Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8020
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jeleniogórska policja: To były spokojne święta

Czwartek, 27 grudnia 2012, 11:09
Aktualizacja: 11:12
Autor: 112l
– Okres Świąt Bożego Narodzenia w Kotlinie Jeleniogórskiej w tym roku minął bardzo spokojnie. Na naszych drogach doszło do dziesięciu kolizji i jednego wypadku. Najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami – informuje oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska.

W Wigilię, o godz. 13.30, w Jeleniej Górze na ulicy Podgórzyńskiej doszło do wypadku. Kierujący pojazdem wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i doszło o zderzenia. Poszkodowany został hospitalizowany. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz poszukuje kierującego, który odjechał z miejsca wypadku.

Ponadto 26 grudnia br. około godziny 17.00 w Karpnikach policjanci z Kowar zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2,62 promila. Okazało się też, że kierujący naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 2016 roku – informuje podinsp. Edyta Bagrowska.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze od 24 do 26 grudnia br. pełnili wzmożone służby, mające na celu zapewnienie płynności ruchu do miejscowości turystycznych oraz zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. W tych dniach ukarali mandatami kilkudziesięciu kierowców za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa na drodze oraz za prowadzenie rozmów przez telefony komórkowe w czasie jazdy.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie również interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. Ponadto w ramach działań prewencyjnych prowadzonych przez policję w okresie zimowym mających na celu zapobiegnie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych policjanci w okresie świąt interweniowali wobec kilku nietrzeźwych osób leżących na jeleniogórskich ulicach bądź znajdujących się w miejscach, gdzie ich życie i zdrowie było zagrożone. Trafili oni do miejsc zamieszkania bądź do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1114
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group