Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5839
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórski Sojusz Lewicy Demokratycznej oficjalnie rozpoczął kampanię

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 października 2014, 10:56
Aktualizacja: Sobota, 18 października 2014, 22:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Wczoraj (16.10.) w restauracji hotelu Europa działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej oficjalnie zainaugurowali kampanię wyborczą, podczas której przedstawili swojego kandydata na prezydenta Jeleniej Góry – jest nim Piotr Paczóski, a także ubiegających się o mandaty do rady miasta, rady powiatu oraz kandydatów na wójtów i burmistrzów w regionie. (informowaliśmy o tych kandytatach wcześniej – dop. red.)

Piotr Paczóski jest prezesem Klubu Tenisowego Jelenia Góra, wiceprezesem Dolnośląskiego Związku Tenisowego. Ukończył ówczesną wrocławską Akademię Ekonomiczną w Jeleniej Górze (ekonomikę przemysłu). Obecnie jest doktorantem na Wydziale Jeleniogórskim, w międzyczasie ukończył studia podyplomowe na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ważnym elementem życia codziennego kandydata SLD jest sport. - To bardzo ważna część mojego życia. Zawsze uprawiałem sport. Gram w tenisa, jeżdżę i biegam na nartach, jeżdżę rowerem, bardzo dużo spaceruję. Mój ojciec, który ma 74 lata prawie codziennie gra w tenisa, uprawia sztuki walki, a przed dwoma laty zrobił licencję pilota samolotowego i lata - mówię o tym, żeby pokazać, że nawet w wieku dojrzałym można być czynnym sportowo i aktywnym - mówił Piotr Paczóski.

Kandydat SLD chce również wykorzystać walory turystyczne Jeleniej Góry do rozwoju miasta. - Mamy wiele domów wczasowych, ukształtowanie terenu niespotykane w ogromnej części Europy. Zachęćmy, żeby do nas przyjeżdżali Niemcy i Czesi, żeby Jelenia Góra stała się dla innych regionów tym, czym Zakopane jest dla Warszawy.

W mijającej kadencji Sojusz miał pięciu przedstawicieli w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry. Jaki cel przed wyborami zakłada sobie i towarzyszom partyjnym szef jeleniogórskich struktur? - Chcielibyśmy utrzymać ten stan rzeczy, ale liczymy na to, że uda nam się uzyskać jeden lub dwa mandaty więcej, wtedy stalibyśmy się zdecydowanie bardziej poważną siłą w RM i stanowilibyśmy nieodwołalnego partnera koalicyjnego dla pozostałych ugrupowań - odpowiedział Piotr Paczóski.

Pod szyldem SLD "Lewica Razem" na listach komitetu znalazły się osoby nie tylko będące członkami partii Leszka Millera, ale również m.in. politycy Unii Pracy i organizacji związkowych zrzeszonych w OPZZ. Jak w samorządach można wykazać się "lewicowością"?

- Mamy dobre serca. Nie wystarczy mieć serce po lewej stronie, bo taka jest anatomia człowieka, ale trzeba mieć też głowę na karku, pełną pomysłów i inicjatyw, a takimi ludźmi są ludzie związani z lewicą - stwierdził Piotr Paczóski. - Mamy nadzieję, że uda nam się realizować nasz program przy udziale naszych sojuszników. Lewicowość to jest pojęcie często mylone i enigmatyczne. Jesteśmy bardzo otwarci na ludzi, wiemy jak rozmawiać z ludźmi, chcemy realizować ich oczekiwania. Jesteśmy ludźmi wykształconymi, doświadczonymi, ale wśród nas jest też dużo młodych - na jednych i drugich stawiamy - dodał.

Jak będzie wyglądać kampania SLD? - Nie stawiamy na wielkie bilbordy, stawiamy na spotkania z mieszkańcami naszego miasta. Chcemy z nimi rozmawiać, przekonywać do naszego programu, a jednocześnie słuchać tego, co mają nam do powiedzenia. Chętnie też wysłuchamy konstruktywnej krytyki - stwierdził lider jeleniogórskich struktur Sojuszu.

Wbrew wcześniejszym, mylnym doniesieniom medialnym liderem listy do RM w okręgu nr 4 jest Zbigniew Ładziński, a na drugim miejscu jest Robert Obaz. Pozostałe pozycje na listach zostały potwierdzone.

Filmik Telewizji StrimeoTV.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~sąsiad 17-10-2014 12:12
może Pan Paczóski opowie o problemach z urzędem skarbowym oraz o tym jakim jest sąsiadem że nie możemy wykupić mieszkań ponieważ ww nie rozliczył się z urzędem skarbowym chce być prezydentem a nie potrafi załatwić swoich spraw żeby być w porządku do najbliższych sąsiadów z poważaniem sąsiedzi
~gość jelonki.com 17-10-2014 12:16
A czym zajmuje się zawodowo Pan Paczóski kandydat na prezydenta ?
~wyborny wyborca 17-10-2014 12:33
Jak widać na zdjęciu nar 11 i 12 Pawłowski znowu rządzi...
~tylko nie lewica 17-10-2014 12:52
Pan Paczóski jest emerytem SW to pełen pychy i zarozumialstwa facet do idei lewicowych to mu bardzo daleko .
~hahaha 17-10-2014 15:22
rzeczywiście SLD brzydzi się wielkimi billboardami. Zwłaszcza towarzyszka Grażyna Malczuk, ta kobieta co to obiecuje góry forsy wyłącznie liczy na spotkania. Hm?
~mieszkam JG-Cieplice 17-10-2014 15:23
Pan Paczóski to porządny facet. Nie wiem o co chodzi z tymi sąsiadami, ale podejrzewam waśnie i zawiść, więc opinia nie jest obiektywna. Ja natomiast miałem okazję poznać p. Paczóskiego i mogę tylko pozytywnie się o nim wyrazić. I właśnie mam problem, bo zawsze głosowałem na przedstawicieli Platformy, a teraz pewnie oddam głos na pana Paczóskiego.
~Mieszkam JG-Cieplice 17-10-2014 15:35
Do osoby "hahaha" Zapewne nawet nie wiesz, ale wybory są na poziomie gmin, powiatów i województwa (do Sejmiku). Pani Malczuk startuje w wyborach do Sejmiku, gdzie już w bieżącej kadencji o tą "górę pieniędzy" dla naszego regionu zadbała. A od spotkań z ludźmi akurat nie stroni - jak się zainteresujesz - możesz wziąć nawet udział w takim....
~??? 17-10-2014 17:10
Dolek walczył z nimi a teraz jest na ich skromnych listach?
~Zdrowy rozsądek 17-10-2014 17:59
Unia Pracy pasuje jak ulał do powiedzenia ,, czepiło się gów.. okrętu i mówi płyniemy,, Pani Elżbieta Zakrzewska nawet po niesamowitym plakatowym liftigu niewiele znaczy w polityce regionalnej. Wolałbym real foto bo to jest zwykła wiarygodność kandydata.
~nnn 17-10-2014 19:16
ooooo... widzę że odezwali się Ci którzy sami zrobili tyle dla Jeleniej Góry że prawie stała się ona metropolią ......pochwalcie się może co zrobiliście do tej pory sami dla miasta ??? czy tylko narzekacie i czekacie aż inni za was coś zrobią.....większość moich znajomych będzie głosowało na SLD a to dlatego że za ich rządów w tym mieście panowała normalność ,nie wywalano ludzi na bruk z mieszkań nie topiono publicznych pieniędzy na inwestycje " buble " ...za które zresztą bardzo przyjdzie nam zapłacić a właściwie oddać pieniądze do Unii....iiii przykładów można mnożyć .................
~ja 17-10-2014 19:41
A co z kamienicą na ul. Matejki , która jest własnością Pana powyżej a jest przeznaczona do rozbiórki ? No tak ........ kto prezydenta ruszy ;)
~zz 17-10-2014 20:08
A Sierota Gośka co tam robi???? Chyba jej się pomyliło???? tyle ona ma z lewica co ja z baletem.....ale pewnie kasy jej się zachciało,kosciół nie dał to lewica da...hahahaha
~we 17-10-2014 20:27
To dziwne że większość kandydatów na prezydenta ma problemy ze skarbówką - może trzeba by takich wyłączać z głosowań>
~? 17-10-2014 21:35
wykreślcie z list wszystkich ugrupowań alkoholików, dłużników instytucji państwowych, osoby będące w przeszłości w konflikcie z wymiarami sprawiedliwości itp a pójdę na głosowanie !
~Zawiedziona 17-10-2014 21:48
A gdzie szeryf Gajewski z Jagniątkowa ? Jest . Zdjecie nr.5 Ale twarz jakaś inna niż na wszyskich billboardach ,które wiszą w Jagniątkowie i Sobieszowie . Tu na zdjęciu jakiś staruszek siwy z nalaną brodą a w Jagniątkowie i Sobieszowie na billboardach oko rześkie jak u ogiera włos czarny brylantyną kryty.Twarz pociągła smukła. Co polityka robi z człowieka.Józek nie daruję ci tej ...
~mieszkaniecc 18-10-2014 0:11
Kolejny absolwent wrocławskiej szkoły gotowania na gazie. Przecież to od razu wiadomo, że nie umie zupełnie NIC! Po co czymś takim się chwalić? Potwierdza to tylko opinię, że absolwenci wrocławskiego UE inteligencją z pewnością się nie cech...ją.
~* piekna 18-10-2014 0:58
Na 8 zdjeciu jest najpiekniejsza twarz lewicy. Reszta to szkoda patrzec. A juz na te stare to o mdlosci dochodzi.
~pytanie 18-10-2014 8:46
czy tauśbyl szefem firmy w Karpaczu?
~ 18-10-2014 15:41
DOLNOŚLĄZAK. Talent Paczóskiego polega na tym, że - pomimo regionalnej epidemii politycznej - jaką porażeni zostali PSL i PO - uchronił /na razie/ SLD od zarazy i wewnętrznego rozłamu. Doprowadził mańkutów - w miarę dobrej kondycji - do wyborów samorządowych. Paczóskiego /za chwil kilka z ekonomicznym doktoratem/ postrzegam jako "siłę spokoju". Czy spokój - to zaleta? Natomiast rezygnacja z siły - to wada? Niebagatelne też jest współdziałanie SLD z Unią Pracy, co może mieć swoje przełożenie na wynik wyborczy w Kotlinie Jeleniogórskiej.
~ 18-10-2014 15:55
Zgadzam się z DOLNOŚLĄZAK, Piotr Paczóski jest wśród kandydatów na funkcję Prezydenta Jeleniej Góry osobą bardzo dobrze przygotowana i trzeba na tego gościa GŁOSOWAĆ.
~poiu 18-10-2014 20:02
Może bym oddał głos na Paczóskiego, ale zobaczyłem w tle J.P. (tego politruka, zdj, nr 11) i... przeszło mi.
~do poiu 18-10-2014 20:25
J.P jest tylko wypełniaczem listy i rekomendowanym przez panią Zakrzewską /UP/.
~ 18-10-2014 22:30
J.P chyba nie jest tylko wypełniaczem egzotycznej listy w 4 okręgu wyborczym. JP /nr 8 na liście/ to intelektualne antidotum wobec radnego wnioskodawcy ustanowienia JPII patronem Jeleniej Góry. To także intelektualne antidotum wobec dwulicowego kandydata, który działa w myśl porzekadła "panu Bogu świeczkę /jako przewodniczący rady parafialnej w Goduszynie/ i diabłu ogarek" /jako sekretarz u "komuchów"/
~Lewica 19-10-2014 6:52
Powiem tak , SLD i jego wieszni nie zatapialni dinozalry beda wiecznymi radnymi bo w tym ukladzie miasta musza byc i kontrolowac wszelkie poczynania bo maja wiele pod soba.Ale wiele nazwisk na listach SLD ma tyle zwiazku z partia lewicy i lewicowoscia tyle jak piernik do wiatraku. Tam hierarchia trzyma w garsci wszystko i nikt sie nie przebije.Ladzinski , Pleskot Gajewski, Sarzynski , z rady zrobili sobie zaklad pracy i zycie do konca na koszt podatnika.Jesli to ma byc odnowa i mlode pokolenie w partii to obecni mlodzi sa juz za starzy by spelnili swoje marzenia bedac w szeregach tej partii.Ta partia to karierowicze i emeryci, Kusiak Pawlowski, czyzby odmrozono kotleciki z zamrazarki, a gdzie Gorzalczynski tworca rozpady tej partii.Panie Obaz ile ma pan lewicowosci z lewicowych idealow.
~ 19-10-2014 7:17
Proszę głosować na przyszłego Prezydenta Jeleniej Góry pana Piotra Paczóskiego. Bardzo dobry kandydat. Nie gada sloganów i nie pieprzy.
~hexe 19-10-2014 8:54
Rzadko można trafić na tak antypatycznego człowieka. Nadęty i bez ogłady. Zagłosowałabym na SLD ale na niego na pewno nie!
~ 19-10-2014 14:18
Ad.~die Hexe. Cieszy fakt, że wszystkie czarownice są pełne ogłady, nie nadęte i o przyjemnej aparycji. Jeszcze jakbyś miał/a/ wskaźnik IQ na poziomie 0-10, zagłosowałbym na Ciebie. Nawet wtedy gdybyś reprezentowała ruch społeczny przekształcony z Silnych Mieszańców w Siłę Samorządowców /w skrócie SS - broń Boze nie mylic z Schutz Staffeln/. DOLNOSLAZAK.
~ 20-10-2014 13:45
A DOLNOSLAZAK jak zwykle siedzi non stop przed kompem i produkuje te swoje lewicowe agitki za SLD. Nie dość że pod wieloma nickami, to jeszcze gada sam ze sobą. Łatwo poznać, bo wszystkie wpisy za Paczóskim pisane są z adsl i w tym samym stylu. Biedny spamerek, który nie miał co robić w weekend.
~rr 21-10-2014 10:09
nie stawiamy na wielkie bilbordy??????? a Pani Grażyna to co?
~róża 21-10-2014 20:28
Proszę o rozsądek i wybierzmy Kobietę , nie skumana z żadną Partyja, BO Panu Piotruśiowi i jemu podobnym NIE!!!! Popatrzcie na kamienice Matejki ,czy tak robi mądry gospodarz , komuna juz nie powinna wrócić.
~ 22-10-2014 18:53
Pan na zdjeciu nr 1(z mikrofonem) zapewne od ciezkiej pracy tak spulchnial. Widze ludzi spracowanych ale szczuplych i jadacych na styk od wyplaty do wyplaty, tym czasem gdzie tak dobrze placa za prace ze mozna z siebie zrobuc rozpasionego poywora? Mysle ze tylko pionach administracji panstwowej. Ok dobrze placa ale gdzie widoczne efekty tej "harowki"?
~do róża 23-10-2014 9:16
Jaką kamienicą na Matejki ?? Bo nie rozumiem
~do róża 23-10-2014 9:43
Jaką kamienicą na Matejki ?? Bo nie rozumiem
~pffff 26-10-2014 9:51
Paczóski? Never..Nadęty ,bufonowaty nieogar.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group