Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 9955
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA WARSZAWA: Jeleniogórski ambasador wolontariuszy odebrał statuetkę

Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA WARSZAWA: Jeleniogórski ambasador wolontariuszy odebrał statuetkę
Fot. Archiwum
Ryszard Kiełek, wieloletni wolontariusz, odebrał w Warszawie statuetkę w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2010/2011. To zasłużona nagroda, bo pana Ryszarda z czytania właśnie znają dzieci niemal wszystkich szkół i placówek z Jeleniej Góry i regionu.

Ten wieloletni wolontariusz, Kawaler Orderu Uśmiechu, od ponad 30 lat pracujący na rzecz dzieci, do niedawna działał pod patronatem Książnicy Karkonoskiej, a teraz prowadzi swoje akcje z Biblioteką Miejską w Karpaczu. W minionym roku odebrał dyplom i order uznania za najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku został jednym z 25 laureatów akcji.

- To było niezwykłe przeżycie. Zawsze powtarzałem, że nie robię tego dla nagród, oklasków, ale z potrzeby serca. Dlatego tę statuetkę dedykuje przede wszystkim dzieciom, którym miałem przyjemność czytać w szkołach, przedszkolach, szpitalach, sanatoriach czy ośrodkach opiekuńczych i wszystkim wolontariuszom, którzy angażują się w takie akcje. Mam nadzieję, że będzie to również motywacją dla innych ludzi, którzy mają wolny czas. Czytanie jest dla mnie misją, którą często realizuję w formie spektaklu. Opowiadam dzieciom też o wolontariacie. Czasami uczniowie nie chcą mnie wypuścić z klasy, barykadują drzwi. To jest najpiękniejszy dowód na to, jak bardzo tego potrzebują. Znalazłem się w gronie osób przede wszystkich związanych z oświatą, ale nie tylko. Nagrodę odebrał również policjant z Legnicy, który mówił, że zamiast mandatów finansowych wystawia mandaty na przymusowe czytanie dzieciom co najmniej przez 20 minut dziennie – opowiada pan Ryszard.

Uroczystość rozdania nagród w Teatrze Dramatycznym w Warszawie poprowadził Maciej Orłoś. Dyplom z podziękowaniem za medialne wsparcie akcji otrzymała również redakcja Jelonki.com. Dziękujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
21
Pozostanę na miejscu
57%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
43%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group