Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7498
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórska Nowa Prawica stawia na Klaudię Witczak

Piątek, 16 maja 2014, 7:59
Aktualizacja: Sobota, 17 maja 2014, 8:18
Autor: Przemysław Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórska Nowa Prawica stawia na Klaudię Witczak
Fot. Przemo
Działacze Kongresu Nowej Prawicy zebrali się w czwartek (15.05.) na jeleniogórskim Rynku, by przedstawić swoją kandydatkę do Europarlamentu, Klaudię Witczak.

- Kongres Nowej Prawicy to jedyna w Polsce partia konsekwentnie i bezkompromisowo antyunijna. Naszym celem jest likwidacja Unii Europejskiej poprzez redukcję tego sztucznego, etatystyczno-fiskalno-ideologicznego tworu do strefy wolnego handlu - pierwotnej Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, która była źródłem sukcesów gospodarczych oraz dobrobytu Zachodu po II wojnie światowej - mówili działacze KNP.

W Parlamencie Europejskim chcemy odgrywać rolę twardej opozycji - zwalczającej wszystkimi dostępnymi sobie sposobami centralistyczne zapędy federastów - dążąc do ośmieszenia, ograniczenia, a w końcu zlikwidowania eurosocjalizmu. Każdemu rządowi zresztą potrzebna jest opozycja - kontynuowali.

Czego możemy się spodziewać po wyborze kandydatów KNP na europosłów?

- Rolę opozycji w PE będziemy pełnić na 5 zasadniczych sposobów – mówią i wyliczają:
1. Wzorem eurodeputowanych brytyjskiej partii UKIP (Nigel Farage, Godfrey Bloom i inni) - będziemy na forach unijnych instytucji głośno i odważnie wytykać absurdy UE oraz bezlitośnie krytykować szkodliwe działania Komisji Europejskiej i unijnej biurokracji,
2. Inaczej niż to robią wszyscy obecni polscy europosłowie - będziemy głosować przeciwko wszelkim aktom prawnym zwiększającym w jakikolwiek sposób lub w jakimkolwiek zakresie interwencjonizm, etatyzm lub fiskalizm superpaństwa UE,
3. Utworzymy specjalną Komisję Deregulacyjną, która - wzorem ostatnich działań rządu Australii (za jednym zamachem uchylił ok.10.500 szkodliwych ustaw) - będzie działać na rzecz usuwania z prawa UE jak największej liczby regulacji ograniczających wolność gospodarczą i swobody osobiste (jak zakaz wędzenia kiełbas, używania termometrów rtęciowych, używania klasycznych żarówek, itp.) narzucanych z powodów ideologicznych,
4. Aby skończyć z całkowitą bezkarnością brukselskich polityków i urzędników - niezwłocznie po utworzeniu Prokuratury Europejskiej będziemy kierować do niej zawiadomienia i wnioski o wszczęcie postępowań karnych w związku z ogromnymi aferami - a także łamaniem prawa przez
"eurokratów",
5. Będziemy z Brukseli kontrolować działania rządu polskiego, wywierając na niego stanowcze naciski, aby w Radzie Europejskiej wetował wszelkie inicjatywy (jak to zrobił wetując dalsze rozszerzanie „polityki klimatycznej”) zwiększające kompetencje Brukseli.

- Dzięki naszym europosłom będziecie wiedzieli jak naprawdę funkcjonują struktury, instytucje i władze UE. Będą oni odważnie głosić na forum europejskim wolnościowe i konserwatywne idee prawicy, czynnie zwalczając unijną tyranię "politpoprawności" oraz lewicową indoktrynację. Wierzymy, że tylko przywrócenie wartości europejskich - cywilizacji łacińskiej i zachodniego uniwersalizmu - może zmienić obecną Europę pod okupacją UE ze strefy permanentnego kryzysu - w przestrzeń wolności, dobrobytu oraz zasad, które zbudowały niegdyś potęgę Starego Kontynentu – podkreślali działacze KNP.

Powszechnie znane jest nastawienie Janusza Korwin-Mikkego do praw wyborczych kobiet w polityce. Zapytaliśmy więc kandydatkę, czy zgadza się z tą tezą.
- Uważam, że kobiety mają inne poglądy, całkiem inaczej odczuwają świat. Zgadzam się z tym, że jest wiele kobiet nieświadomych tego co dzieje się na świecie, tego co dzieje się w polityce. Mogę potwierdzić to, że panie bez względu na wiek mają bardzo mało do powiedzenia na ten temat. Nie twierdzę, że to są kobiety nieinteligentne, ale po prostu nie interesują się tym. Dużo kobiet ufa mężczyznom i twierdzą, że to oni zapewnią im bezpieczeństwo i tak to powinno wyglądać w społeczeństwie. To my (kobiety - red.) mamy się czuć bezpieczne, ktoś ma po prostu o nas dbać - odpowiedziała Klaudia Witczak.

Oddział legnicko-jeleniogórski KNP w eurowyborach reprezentuje dwójka kandydatów: Tomasz Rubiś z Głogowa (miejsce 4) oraz Klaudia Witczak z Bolesławca (miejsce 10).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group