Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6970
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórska propozycja dla Chińczyków

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 17 września 2010, 8:56
Aktualizacja: 8:56
Autor: TEJO
Czy chińskie firmy zainteresują się ofertą przedstawioną im podczas wizyty prezydenta Marka Obrębalskiego na Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych w Xiamen? Mogą zbudować, na przykład, basen w Sobieszowie.

Prezydent miasta, który w Chinach przebywał w minionym tygodniu, przedstawił chińskim inwestorom ofertę obejmującą tereny przy ulicach Dolnośląskiej, Legnickiej, Lubańskiej, Łazienkowskiej, Spółdzielczej, Wróblewskiego oraz część osiedla Urocza II. Chińczykom przedstawiono także propozycję budowy w partnerstwie publiczno-prywatnym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego na Zabobrzu przy ulicy Wiłkomirskiego. Marek Obrębalski uczestniczył też, między innymi, w seminarium inwestycyjnym pod hasłem „Polska Twym idealnym kierunkiem do inwestowania w Europie Środkowej”.

Póki co, nie wiadomo, czy oferta Jeleniej Góry wzbudzi zainteresowanie wśród chińskich podmiotów gospodarczych. Prezydent miasta podkreśla jednak, że stolica Kotliny Jeleniogórskiej miała świetną okazję do pokazania się w Państwie Środka, i znalazła się w gronie jedynie kilku miast (w tym metropolii), które tego zaszczytu dostąpiły (Bytom, Katowice, Kraków, Łódź, Rybnik).

Podczas wizyty szef Jeleniej Góry odwiedził także pawilon polski na Światowej Wystawie Gospodarczej EXPO 2010 w Szanghaju, a także miejscową Shanghai Constuction Group, jedną z największych firm budowlano-deweloperskich w Chinach. Koszty wizyty delegacji Polski zostały pokryte z budżetu Ministerstwa Gospodarki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~~nn~ 17-09-2010 10:03
kolejny raz miasto mówi o basenie w sobieszowie.a może by tak zapytać tamtych mieszkańców czy chcą ten basen w tamtym miejscu?przecież tam tylko grupka starych babć i dziadków z tzw.koła miłośników sobieszowa jest za tym by coś tam powstało.a skąd wezmą tam wodę , znów ze strumyka z chojnika?przecież są inne bardziej dogodne tereny na budowę basenu jak np.przy ulicy sobieszowskiej w cieplicach.o tym się jakoś już od dłuższego czasu nie mówi , a miał tam powstać piękny basen.a może znów chodzi o interes prywatny.postawmy beznadziejny basen w sobieszowie dla biedoty aby ich zadowolić i uciszyć , a sobie wybudujemy piękny na sobieszowskiej dla bogatszej części mieszkańców?!
~OLO 17-09-2010 10:29
Budować Chińczycy z chęcia przyjadą tylko kto za to zapłaci
~ 17-09-2010 11:46
Odpowiadam na pyt. z godz.10:29: zaplaci UE, wiadomo.
~Obywatel 17-09-2010 15:20
Oby zbudowali jakieś zakłady pracy jak ma to miejsce w podwarszawskich wsiach gdzie stoją gigantyczne zakłady.
___x 17-09-2010 17:33
też bym chciał bo jak naraziue stoi u nas ledwie pare zakładów na krzyż i to tylko niemieckich a nie jest dobrze tak uzależniać region od jednego kraju
~ 17-09-2010 17:35
To ja mam kilka pytań: Dlaczego opłacałoby się chińczykom wybudować mizerotkę w postaci sobieszowskiego basenu, a polskim przedsiębiorcom - nie? Zakładam, że pracownicy z Chin też muszą gdzieś mieszkać (czyżby miasto dało im lokale mieszkalne? za free), a i bilety lotnicze z CHRL kosztują niemało. Czy w PL nie ma firm, którym opłacałoby się to zrobić, czy po prostu nie ma fachowców? Czy też chińczycy mają fory w postaci jakiś ulg, a z polskich firm skarb państwa zdziera? Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć?
~wyborca 17-09-2010 17:41
Skośnoocy STOP marketom.Dość Panie Marku O. DOŚC !!
~Greg 17-09-2010 18:40
Dlaczego większość ludzi utożsamia Chińczyków z tanią siłą roboczą? Tani to oni może są - ale w biednych chińskich prowincjach. Co się zaś tyczy budowy budynków czy dróg - może się okazać, że ceny będą porównywalne z Europejskimi, bądź większe. Niestety, Polska jest 100 lat za Chinami. Jesteśmy biednym krajem. Jeden z Chińczyków będąc w Jeleniej Górze powiedział, że to straszna dziura, straszne drogi i chce wracać do siebie. Nie róbmy z siebie pajaców Panie Prezydencie. Co Pan chce im pokazać? Grzybek? Żałosne.
~SARBLE 17-09-2010 18:48
Baseny,galerie, to chyba inwestycje pod siebie,bo na pewno,nie dla przeciętnego jeleniogórzanina. A może władze bardziej skupiły się nad ściągnięcie w nasz region jakiegoś przemysłu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group