Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 5854
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórska propozycja dla Chińczyków

Piątek, 17 września 2010, 8:56
Aktualizacja: 8:56
Autor: TEJO
Czy chińskie firmy zainteresują się ofertą przedstawioną im podczas wizyty prezydenta Marka Obrębalskiego na Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych w Xiamen? Mogą zbudować, na przykład, basen w Sobieszowie.

Prezydent miasta, który w Chinach przebywał w minionym tygodniu, przedstawił chińskim inwestorom ofertę obejmującą tereny przy ulicach Dolnośląskiej, Legnickiej, Lubańskiej, Łazienkowskiej, Spółdzielczej, Wróblewskiego oraz część osiedla Urocza II. Chińczykom przedstawiono także propozycję budowy w partnerstwie publiczno-prywatnym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego na Zabobrzu przy ulicy Wiłkomirskiego. Marek Obrębalski uczestniczył też, między innymi, w seminarium inwestycyjnym pod hasłem „Polska Twym idealnym kierunkiem do inwestowania w Europie Środkowej”.

Póki co, nie wiadomo, czy oferta Jeleniej Góry wzbudzi zainteresowanie wśród chińskich podmiotów gospodarczych. Prezydent miasta podkreśla jednak, że stolica Kotliny Jeleniogórskiej miała świetną okazję do pokazania się w Państwie Środka, i znalazła się w gronie jedynie kilku miast (w tym metropolii), które tego zaszczytu dostąpiły (Bytom, Katowice, Kraków, Łódź, Rybnik).

Podczas wizyty szef Jeleniej Góry odwiedził także pawilon polski na Światowej Wystawie Gospodarczej EXPO 2010 w Szanghaju, a także miejscową Shanghai Constuction Group, jedną z największych firm budowlano-deweloperskich w Chinach. Koszty wizyty delegacji Polski zostały pokryte z budżetu Ministerstwa Gospodarki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group