Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14043
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórski Sylwester jak w Rio de Janeiro

Czwartek, 29 listopada 2012, 11:44
Aktualizacja: 12:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jeleniogórski Sylwester jak w Rio de Janeiro
Fot. Archiwum
Karnawał, pokazy oraz nauka samby, konkursy dla publiczności, wybory Królowej Samby, DJ Paweł Żyła, zespół Holiday z hitami lat 70–, 80– i 90–tych oraz gwiazda wieczoru – zespół Manchester – tak zapowiada się tegoroczny jeleniogórski Sylwester, który w tym roku zorganizuje firma wyłoniona w przetargu – Holiday Pro Art. z Wałbrzycha. Złożyła ona najtańszą ofertę z ceną 45 tys. zł.

W tym roku, w przeciwieństwie do lat ubiegłych, organizatora Sylwestra wyłoniono w przetargu, w którym pojawiły się dwa kryteria - nie tylko cena, ale i jakość proponowanego programu.

Wystartowało aż sześć firm, w tym dwie jeleniogórskie (pozostałe z Opola, Wałbrzycha, Krakowa, a nawet Lublina), a rozpiętość ofert, szczególnie w zakresie ceny, była bardzo duża. Najdroższa była ponad dwukrotnie kosztowniejsza, niż najtańsza, przy porównywalnych programach. Założenia przetargu nakładały na wszystkich oferentów obowiązek montażu sceny, zabezpieczenia co najmniej dwóch toalet, instalację oświetlenia, zadaszenia, nagłośnienia, itp.

Firma Holiday Pro Art. z Wałbrzycha na gwiazdę wieczoru zaproponowała zespół Manchester w składzie: Maciek Tacher: wokal, klawisze, gitara akustyczna, Sławek Załeński: gitara, Darek Załeński: gitara, Radek Kaźmierkiewicz: bas, Karol Ułanowski: perkusja. Zespół powstał 18 marca 2006 roku w Toruniu. Już rok po powstaniu zespołu brał udział w najbardziej znanych polskich festiwalach rockowych, m.in. w Węgorzewie i Jarocinie. Kulminacją roku 2007 było uczestnictwo w finale programu "MTV Rockuje" oraz występ na żywo z okazji 50. urodzin Grzegorza Ciechowskiego w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie wykonał własne aranżacje utworów Republiki. Rok 2008 przyniósł mu zwycięstwo na festiwalu TOPtrendy. Manchester swoim debiutanckim singlem "Dziewczyna Gangstera" zdeklasował konkurencję, zdobywając w dniu "trendy" dwie główne nagrody - nagrodę publiczności oraz nagrodę internautów. W listopadzie 2008 roku słuchacze Radia WAWA przyznali mu "Złotego dzioba" w kategorii Debiut Roku. Wtedy również ukazał się debiutancki album zatytułowany Manchester, którego motto wykonawcy zawarli w piosence "Kobiety są złe". W roku 2009 piosenką "Tajemnica" zespół walczył o nagrodę Bursztynowego Słowika w Sopocie. "MANCHESTER" dwukrotnie występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu jako nominowany do Superjedynki. We wrześniu 2011 ukazał się drugi album pt: "Chemiczna Broń". Na płycie znalazło się 15 piosenek, w tym takie radiowe przeboje jak "Tajemnica" i "Lawendowy". Wciąż fascynuje ich brytyjskie indie rockowe i brit-popowe brzmienie spod znaku Oasis, wzbogacone elementami synth rocka i new rave” (info z www.manchester.art.pl)

Podczas Sylwestra zaplanowano także pokaz fajerwerków. Impreza Sylwestrowa na Placu Ratuszowym potrwa od godz. 22.30 do 00.30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
814
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group