chciała dostać się na oddział ortopedyczny. Mimo, że wymaga systematycznego leczenia, usłyszała, że może się zgłosić nie szybciej niż za dwa miesiące.

- Po co płacimy całe życie składki do ZUS-u, skoro i tak nie możemy korzystać z pomocy, wtedy, kiedy jest nam ona faktycznie potrzebna? – pyta jeleniogórzanka. – Gdybyśmy co miesiąc odkładali te pieniądze, mielibyśmy je na koncie i moglibyśmy zapłacić za specjalistę w każdej chwili, a tak, co ja mam zrobić? Nie chorowałam do tej pory, dwa miesiące temu złamałam nogę, zaczęły się komplikacje. Gdzie mam szukać pomocy, jeśli nie w szpitalu – skarży się jeleniogórzanka.

Jak mówi Stanisław Woźniak, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej (dawna nazwa Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze) ograniczenia przyjęć pacjentów zostały wprowadzone na większości oddziałów.

- Najgorzej jest na oddziale ortopedii i okulistyce, gdzie pacjenci muszą czekać w kolejce nawet do kilku miesięcy. Podobnie jest na oddziale wewnętrznym, chirurgii dziecięcej, laryngologii czy urologii. Ograniczenia przyjęć wprowadziliśmy dwa miesięcy temu i od tego czasu pacjenci czekają w kolejkach, które z każdym tygodniem się wydłużają. Początkowo był to tydzień, teraz jest to nawet kilka miesięcy – mówi szef szpitala.

Cały czas dyrekcja WCSK prowadzi negocjacje z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak dotąd - bezskuteczne.

- Nasz kontrakt z NFZ-tem jest na poziomie minionego roku, ale ilość pacjentów i koszty ich leczenia wzrosły – mówi Stanisław Woźniak. - Nasze możliwości leczenia, jak i potrzeby pacjentów są o połowę wyższe niż przyznany kontrakt. Nie wolno nam jednak przyjmować pacjentów w ramach tzw. „nadwykonań”, dlatego z bólem serca, ale musieliśmy ograniczyć ilość przyjęć – rozkłada ręce Stanisław Woźniak. – Rozmowy z NFZ –tem prowadzimy cały czas, ale to nie my podejmuje decyzje – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz

~ 19-10-2012 9:15
W sumie to zaczyna mnie to bawić - dobrze nam tak, skoro ciągle wierzymy politykom, wierzymy mediom - mimo, że już jawnie plują nam w twarz i obrabiają nam tyłki.. ...skoro pragniemy demokracji - czyli rządów większości (a kogo jest więcej: mądrych czy głupich?).. ..skoro boimy się wolności uważając, że politycy lepiej wydadzą nasze pieniądze niż my sami... ...skoro sami wybieramy do sejmu takich , cwaniaków, błaznów, leni, i inne k... ..to byłoby wręcz niemo...lne, gdybyśmy mieli za swoja głupotę dostać jeszcze nagrodę zamiast karę :) Najwidoczniej mamy to na co sobie zasłużyliśmy. Czekam z niecierpliwością jak podatki wzrosną jeszcze ze dwa razy - może wtedy wreszcie ludzie zaczną myśleć i wyłączą telewizory.
~17sqandal 19-10-2012 9:28
a takie piękne obiecanki w ostatnim wystapieniu premiera i bójcie sie premier rusza w Polske , zaproście Go do naszego szpitala żeby Mu z oka jakis pylek wyjeli niech poczeka w kolejce i zobaczymy czy bedzie tak zadowolony jak to TV wygląda. Klamcy te polityki i kraj stacza się na dno i ....... i nie mam słów
CН.W.D.P. 19-10-2012 9:30
RACJONALNIE!! KAŻDY PRZYJĘTY DO SZPITALA PODNOSI, A NAWET ZAWYŻA STATYSTYKĘ OBŁOŻNIE CHORYCH... A LECZENIE W SZPITALU KOSZTUJE!! DZIĘKI TEMU ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH (SPOŁECZNYCH - A JAKŻE!!) WYDA MNIEJ KASY I WIĘCEJ MIAŁ JEJ BĘDZIE NA ŚWIADCZENIE INNYCH ŚWIADCZEŃ TYPU RENTY, EMERYTURY...
~jpola 19-10-2012 9:39
Gdzie sa nasze pieniadze co latami placimy na leczenie .Przez tyle lat to mielibymy kazdy na swoim kacie juz duzo pieniedzy i nie wszyscy korzystaja z Uslug medycznych a placa .Place na ubezpieczenie a leki ktore biore latami mam 100%.Gdzie tu jest sprawiedliwosc --Gdzie /
~jg56 19-10-2012 9:45
Mój brat w marcu dostał od ortopedy skierowaniena oddział i tam zapisano go na zabieg na wrzesień,więc poszedł we wrześniu a tam mu oznajmiono,ze dopiero ma przyjść w styczniu przyszłego roku,bo nie mają pieniędzy.....a on całe zycie płaci składki i nigdy nie chorował...ale teraz mu się trafiło....i w takich czasach,gdzie nie można liczyć na opiekę!!!!!
~OBYWATEL 19-10-2012 9:47
Panie Derektorze Woźniak, zwolnij Pan z pracy kolejnych 6 derektorów to budżet się poratuje, zwłaszcza panią ( bleeeeeee) likwidator ktróa najpierw szpital likwidowała a teraz w nowym POtworze derektoruje. Wstyd Panie Woźniak, wstyd
~dyskoman 19-10-2012 10:02
lekarze i politycy to najwięksi złodzieje i najgorsza mafia.Jak ktoś zrobi bank to przynajmniej ma JAJA a wy okradacie dzieci starych chorych ludzi.młodych nie uleczalnych i ludzi którzy umieraja w domach dlatego ze nie maja opieki.CO Z PRZYSIEGA LEKARSKA.Mój ojciec całe zycie płacil te je...ne ZUSy a teraz co nie ma pieniedzy na zabieg prostaty to kto okradał całe zycie mojego staruszka co?????? jak by sobie odkładał w skarpete to by poleciał do USA na zabieg. LUDZIE COS TRZEBA ZROBIC BO TE HIENY NAS WSZYSTKICH WYKONCZA. Najlepszy biznes jest na ludzkiej tragedi co lekarze usługi pogrzebowe weterynarze lombardy i cudowne oferty kredytowe.w KCM rezonans kolana na kase chorych jest za pól roku a za kase 800zł od reki robia.
~jeżozwierz1 19-10-2012 10:05
do przedpisarza z 9.15: cóż, trudno się z tymi odczuciami nie zgodzić, żal tylko, że kolejne pokolenia popełniają podobne błędy , wierząc w obietnice i jedynie słuszne programy naszych ministrów z premierami na czele, uginając się pod ciężarem nonszalancji polityków, klepiąc biedę i ze strachem w oczach oczekując następnych podwyżek, odchodząc od aptek z nie zrealizowanymi receptami tylko dlatego, że biurokraci z NFZ uczą się EXCELa na tabelkach z listą (nie)refundowanych leków.
~ 19-10-2012 10:26
chcieliście kapitalizmu to macie za komuny takich szopek nie było (no ale ludzie tak już mają że jak im jest za dobrze to wariują) a nasz durny rząd powinien zrozumieć że SZPITALE, POLICJA, KOMUNIKACJA, ITD TO NIE FABRYKI PIENIĘDZY TYLKO INSTYTUCJE UŻYTKU PUBLICZNEGO WIĘC ŻADNYCH LIMITÓW NIE MA PRAWA BYĆ bo co pacjenci mają ustalać między sobą kiedy kto może zachorować ???? a wy pOSŁY jak chcecie mniej na służbę zdrowia wydawać to precz z jedzeniem gmo i chemicznym ze sklepów, kodeks pracy tak aby pracownik nie był stresowany precz z pracą w nocy (tylko pogotowie itp) bo jest równie szkodliwa jak przy trujących chemikaliach więcej w-f w szkole,,,,,, a wy lekarze co z przysięgą Hipokratesa ???????
~Rebus. 19-10-2012 10:41
Po co płacimy całe życie składki do ZUS-u, skoro i tak nie możemy korzystać z pomocy ! ! ! ! To jest pytanie, a zarazem odpowiedź ! Nie płaćmy składek ZUS ! Nie płaćmy składek wcale ! PRYWATNIE WYJDZIEMY NA TYM O WIELE WIELE LEPIEJ !
~jakosc? 19-10-2012 11:10
" 18-10-2012 20:20 | ~do 08;47 | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*) ... współczuję absolutnej niemieckiej "nijakości" Jednak to kwestia gustu, a o tym jak wiadomo się nie dyskutuje..." Tymi slowami mi ktos niedawno na Jelonce wspolczul, ze "musze" zyc w Niemczech. Powyzszy artykul+ komentarze niech beda moja odpowiedzia na wyrazy wspolczucia w moim kierunku!
~Dno 19-10-2012 11:11
TO Pomyłka to nie szpital to Największa umieralnia pod słońcem. Tam zamiast leczyć to jest jedna wielka obojętność, do drugich osób... Jeszcze trochę to nas tam będą traktować jeszcze gorzej niż w byłych obozach koncentracyjnych
~ 19-10-2012 11:17
Do 10:26- to nie wina kapitalizmu. Nie mieszaj pojec. Byles w jakims szpitalu w Szwajcarii, Norwegii, Finlandii lub chociaz w Niemczech? a czy tam jest socjalizm? To fenomen polski- niedbalosc o obywatela- i nie ma co skladac na ustroj. jak widzicie, to ten samo kolega, ktory opisywal niemiecka "nijakosc". Ha ha ha!!!!!!!!!!! widziales niemiecki szpital, pisarzu?????? od wewnatrz???????????????Byles pacjentem takowego? Pisanie "sobia-a-muzom" jest takie zalosne......
~ 19-10-2012 11:20
do 11:11- czyzby? a gdzie ta piekna JAKOSC polska, ktora opiewa kolega na lamach Jelonki? Wole juz to wstretna niemiecka nijakosc. Ide do szpitala= wiem co mam. Wszystko cacy. I nie ma, ze mnie nie przyjma.
~Wild men 19-10-2012 11:30
Ludzie, spokojnie, wigilia się zbliża, może zaczniecie już szykować jakieś bombki na choinkę?
~ 19-10-2012 11:31
dalej pozwalajcie rządzić ,anty-polakom' w polskim kraju - i wiadomo że chodzi tu o Kaczyńskiego i jego ugrupowanie, Tuska i jego ugrupowanie, całe SLD i pozostałe partie - dalej wybierajcie tych samych baranów to będziecie mieli to co macie lub jeszcze gorzej - obudź się Polsko ze snu jaki ci pokazują w mediach - POLACY OBUDŹCIE W KOŃCU SWOJĄ ŚWIADOMOŚĆ KTO WAMI RZĄDZI
~Abraxas 19-10-2012 11:54
ważne ,że nie brakuje za to na nowe kościoły ech co za kraj gdzie daje się kasę na zachcianki kościoła a nie ma na leczenie ciężko chorych ludzi.
~kosanasztorc 19-10-2012 11:58
To dbać qr.va hołoto o zdrowie. Nie palić, nie chlać, żadnych ekstremów, nie przeżerać się. I od razu puste miejsca w szpitalach czekają. A wy mordy strzępicie, boście swoim postępowaniem doprowadzili do całej tej cherlawości. Zobaczcie na tych co łażą po szpitalnych korytarzach. Tłuste, że się ledwie toczy. Inne zdycha toto, ale po kiblach jara kiepa za kiepem. Kolesie wódę przynoszą, szczególnie na onkologię. Grube niektóre, że doopskiem wielgaśnym do wózka się nie mieszczą. No to i narzekacie palanty. Sami na siebie. Nie zasługujecie na leczenie? Wywaliłbym panie Woźniak ze szpitala na zbitą mordę każdego co ma 10 kilo i więcej zapasu w wałkach, palących, pijących, narkomanów. Każdego, co na własna prośbę zdycha. Panie dyrektor, masz pan metodę na opanowanie sytuacji. Proste.
~ 19-10-2012 12:00
jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*), ten z 11:53 to jakis nad wyraz madry egzemplarz homo sapiens. A uwierz mi kolego, ze nie pale, nie pije, jestem szczupla, nie obzeram sie, uprawiam sport- a do szpitala isc musialam. Glosisz na lamach Jelonki herezje nie pierwszy raz. A to Niemcy sa nijakie, a to ludzie sami sobie winni, ze musza do szpitala. Zycze ci, zebys sam tam nie musial trafic. No a przede wszystkim, zebys nie trafil do niemieckiego szpitala, takiego ...nijakiego.....
~kosanasztorc 19-10-2012 12:11
Co ty matka pieprzysz z tymi Niemcami? Rąbie ci się coś, z Vectry wszyscy maja ten sam adres, więc nie pierdziel bez zastanowienia co? A co do chorowania: ZDARZA SIĘ, ŻE KOMUŚ ŻYCIE DOPIEPRZY, WTEDY IDZIE DO SZPITALA. Ale jak usuną tych o których piszę, nie będzie najmniejszego problemu z przyjęciem i z opłacaniem przez NFZ. U nas głównie się leczy nygusów i cwaniaków. Na prawdę chorzy (bez swojego zawinienia) to mniejszość. Trochę pokumaj, zanim skoczysz na plecy oślico.
~kosanasztorc 19-10-2012 12:16
Głupota jak we wszystkim. Pierdzielą wszędzie, że walczą o prawdę. Wszyscy. Maciorewicz, Rydzyk, Kaczyński. Głównie oni. No i Biskupy. Sr.ają się tą prawdą jak rozwolnienie globalne. A jak powie się prawdę, to zaraz się rozmordziają na cały świat. że to, że tamto..,. A wszyscy wiedzą, że na 75% chorób zapracowujemy sobie sami. Koniec kropka p...py prawdolubne.
~jest szansa 19-10-2012 12:17
a kumam, kumam i wykumalam, zes ty jest nieszczesliwy frustrat, nie majacy pojecia o niczym, a piszacy sobie a muzom, by zaistniec, chocby na lamach Jelonki. Poloz sie w (niemieckim) szpitalu, oni cie wylecza......
~agata 19-10-2012 12:21
Burżuazja i złodzieje! nie ma miejsc dla chorych a 10ciu dyrektorów i pewnie zarabiają po 10 tysięcy-zrozumieją jak choróbsko im sie do dupy dobierze,to wtedy nawet im kasa nie pomoże,może odrazu zamiast szpitala to Here zrobić????
~Marcin1984 19-10-2012 12:37
No bo kto to widział chorować pod koniec roku:)). Pamiętajce - pod koniec roku się NIE CHORUJE, bo cała kasa z NFZ jest już wykorzystana. A tak na poważnie - co tu dużo mówić - syf i patologia w tym kraju. i koniec w tym temacie
~ 19-10-2012 12:37
Chore państwo Tusk to oszust i populista podobnie jak Zawilec, nie ma co wierzyć w nic kaście polityków. A ten szpital to ma bardzo zła opinię, personel także ponoć nawet pastwi się czasem nad pacjentami, odreagowuje pewnie tak swoje stresy . Do Bukowca ludzie się kierujcie a nie do tej umieralni! Widziałem kiedyś jak tam klientki piguły serial oglądały a pacjent prosił o koc bo mu było zimno, to go zona kożuchem nakrywała... Pewnie ten facet przez całe życie płacił składkę zdrowotna aby mu w konsekwencji koca nie dano!
~ekonomista 19-10-2012 12:55
Skoro przyjęć nie ma, może powysyłać lekarzy na urlopy bezpłatne, 1 na dyżurze i gitara. Mniejsze straty dla szpitala.
~jeżozwierz1 19-10-2012 12:55
do kosynasztorc: tłuczesz strofki jak Pani Śmierć, która ma do wybrania jakiś zaległy urlop,ale jej go nie dają, bo ma kupę roboty.
~:) 19-10-2012 13:08
Oby nikt nie musiał trafić na oddział ginekologiczny---nigdy w życiu...
~Pacjent 19-10-2012 13:09
Do Pana Roberta Prystroma. Tak jak Pan walczył kiedyś o utrzymanie tego szpitala w Jeleniej Górze, tak teraz nastał czas, by Pan walczył o jego likwidację. Nawet jeśli przyjęcia są w tej placówce, to panujące tu obyczje na niektórych oddziałach uragają nie tylko sztuce lekarskiej, ale zwykłemu sposobowi bycia. Spośród wielu, wielu zarzutów, jakie mógłbym wyartukułować, podam tylko jeden: na 13 dni lezenia w szpitalu porannych wizyt lekarskich było 3. W rezultacie człowiek lezy jak "Łazarz"i nie wie o co właściwie chodzi w tzw. terapii. W innym, małym, powiatowym szpitalu myślałem, że jestem w raju w powrównaniu z Jelenią Górą i to za te same pieniądze z NFZ.
~ekonom 19-10-2012 13:12
Po co utrzymywać pseudo-lecznicę. Jak jest niewydolna ekonomicznie, organizacyjnie i ma złą opinię u pacjentów, to ją zliwidować. Zgorzelec i Lubań tylko czekają...
~sowa 19-10-2012 13:37
Ktos tam idealizuje Skandynawie w Norwegi trzeba tez czekac w kolejce na operacje ortopedyczne itp.wiadomo ze nagle wypadki sa rozwiazywane na miejscu. Moim zdaniem warto sie zastanowic nad mozliwoscia oszczednosci za duza biurokracja ,ktora nas zjada,dodatkowo likwidacja SENATU(darmozjady)podratowala by budzet SLUZBY ZDROWIA.Panie Dyr.Moze znalezc oszcednosci w zmianie organizacji,logistyce.Wiem ze na zakupach sprzetu,lekarstw mozna zaoszczedzic w zaleznosci jakiego dostawce sie wybiera ,w taki sposob duzo zaoszczedzono w Skandynawi,byly powiazania dostawcow i robiono na tym interesy a szpital w dlugach.
~O.I.O.M. 19-10-2012 14:14
A ZDYCHAJ CZŁOWIEKU , ALBO PRZESTAŃ NARZEKAĆ I CZEKAJ NA SWOJĄ KOLEJ JAK INNI SKRUSZENI PACJENCI
~NIE PŁAC 19-10-2012 14:44
NIE PŁAĆ ZUS, NIE PŁAĆ SKŁADEK LECZ SIĘ SAM I LEPIEJ WYJDZIESZ I Z KLASĄ..
~- 19-10-2012 14:49
No to lekarze zacieraja raczki z radosci w gabinetach prywatnych ha ha ha -beda mieli w kopertach jeszcze wiecej kasiorki -no bo kochani moi ,kto juz ma noz na gardle to sie zapozyczy , zje kromke chleba dziennie a odda ostatnie ,zeby sie dostac na dany oddzial do szpitala .To samo dotyczy aborcji .Nastalo w Polsce prawo dzungli -czyli kto silniejszy ten lepszy.Ktos napisal ,nie daj boze dostac sie na ginekologie -ale to jeszcze nie to NIE DAJ BOZE NA ORTOPEDIE przez zwykle zwichniecie nadgarstka jestem juz kalaka na jedno przedramie jak to oni fachowo okreslaja -i zeby nie szybka interwencja w prywatnej tez oczywiscie przychodni to jeszcze 3 tyg i calkowita marskosc przedramienia nawet amputacja .Nawet porzadnie plytki nie potrafia zalozyc w srodek SZOK
~ZOSIA 19-10-2012 14:57
Pozwalniac troche pielegniarek ,bo az sie roi w tych dyzurkach i siedza jak madonny jedza ciasteczka itd.itp Wiadomo ,ze na oddzialach typu OIOM i kardilologia jest potrzeba zatrudnienia tego personelu sredniego wiecej -ale na pozostalych to przesada .
~tragedia 19-10-2012 15:51
Trudno oceniać cały szpital, moze na pewnych oddziałach jest właściwa opieka, ale sytuację na ortopedii jaką zastałem 3 lata temu, gdy byłem pacjentem, scharakteryzowałbym w dwóch słowach: Jezus, Maria!
~upss 19-10-2012 16:09
Moja babcia ma jaskrę i skierowanie na operację na 2016 rok. Ma 89 lat. NFZ stosuje metodę "naturalnej selekcji" pacjentów. Im więcej umrze przed planowaną operacją - tym lepiej dla nich, bo kasa zostanie.
~prostegrabie 19-10-2012 16:15
Rząd nie panuje nad tym, co się w Polsce dzieje. Totalna ignorancja i brak szacunku dla obywateli. Działanie rządu przypomina bieganie na stacjonarnej bieżni. Widać ruch nóg, czuć zmęczenie a stoimy w miejscu. I tak od kilku lat. Jedyne, co odczuwam od chwili objęcia władzy przez rząd Tuska, to notoryczne podwyżki. Polakom żyje się z dnia na dzień gorzej. Nawet jajka drożeją. Państwo Polskie z pochyloną głową przyjmuje zalecenia UE nie rozpatrując jak nowe regulacje wpłyną na portfele Polaków. Podatki… Temat rzeka. Podwyżka VAT miała rozwiązywać problemy budżetu państwa. Jak rozwiązała? W Polsce pańszczyźnianej podatek płaciło się jednorazowo. Obecnie trzepią
~Iza 19-10-2012 16:57
A tak w zasadzie, to po co istnieje ten szpital, skoro każdy z jakąkolwiek resztką instynktu samozachowawczego, nie pozbawiony przytomności skutkiem wypadku itp. walczy jak lew, żeby go położyli w Lubaniu albo Zgorzelcu? Pomimo kosztów dojazdu dla rodziny, kłopotów organizacyjnych z tym związanych, gorszej "bazy materialnej" w Lubaniu (Zgorzelca nie poznałam "organoleptycznie"), itp. itd. Zlikwidować to-to, budynek sprzedać jakiejś spółce medycznej (aby tylko bez udziału obecnego dyrektora) i po sprawie. Może nawet zaczęlibyśmy mieć gdzie się leczyć w tym mieście, bo na razie to... kierunek zachód, i to nieodległy, całkiem polski. :)
~zorientowany 19-10-2012 17:05
naprawdę nie kumacie o co tu chodzi? myślicie że zarzadzający sa zainteresowani ratowaniem szpitala? zapewniam na 100% że działania dyrekcji zmierzają do upadłości a potem do sprywatyzowania tego szpitala i tak na pewno sie stanie choćbyście nie wiem jak protestowali
~waldek_a 19-10-2012 17:19
Chory jest system, NFZ płaci prywaciarzom i nie ma kasy na szpitale publiczne. Niech się w prywatnych leczą ci, których na to stać za kasę. Środki publicze powinny trafiać do publicznych.
~ 19-10-2012 17:29
O ludzie, ktos tu pisze o Skandynawii i twiierdzi, ze oni tez maja syfiasta sluzbe zdrowie. Dobry czlowieku, albo jestes chory psychicznie, albo w tym momencie kompletnie pijany.
~witek-53 19-10-2012 17:32
pan prezydent Zawiła ---- dlaczego nie zostanie zwołana nadzwyczajna sesja rady miejskiej dotycząca katastrofy w leczeniu mieszkanców tego miasta oczywiscie pan prezydent ma gdzieś mieszkanców zapomniał że to jego wyborcy szpital wraz z tą świtą nadentych korupcyjnych dyrektorów generujących tylko długi powinien dawno odejsc a pobory i nagrody premie powinny byc zwrócone do szpitala bo płacenie komuś za brak kompetencji to totalna bzdura i oszukiwanie pacjentów czekających na pomoc pan prezydent powie że nic nie może bo szpital należy do marszałka panie prezydencie podatki to my płacimy nie interesuje nas układ polityczny PO =PO chcemy byc godnie leczeni za nasze składki płacone przez tyle lat
~ja 19-10-2012 18:02
a może tak słowo o profilaktyce żeby opóznić chorobę ludzie nie dbają o siebie,zle się odżywiają nie ćwiczą nie spacerują.a pózniej rozwija sie choroba i pretensje do lekarzy,funduszu zdrowia a sami nic z sobą nie robią.nikt nie zadba o zdrowie nasze jak my sami nie zadbamy.dziękuję za uwagę.
~ja 19-10-2012 18:04
a może tak słowo o profilaktyce żeby opóznić chorobę ludzie nie dbają o siebie,zle się odżywiają nie ćwiczą nie spacerują.a pózniej rozwija sie choroba i pretensje do lekarzy,funduszu zdrowia a sami nic z sobą nie robią.nikt nie zadba o zdrowie nasze jak my sami nie zadbamy.dziękuję za uwagę.
~ 19-10-2012 18:39
jeleniogórska służba zdrowia to jedna wielka porażka
~- 19-10-2012 18:51
nie zgadzam sie z internautem o pseudonimie JA .To jest kazdego indywidualna sprawa ,kto jaki system zycia prowadzi i nie wnikajmy .Lecz placi podatki dla Panstwa i skladki ubezpieczeniowe i ma prawo sie leczyc obojetnie w jakim wieku .W dzisiejszej zwariowanej dobie zycie gdzie jest pogon za pieniadzem i kwestia przezycia u wielu rodzin -kto ma czas na racjonalny i zdrowy tryb zycia .Nasze zycie to nerwowka -zwiekszyla sie liczba pacjetow w poradniach psychologicznych ,gdyz ludzie juz nie wytrzymuja tepa .Na jakichskladnikach ma byc to NIBY racjonalne odzywianie sie -MY JEMY CHEMIE
~w13 19-10-2012 19:29
1po pierwsze nikt nie płacił całe zycie na zus/ bo do 1998r kazdy placil w powietrze i pytajcie jaruzelskiego gdzie sa pieniądze ..płacimy tylko od 1989 i to nie na zus ale z calej kwoty tylkookolo 20 % wplaty na tzw. skladke zdrowotna z tego co placimy jesli placimy !! utrzymujemy jeszcze policjantow wojskowych bezrobotnych i rolników i tych co nie placa a są leczeni jak cos im sie stanie oraz tych jak pracownikow duzych zakladow ktorzy nie placa zusu/chyba tez nasz szpital tez nie w pelni placi na zus na pracownikow 2 NFZ/rzad/ tak zrobil ze po ostnim konkursie na leczenie specjalistyczne jedna prywatna spolka otrzymala nowy kontrakt na prawie 3,6 mln zlotych a szpital stracil poradnie czyli pieniadze lekarze ze szpitala operuja zacmy nie w szpitalu a w tej firmie i tam plyną pieniądze
~sumienie 19-10-2012 19:37
w13 zapomnialeś dodać cały kościół watykański ,ordynariaty wojskowe.
~w13 19-10-2012 19:43
ok wszyscy ktorzy nie placa powinni placic jak wszyscy... chyba tez poslowie itp tez nie placa skladek ,po prostu nie da sie leczyc bez pieniedzy nie da..
~hd 19-10-2012 20:04
cała wina lezy po stronie NFZ jak można nakładać limity kto wie ile osób zachoruje.Należałoby zlikwidować tą klikę,nie wiem dlaczego Rząd jeszcze tego nie uczynił,co Oni robią z naszymi pieniędzmi.Kiedyś były tzw Kasy Chorych i sytuacja była idealna nie było zadłużonych szpitali leki dla emerytów były tańsze a teraz każdy lek na 100 procent.Jak długo będziemy utrzymywać tych darmozjadów z NFZ.
~ki 19-10-2012 20:07
Więcej dyrektorów proszę do jeleniogórskiego Szpitala
~zmoroz 19-10-2012 21:19
a może płacić skladki tylko rentowe i emerytalne ,a reszte zostawić do dyspozycji obywatela,w tedy byłoby nas stać na prywatne leczenie .Co o tym muślicei jelenigórzanie
~tutejsza 19-10-2012 22:56
Do : zmoroz - zapewniam Cię,że brakłoby Ci kasy w jednym roku. Zakładam,że zarabiasz wdobrze i płacisz składkę zdrowotną w wysokości np.400 zł x 12 m-cy=4800 i może jeszcze jakaś rodzinka "wisi" na Twoim ubezpieczeniu.Wyobraź sobie,że nie starczyłoby Ci na operację wyrostka robaczkowego,jeśli jeszcze go masz...:)))
~Myślący 20-10-2012 1:44
I jak wam się żyje za rządów Tuska? Nadal dacie się nabierać na straszny PiS?
~gosc123 20-10-2012 7:33
To jakas polska paranoja,byle jacys _ poslowie- bo inaczej ich nazwac nie mozna to nawet do szpitala tego typu nie zagladaja oni z rodzinami lecza sie w specjalnie wydzielonych klinikach szpitalnych i maja to wszystko w dupie,taka jest rzeczywistosc i dopoki sie tego tatalajstwa nie zlikwiduje tak bedzie.A rzad swoje wpadki gospodarcze przykrywac bedzie tematami wyciaganymi z rekawa, a to zdjecia, a to unijnymi problemami innych panstw, a tostadionem a to wyborami w pzpn i tak jakos przeleci.A szanowni p olitycni poslowie tylko beda zbierac kase i ustawic stanowiska dla swoich itd, a problemy spoleczne a coz to kogo obchodzi a najmniej wladze bo kto ma wladze ten ma pieniadze,,,,,,,,,,,
~7 20-10-2012 7:36
do 11.31 po co tyle gadasz utwórz swoją partię wtedy nam dasz my tobie uwierzymy i Ciebie wybierzemy do dzieła Polacy czekają
~ 20-10-2012 12:35
Wole wyzionąć ducha gdzieś pod płotem niż trafić do tego szpitala! niech Zawiła się w nim leczy i to skutecznie tzn niech z nim robią tam co im się podoba!
~jeleniogórza 20-10-2012 15:55
ja również wolę umrzeć niż trafić na leczenie do tego pseudo-szpitala. On istnieje tylko po to, żeby kasę złodziejom dawać. Jestem za likwidacjątej placówki! Nie znam NIKOGO kto był tu WYLECZONY, chociaż znam wielu leczonych. Brez sensu ten szpital jest.
~ 20-10-2012 18:04
No ale przeciez ktos tu pisze, ze szpitale w Szwecji sa takie same. Ludzie, jak ja czytam takie wpisy to oczom nie wierze. Szpitale na Ukrainie sa chyba tylko gorsze niz w Polsce. No i moze Rumunia.
~ 21-10-2012 16:19
Juz niedługo kobiety rodzące będa musialy tez czekac w kolejce do szpitala i wczsniej sie zapisac na poród.
~ko 21-10-2012 20:29
Ciekawe co będzie na tej sesji rady miasta,którą mieszkancy wymusili na radnych?Czy przyjadą kompetentni urzędnicy odpowiedzialni za podzial kontraktów.To prawda ,że miasto nie ma nic do szpitala ,ale Jeleniogórzanie muszą się gdzieś leczyc.Może Jelonka by zapytała włodarzy miasta.
~kiro 23-10-2012 12:51
w dzisiejszych * jest artykuł jak na SOR potraktowali człowieka z tętniakiem-zrobili z niego kalekę(i tak całe szczęscie że inny szpital uratował mu życie).Ja myślę że jeleniogórski szpital to przytułek dla nieznających się na medycynie pseudo-lekarzy przy tym aroganckich a jakże.Życzę takiemu konowałowi że kiedy będzie zdychał żeby trafił na takiego samego jak on i żeby go tak samo potraktował jak on traktuje pacjentów.A w ogóle to powinni rozgonić tąbandę nieudaczników-niech jadą do Irlandii...
~taa 24-10-2012 15:01
"W połowie 2009 roku Jerzy Łużniak objął funkcję Wicemarszałka Województwa odpowiedzialnego za politykę społeczną i zdrowotną naszego regionu. Od 1 grudnia 2010 roku jest Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego pełniącym nadzór nad departamentami Polityki Zdrowotnej i Infrastruktury." http://www.umwd.dolnyslask.pl/urzad/zarzad-wojewodztwa/wicemarszalkowie/
~kms 26-10-2012 9:59
bzdura,byłem na ukrainie w szpitalu,3 dni dokładnie,komentarz jest zbędny ale nadmienie że usługa była na kilkakrotnie wiekszym poziomie niz w jeleniej górze na zabobrzu,gdzie miałem okazje być 3 razy po dwa tygodnie...
~o ho ho 26-10-2012 21:33
Z naszego szpitala to juz droga tylko do PanaBoga .. w niemieckim szpitalu oczywiscie super ale trzeba placic 10 euro za dzien pobytu i raz w miesiacu 140 euro na kase chorych
~moher babcia 27-10-2012 21:56
ROZCZAROWANI PACJENCI, ZAPATYJCIE O TO "MŁODYCH-WYKSZTAŁCONYCH-Z DUZYCH MIAST" - TO WAM ODPOWIEDZA CO MACIE ROBIC
~ 28-10-2012 21:08
ZUS mafia w państwie PRAWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????
~garbaty 30-10-2012 11:36
Dzękujemy Ci PO- na utrzymanie szpitali nie ma a na In vitro jest. Przekazcie wreszcie rządzenie innym jak sami nie potraficie normalnie rządzić......
~gggg 30-10-2012 14:11
Polska jest jak NFZ cale zycie okrada swoje dzieci obywateli.
~Jacajg 31-10-2012 6:53
A ja jednak pojade z dreksem do Gliwic. Tutaj człowiek traci wszelką nadzieję a ja mam nadzieję, że tam będzie mojej dziewczynie i mnie lepiej. Notabene- tutaj nie mogla znaleźć pracy a w Gliwicach ma 3 oferty. Ludzie z Jeleniej nie są przyzwyczajeni do takiego luksusu.
~Andi 4-11-2012 19:04
Rozpirzyc NFZ a ich pieniadze ktore biora skierowac do szpitala i nie bedzie nadprzyjec - jedyne sensowne rozwiazanie
~... 5-11-2012 14:42
Panie Dyrektorze czas podać się do dymisji
~mat 6-02-2017 15:52
Odniosłem wrażenie, że uczestniczą w programie redukcji populacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group