Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8439
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łódź: Jeleniogórski Klub Oyama przeciw narkotykom

Czwartek, 22 października 2009, 13:51
Aktualizacja: 14:27
Autor: ahawer
W minioną niedzielę w Łodzi (hala ŁKS–u) odbyła się Liga Muay Thai (Boksu Tajskiego) pod Patronatem PZ Muay Thai pod hasłem Muay Thai przeciw narkotykom. Była to seria turniejów rozpoczynająca sezon 2009/2010. Organizatorem tych udanych zawodów był Klub BRUTALS z Łodzi.

Jeleniogórski Klub Oyama wywalczył 6 zawodników - dwóch juniorów, trzech seniorów w TPW (turnieju pierwszych walk) oraz jeden senior w Lidze MT (pro-am). W turnieju udział wzięło około 100 zawodników ze 120 zgłoszonych reprezentujących 20 klubów zrzeszonych w PZ Muay Thai. Czas walki dla juniorów to 2x2 min., seniorów TPW 3x2 min., liga 4x2min., walki odbywały się na ringu.

Niewątpliwą ozdobą turnieju były 2 walki półzawodowe z udziałem gościa specjalnego, Aega Pracha Somchan z Tajlandii. Dla wszystkich zawodników był to świetny sposób na podpatrzenie wielkich umiejętności mistrza oraz pokaz najwyższej klasy muaythai.

W 5 walce Turnieju wystąpił nasz Junior Piotr Wojtaczka (Odział Kamienna Góra), który skrzyżował rękawice z Monasterskim Mateuszem z K.S. TARGET NIEPOŁOMICE w wadze do 71kg, niestety Piotruś „przespał” pierwszą rundę i w drugiej nie zdołał odrobić strat pomimo zdecydowanej przewagi...

W 7 walce wystąpił nasz drugi junior Michał Popczyński (Jelenia Góra) przeciwko Śliwie Jakubowi z Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki (- 81 kg). Michał zdecydowanie przeważał zarówno w pierwszej jak i drugiej rundzie i sędziowie nie mieli problemu ze wskazaniem zwycięzcy.

13 walka to występ kamiennogórzanina Szymona Golasinskiego (debiut) w kat. -71kg vs Raban Łukasz z Białegostoku. Szymon bardzo ładnie boksował zarówno w pierwszej jak i drugiej rundzie, które zdecydowanie wygrał, niestety pod koniec starcia został niefortunnie trafiony przez swojego przeciwnika w nos co zaowocowało przerwaniem walki w trzeciej rundzie przez niezdolność naszego zawodnika do dalszej walki. Mimo to Szymon zaprezentował bardzo dobre wyszkolenie i pokazał świetne Muay Thai.

Rafał Olszewski (J.G.,senior -91kg) kontra Hofman Cezary z Raczadamu Kraków walczył w 24 walce. Wspaniale rozpoczął walkę i już po pierwszych prostych jego przeciwnik miał niemałe zamieszanie w głowie, po chwili był liczony po raz pierwszy, po czym Rafał miał przeciwnika na deskach. Jednak zdołał on dotrwać do końca pierwszej rundy. W drugiej rundzie rolę nieco się odwróciły i to teraz nasz zawodnik miał spore problemy…jednak zdołał opanować sytuację i przeciwnik był liczony po raz kolejny. Niestety ostatnią rundę Rafał okupił kompletną utratą sił i w konsekwencji walkę przegrał.
Grzegorz Bodziony (K.G., kat. + 91kg) vs Zięba Necki Jacek z Muay Thai Kraków – była to najszybsza walka wieczoru, po drugiej akcji naszego zawodnika przeciwnik zostaje trafiony potężnym prawym sierpowym co powoduje reakcję trenera z przeciwnego narożnika, który ratuje swojego podopiecznego rzucając ręcznik i unikając ciężkiego nokautu.
30 walka to walka ligowa naszego najbardziej doświadczonego zawodnika Piotra Cieślińskiego (J.G., kat. - 67kg) kontra Wypych Patryk z Muay Thai Kielce. Piotr w swoim świetnym stylu przewalczył trzy rundy cały czas punktując swojego rywala, sumiennie realizując założone kombinacje, klincz, pracę łokciami i kolanami.
Podkreślenia zasługują jego bardzo dobre akcje kolanami i łokciami.
Trenerami w/w zawodników w JKOyama są: Rafał Majda, Marcin Nowosielski (J.G.) i Łukasz Mazur (K.G.).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
514
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group