Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8681
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórska Platforma Obywatelska rozpoczęła kampanię

Niedziela, 19 października 2014, 20:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 października 2014, 13:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórska Platforma Obywatelska rozpoczęła kampanię
Fot. Tomasz Raczyński
– Naszym celem jest obudzić energię miasta i zapewnić mu dynamiczny rozwój. Naszym celem jest Jelenia Góra z nową energią. Chcemy tu żyć i chcemy, aby tu chciały żyć nasze dzieci. Niech inni składają obietnice bez pokrycia, my chcemy słuchać mieszkańców. Już czas oddać im głos – mówił do zgromadzonych w jeleniogórskiej Filharmonii Marek Obrębalski.

Oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej, która w wyborach samorządowych wspierana jest przez Obywatelski Dolny Śląsk Rafała Dutkiewicza, odbyło się dzisiaj (19.10.) w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Podczas uroczystości na scenie zaprezentowali się niemal wszyscy kandydaci PO do Rady Miasta oraz do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Partię, która sprawuje władzę w naszym mieście od 2007 roku, do kolejnego zwycięstwa ma poprowadzić Marek Obrębalski.

- Warunki bytu w tym mieście pogarszają się. Musimy temu szybko zapobiec. Zadbane mieszkania i budynki, dostępna ochrona zdrowia, wysokiej jakości szkolnictwo z wieloma zajęciami pozalekcyjnymi, atrakcyjne usługi kulturalne, rekreacja i kultura fizyczna, sprawna i zadbana infrastruktura, bezpieczne, dobre i oświetlone drogi i skrzyżowania, ład i czystość, a nawet ławki, gdzie na chwilę można usiąść poprawią warunki bytu mieszkańców i wizerunek naszego miasta - mówił na wstępie kandydat ODŚ i PO na prezydenta Jeleniej Góry. Jakość życia to także odpowiednie wynagrodzenie. Z niepokojem postrzegam np. sytuację pracowników oświaty i innych jednostek miejskich, którym krzywdząco do podstawy ustalania wynagrodzenia włączono wysługę lat. Naprawimy to - podkreślił Marek Obrębalski.

Były prezydent odniósł się także do ds. związanych z polityką społeczną: - Ruszy program budowy mieszkań komunalnych i socjalnych. Zdecydowanie większe będzie wsparcie dla organizacji pozarządowych i budżet obywatelski. Konieczne jest bowiem zwiększenie wpływu mieszkańców na rozwój Jeleniej Góry - mówił ekonomista.

Nie zabrakło też obietnic, które mają wpłynąć na dynamiczny rozwój gospodarczy. - Pozyskamy inwestorów funkcjonujących w nowoczesnych i innowacyjnych dziedzinach gospodarki. Rozszerzymy jeleniogórski obszar specjalnej strefy ekonomicznej oraz będziemy silniej wspierać przedsiębiorczość mieszkańców miasta i rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw - mówił kandydat popierany przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

- Wiecie wszyscy, że w ciągu czterech lat sprawowania przeze mnie urzędu Prezydenta Jelenia Góra pozyskała najwięcej pieniędzy zewnętrznych w historii miasta. I z tego miejsca gwarantuje jedno. Całą swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystam w celu zaspokojenia potrzeb jeleniogórzan - zapewniał zgromadzonych na zakończenie Marek Obrębalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (80)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
188
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group