Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7540
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórska lewica: z optymizmem i zadumą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 30 marca 2011, 17:24
Aktualizacja: Sobota, 2 kwietnia 2011, 14:13
Autor: Angela
W konferencji – prócz G. Malczuk i J. Sarzyńskiego – wziął udział Andrzej Gorzałczyński.
Fot. Angela
W zapewnieniu o optymistycznym patrzeniu w przyszłość członków SLD oraz w klimacie przygotowań do obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej upłynęła dzisiejsza konferencja w siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Jeleniej Górze. Liderka ugrupowania Grażyna Malczuk zapowiedziała rezygnację z funkcji przewodniczącej rady powiatu.

Dzisiejsza konferencja była przede wszystkim podsumowaniem dotychczasowej pracy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w mieście i województwie. Grażyna Malczuk mówiła m.in. o działaniach członków SLD w sejmiku wojewódzkim. Podkreślała pozytywną współpracę lewicy z Platformą Obywatelską i efekty wynikające z koalicji tych partii. M.in. mówiła też o połączeniu Szpitali: Wojewódzkiego w Jeleniej Górze i „Wysokiej Łąki” w Kowarach.

– Ustaliliśmy z naszym koalicjantem, że będziemy co miesiąc monitorować cały proces przekształcania się obu tych szpitali na tyle, by nic nie działo się kosztem jednego z nich. Podpisane zostało porozumienie z Solidarnością z Wysokiej Łąki, które gwarantuje utrzymanie oddziałów. Nie ma więc możliwości by szpital został sprzedany. Dostanie dwa dofinansowania z UE, co gwarantuje długie jego funkcjonowanie. Ponadto połączone zostaną kontrakty tych dwóch szpitali, co pozwoli im się zbilansować – mówiła Grażyna Malczuk, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Drugą poruszaną sprawą było odrzucenie z budżetu województwa na ten rok budowy drogi S5. Grażyna Malczuk tłumaczyła, że nie była to decyzja Sejmiku, zapowiadała też, że przyszłoroczny budżet będzie bardziej nowatorski. – To była decyzja na poziomie krajowym. Sejmik wysłał nawet w tej sprawie prośbę o utrzymanie tego zadania w budżecie, ale bezskutecznie. Będziemy jednak pilnować, by w pierwszym możliwym terminie ta droga weszła do planu budżetowego – usłyszeliśmy.

Józef Sarzyński mówił natomiast o pozycji SLD w mieście. On również zapewniał o dobrej współpracy z PO i prezydentem. Podkreślał jednak autonomię SLD w głosowaniach w sprawach społecznych, chociażby dotyczących podwyżki opłat za wodę oraz likwidacji dopłat dla mieszkańców.
– My byliśmy przeciwni tej podwyżce. Sprawa dopłat natomiast nie została jeszcze zakończona i w najbliższym czasie na poziomie rady będą podejmowane w tym temacie określone działania – mówił zastępca przewodniczącego Rady Miasta w Jeleniej Górze.

Padło też kilka słów dotyczących budżetu i zmian, które się w nim pojawiły z poparciem radnych lewicy. Józef Szarzyński wyjaśniał, że przyjęty budżet był niekompletny z winy poprzedniego prezydenta, stąd zielone światło dla wprowadzonych do niego zmian.
– Będziemy wspierać wszystko to, co będzie służyło mieszkańcom. Oceniając natomiast prezydenta po 120 dniach jego pracy warto podkreślić, że w relacjach z naszą partią lepiej się prezentuje niż poprzednik. Jest bardziej otwarty i chce rozmawiać z opozycją. To jest ogromna wartość, która przekłada się na konkretne działania – mówił Józef Sarzyński.

Grażyna Malczuk: Obecnie mamy więcej optymizmu, niż na innych konferencjach. Dla naszej partii minął bardzo trudny czas rządów PiS-u i ostrej opozycji byłego prezydenta i opcji wtedy rządzącej. Doszliśmy do takiego momentu kiedy partia SLD zyskała duże poparcie mieszkańców. W tym samym momencie czuję, że moja misja w zakresie powiatowym się kończy.

– Partia postawiła mi nieco inne zadania. Zostałam wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i wiceprzewodniczącą komisji do spraw młodzieży. To nakłada na mnie bardzo wiele obowiązków. Kiedyś głośno mówiłam na spotkaniach partyjnych, że nie powinno się w jednym ręku skupiać całej władzy, ponieważ jest wielu działaczy godnych docenienie. Dlatego w najbliższym czasie chcemy zorganizować konwencję i opracować program naszej partii na następne lata oraz dokonać zmiany przewodniczącego rady powiatowej. Jest wiele ciekawych twarzy, które będą miały czas przedstawić się we wszystkich kołach. Chcemy bowiem, że wybór nowego przewodniczącego był decyzją przemyślaną – dodała G. Malczuk.

Druga część konferencji dotyczyła natomiast rocznicy tragedii smoleńskiej oraz przygotowanych przez SLD uroczystościach związanych z uczczeniem pamięci posła SLD Jerzego Szmajdzińskiego.
– Był wyjątkowym człowiekiem nie tylko dla nas, ale również dla mieszkańców całego regionu. Członkowie SLD ufundowali tablicę pamiątkową, która zostanie odsłonięta 10 kwietnia br. o godz. 8.42 na budynku SLD przy Al. Wojska Polskiego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do tej uroczystości – zachęciła Grażyna Malczuk.

Na koniec zapowiedziano też, że ze względu na uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II, w dniu 1 maja nie odbędzie się coroczna uroczystość święta pracy na placu Ratuszowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~ 30-03-2011 17:28
stare pryki, oddajcie nam Polske!
~Greg 30-03-2011 17:50
Jak widzę Malczukową, to mam ochotę stąd wyjechać.
~socjalista 30-03-2011 17:50
idź słuchać swojego radyjka,czas na partie dla ludzi a nie da wybranych,patrz wybory ostatnie w Niemczech.
~~JG 30-03-2011 18:19
Geriatryczny ufarbowany Sarzyński, nawet nie sięgasz do pięt byłemu prezydentowi Obrębalskiemu! Zacznij zastanawiać się co zatem mówisz!
~ 30-03-2011 18:28
Rudy? Blondyn? Chłopak? Dziewczyna?
~Meg 30-03-2011 18:43
Pani Malczuk mówi: " Dla naszej partii minął bardzo trudny czas rządów PiS-u "... Kobieto obudź się, PiS nie rządzi od trzech i pół roku!
~do lewicy 30-03-2011 19:04
Obrębalski nie rozdawał stołków i dlatego był bee! Teraz nie tylko Sarzyński został ekspertem od nadzoru w KARR. Współpraca z PO układa się personalnie. Czy PO nie wstydzi się takiego koalicjanta? Sarzyński pepla jakieś brednie, że "przyjęty budżet był niekompletny z winy poprzedniego prezydenta". Obrębalski złożył przecież projekt budżetu realnego, który potem m.in. głosami PO i SLD został napompowany wirtualnymi dochodami. Koalicja to zaakceptowała! Kupa śmiechu!
~Żal 30-03-2011 19:23
Pani Grażynka Malczuk to największa kariera SLD w naszej kotlinie. Co my, zrobimy bez takich osobistości jak Ona! SLD, PZPR ma pójść w zapomnienie? Nigdy! Czym byłaby Jelenia Góra bez naszych umiłowanych komunistów?
~SLD 30-03-2011 20:59
Bezwzgledna ,karierowicz, opusc SLD razem z sekretarzem.Przez wasze rzady rozwaliliscie jeleniogorska lewice.Najlepiej abys zniknela wraz z swoim tez ufarbowanym starcem i nie waz sie wiecej reprezentowac SLD .Pani przewodniczaca i sekretarzu jesli macie choc troszeczke honoru to odejdzcie z partii, gdyz cale zlo od was sie zaczelo.Dla was nie ma juz miejsca w tej partii.Kusiak zrob porzadek w tej partii.
Robert_Goduszyn 30-03-2011 21:00
Witam! SLD w Polsce jak i w Jeleniej Górze ma dużo zwolenników i to cieszy że w końcu nie będziemy wybierać mniejszego zła PO czy PIS, postawimy na normalność i rozwój. Jeśli jeden z "komuchów-krytykant" krytykuje organizacje w której jest statystą to powinien przedstawić co ma do zaproponowania, a nie latać z kilkoma skleconymi zdaniami żeby błysnąć w mediach. Jestem zdania że jak każda organizacja, także jeleniogórskie SLD musi się zmienić. Potrzeba osób z werwą, które chcą czynnie uczestniczyć w życiu partii, zmieniać ją i budować jej pozytywny wizerunek bez patrzenia w przeszłość i takich ludzi ta organizacja ma wśród swoich członków. Nie należy też jednoznacznie skreślać "starych działaczy", którzy zapewne w wielu dziedzinach mogą wesprzeć młodych, jednak siłą napędową SLD muszą być ludzie młodzi. Wszystkich chętnych, którzy mają zapał, chcą coś zmienić, posiadają poglądy lewicowe i czynnie włączą się w d
~taki jeden 30-03-2011 21:08
do SLD z 20:59 - no to pojechałeś po bandzie na maksa, wzywać Kusiaka do robienia porządków ? ? ?, lepiej się walnij w kant ! ! !
~Miś 30-03-2011 21:10
Takich trzech tetryków (na zdjęciu) sprowadziło jeleniogórską lewicę w niebyt! Ale tych samych trzech tetryków, swoje pupy usadowiło należycie. 1-majowej uroczystości nie będzie, bo nikt nie zamierza iść w ich towarzystwie! Dydrymały Sarzyna i paplanie Malczukowej "pod publiczkę" to obciach dla PO. PO powinno odciąć się od takich postaci, bo żadna z tego korzyść a straty mogą być spore!
~PZPR 30-03-2011 21:19
Wadzy raz zdobytej nigdy nie oddamy! Wadysaw Gomuka
~neutrina 30-03-2011 21:19
Ad/21:00 To twoje "wytnij-wklej" jest żenujące! Powtarzasz wyświechtane slogany chłopie! Nie starczyło już miejsca na zawezwanie do kontaktu z tobą? Chyba musisz skrócić ten tekst. Jak walniesz się w ten pusty łeb, to może zrozumiesz, że ten "krytykant" ma jednak coś do zaproponowania! A ... może jego obecność psuje twoje plany? Daj se siana bo skończysz żałośnie.
Robert_Goduszyn 30-03-2011 21:28
cd. Wszystkich chętnych, którzy mają zapał, chcą coś zmienić, posiadają poglądy lewicowe i czynnie włączą się w działalność SLD w naszym mieście proszę o kontakt na email: sldkolo@gmail.com
~JachuiStachu 30-03-2011 21:29
Nareszcie styropianowi będą mogli dokończyć reformy zapoczątkowane w latach 90-tych.
~drp 30-03-2011 21:30
Do Roberta z Goduszyna.Widać w wypowiedzi duże wyważenie.W każdej partii musi dojść do zmian .Przekonuje mnie także decyzja Malczukowej,że nie można łączyć zbyt wielu funkcji gdyż doba ma tylko 24 godziny.Nie można przy tym zapominać o doświadczonych osobach.To widać w polityce Napieralskiego który przed wyborami zwrócił się o wsparcie do starszych kolegów.Czekam jednak na nowe hasła programowe,które przekonają mnie do głosowania na Waszą partię.Jesteście w tej chwili pewną alternatywą.Życzę powodzenia.
~s. 30-03-2011 21:32
Narodzie nieszczęsny, cożeś złego uczynił, że pokarano cię lewactwem.
~marek1 30-03-2011 21:46
a mialo byc tak pieknie ..juz wydawalo sie ze pzpr/sld/ ..zniknie z horyzontu a tu taki cam back...to straszne i smieszne zarazem..a ty prawico kłóć sie dalej..a nasza Po wchodzi w buty unii wolnosci i rzadzi razem z sld i obsadza stanowiska w powiecie i miescie ze az miło nie ps. agdzie gwiazda lewicy czyli pani poseł E.Z /obecnie Upracy kiedys zwiazana z AWS itp/
kwakwa 30-03-2011 22:12
dlaczego jeleniogórska SLD nie pójdzie śladami Małysza tylko śpiewa Mercurowskie "show must go on"
~krezusi 30-03-2011 22:32
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/krezusi_sld_165738.html
Piipi Jelonkowa 30-03-2011 22:34
...trudno jest wszystkim dogodzic !
~soliter 30-03-2011 22:44
Wazelina ,jeszcze raz wazelina i jeszcze raz wazelina.A po kiego wam wazelina ? Bez wazeliny też możecie i umiecie ?
~waldek_a 30-03-2011 22:54
Wszystkim krytykantom SLD w Jeleniej Górze polecam uważne wsłuchanie się w to co mówiła i mówi Malczukowa. Upadek najgorszego Prezydenta jelonki MO to jej i Wklika zasługa. Polecam wszystkim takiego zachowania. To ta kończońca się Lewica uzyskała najlepszy wynik w mieście i powiecie pod kierownictwem Pani Grażyny. w Kraju poparcie poniżej 20%, a u nas powyżej. Nie było tu żadnych afer z wyjątkiem wpisów frustratów i malkontentów kryjących się w sieci za ksywkami. Pozdrowienia dla "uzdrowicieli"
młoda_lewica 30-03-2011 23:15
Jestem ciekaw co osiągnęliśmy za czasów rządzenia prawicy w Jeleniej Górze? Co takiego zrobiło dla rozwoju naszego miasta „dynamic duo” Obrębalski –Sajnog? Obiecywali, że wpuszczą do miasta inwestorów i zatrzymają eksodus młodych ludzi, dla których jest coraz mniej perspektyw na godne życie w Jeleniej Górze. Platforma Obywatelska ma to do siebie, że dużo obiecuje przed wyborami a zaraz po nich tnie, obcina a jedyne co idzie w górę to ceny i podatki. Nie znam nikogo kto by przy pomocy marketingu politycznego prawicy nakarmił swoje rodziny. Realizacja zadań na rzecz lokalnych społeczności moim zdaniem przewyższa możliwości PO. W gruncie rzeczy jest to wina programu, który nie odpowiada na rzeczywiste potrzeby społeczne. Jak spadną notowania to Panowie się wypiszą i zgaszą światło. Zapewne zapomną jak i gdzie głosowali oraz jakie decyzje podjęli. Jak dotąd nie byli zdolni do wewnętrznej refleksji nad sobą i wyciągania wniosków z przesz
~Ratrak 30-03-2011 23:45
Elaborat Roberta z Goduszyna brzmi niczym wystąpienie szefa klubu radnych SLD. Muszę Cię oświecić. Ten "Statysta-Krytykant" opracował informację, którą zgodnie z obowiązującymi procedurami, wręczył Malczukowej na posiedzeniu Zarządu SLD. Infomacja /a nie list/ została sporzadzona na podstawie rozmów z SLD-owcami i nie tylko. Nie byla przeznaczona dla mediów. Stanowiła dokument wewnątrzorganizacyjny. Którys z nadgorliwców mediom go dostarczył. Informacja nie jest odbierana jako chęć burzenia i dyskwalifikowania kogokolwiek, lecz jako strategia budowania. Informacja przeznaczona jest dla ludzi o ponadprzeciętnym IQ. Zatem Robercie z Goduszyna jak już sklecisz grupę lewicowców pod Twoim przywództwem wpadnij do firmy omówimy plan budowy pola golfowego w Twojej miejscowości.
~anty-sld 31-03-2011 7:44
STRASZNA, OKROPNA, BEZDUSZNA PARTIA o niby lewicowych ideałach, a bolszewizmem jedzie na kilometr. Nie zrobili niczego w trakcie swoich długoletnich rządów w III RP dla zwykłych ludzi, proszę podać chociaż jeden pozytywny przykład działalności tej partii.
WiemLepiej 31-03-2011 8:08
Trafna wypowiedź Ratrak. Co do osoby przedstawiającej się jako Robert_Goduszyn. Nie dotyczy to tego artykułu, ale liczę na to, że wkrótce wyjaśnione zostanie Panu słownikowe i kodeksowe znaczenie słowa "oszustwo". Ratrak, z tym polem golfowym to żart?
~ 31-03-2011 8:14
ad.~anty-sld. Ja znam kilka przykładów. 1. U progu lat 90-tych ułatwienie reformatorskiej działalności styropianowców, głównie wiecznie nawalonych Stacha i Jacha. 2. Dopuszczenie do kierowania państwem "Dwóch takich co ukradli księżyc". 3.Utworzenie komisji majątkowej, dzięki której "wielebni rosną w siłę a ludziom żyje sie dostatniej". DOLNOŚLAZAK
Robert_Goduszyn 31-03-2011 8:18
do Ratrak. Czytałem kilka razy "opracowaną informację", jest dostępna w siedzibie SLD i nie potrafię nawet sobie wyobrazić jakie należy mieć IQ, aby z tej informacji wyciągnąć informacje na temat strategii budowania. W uproszczeniu ktoś językiem lat 70, pisze że wszystko jest źle, wskazuje odpowiedzialnych za taki stan rzeczy, lecz nie wskazuje jakichkolwiek konkretów. Nie znajdziemy w tym piśmie wskazówek co należałoby zmienić. Jeżeli konsultowano taką informację w tak szerokim gronie to za tym powinny iść konkrety, zróbmy to i to żeby organizacja odzyskała poparcie społeczne. Co do pola golfowego, to chyba pomyłka, ponieważ miałoby ono znajdować się między ul. Lubańską, a Wojcieszycami, a nie w samym Goduszynie. Jeśli masz 60 ha ziemi Prezydenta Zawiła zaprasza do rozmów.
~fengshui 31-03-2011 8:31
Już czas zmienić kolor "Kotliny" na bardziej przyjazny
WiemLepiej 31-03-2011 9:08
To teraz Pan Robert_Goduszyn zaprasza w imieniu Pana Zawiły?
~ted 31-03-2011 9:13
Brawo! SLD to jedyna partia,która poddaje swoje działania ocenie szeregowych członków, tu czuć demokrację.
~socjolog 31-03-2011 11:02
To jest pokuta (akurat ci na zdjęciu) za grubą kreskę, okrągły stół, wspieranie lewej nogi zamiast dać pezetpeerowcom zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji "społecznych" i państwowych przez 10 lat. Ale tak musiało być, żeby tych obecnych współtowarzyszy okradania narodu nikt podobnie nie załatwił w przyszłości;-)
~Ewelina 31-03-2011 13:02
Robercie_Goduszyn widocznie nie potrafisz czytać i wyobraźnia też szwankuje. Polecam Ci Vigor-senior wspaniałe uzupełnienie wiosennej diety. Wbij sobie do główki, że ten facet /były pełnomocnik wojewody d-s młodzieży, który hierarchicznie podporządkowany był Kwaśniewskiemu/, któremu w SLD kazano robić za statystę, napisał tylko INFORMACJĘ, którą dał zarządowi i tylko zarządowi. Jeżeli chcesz to możesz ten dokument skomentować w swoim macierzystym kole, wyrażając swój aplauz bądź dezaprobatę. W SLD nie ma wodzusia-mesjasza jak np w PiS. To odróżnia tę partię od innych organizacji.
~członek sld 31-03-2011 13:50
Koleżanki i Koledzy z SLD, pod różnymi loginami, czy na pewno forum internetowe jest odpowiednie, aby zmieniać organizację, dyskutować o niej. Dajemy się podpus...ć sobie samym i innym, którzy nie koniecznie są szczęśliwi z naszego poparcia, upubliczniamy swoje frustracje. Są odpowiednie zebrania, rady tam dyskutujmy do woli. -)
~zBIGs 31-03-2011 17:27
"Jeleniogórska lewica: z optymizmem i zadumą" jak Titanic zatonie, jeśli nie zmieni w porę kursu, a do tego obecny "kapitanat" nie jest zdolny. Niestety dopiero za 3 i pól roku.
młoda_lewica 31-03-2011 22:07
Dla zjadliwej prawicy mam jedną radę: Proponuje obejrzeć film Allena „Wszyscy mówią: kocham cię”. Poglądy prawicowe mogą wynikać jak w przypadku Lukasa Haasa nie z faktycznych przekonań politycznych a problemów zdrowotnych. Po seansie udajcie się na tomografie mózgu a w razie wykrycia zmian kontynuujcie leczenie. Nie jestem jednak przekonany czy NFZ w całości je zrefunduje. ;]
~Len 31-03-2011 22:31
Ad/ted: bredzisz o demokracji a wycieka wazelina! | Ad/członek sld: a czy miałeś w ostatnich latach możliwość "dyskutować o organizacji" w organizacji? Przecież w organizacji brud i smród i zabite dechami na amen! A w środku Gorzała i zadufana w sobie GM z podporą rudego lisa. O czym ty mówisz?!
młoda_lewica 31-03-2011 23:20
Ad/Len. W organizacji zawsze możesz dyskutować jeśli masz coś do powiedzenia. To nie PIS czy PO gdzie musisz myśleć tak jak lider. Chcesz zmieniać partię polityczną to zaangażuj się na jej rzecz podwiń rękawy i do roboty. Wygodnie jest przyjść na gotowe trudniej jest coś samemu zrobić. Nie uważam by fora internetowe były miejscem wylewania swoich frustracji związanych z rozczarowaniem władzami SLD. Tak jak byś nie zauważył każda demokratycznie wybrana władza ulega zmianom oraz merytorycznej krytyce. Nie może jednak ulegać płaczką i rozhukanym ambicją. Jeśli uważasz, że SLD powinno być partią wodzowską gdzie każdy myśli tak jak jego lider ( co przyczynia się do wyjaławiania własnych) to złóż legitymacje.
~Ratrak 1-04-2011 10:02
ad. Robert_Goduszyn. Jest w Tobie wiele młodzieńczej werwy. To jest cenne. Dostrzegam możliwość wyprofilowania Twojego postrzegania wspołczesności. Co wcale nie oznacza, że - przy różnicy pogladów - zamierzamy osiągnąć ten sam cel. Dla mnie jesteś wartościowym człowiekiem, chociaz sie z Tobą w wielu aspektach spraw nie zgadzam.Jestem przekonany, że spotkanie w firmie pozwoli na jakiś konsensus. Cieszy że informacja napisana przez tego "STATYSTĘ" wprowadziła ożywienie i zaczęla nas łaczyć a nie dzielić.
~członek sld 1-04-2011 10:58
Ad/Len. O czym Ty mówisz? Czy organizacja to tylko Przewodnicząca i Sekretarz. Jeżeli z nimi się któś nie zgadza, a ma takie prawo w demokratycznej partii, a zakładając że chce działać i wpływać na organizację to są inne możliwości. Odbywają się zebrania kół, zarządu, przewodniczących czy rady. Na których byłeś/aś aby powiedzieć, o tym co tak chętnie tu opisujesz. Na niektórych ja jestem i nigdy nie ujawnił się ktoś niezadowolony. Zgadzam się, z młoda_lewica - W organizacji zawsze możesz dyskutować jeśli masz coś do powiedzenia. -)
~embees 4-04-2011 12:44
Chora to lewica,która rezygnuje ze swoich ideałów dla fantasmagorii typu beatyfikacja.Śmieszne to czy straszne?
~embees 4-04-2011 12:48
Chora to lewica,która rezygnuje ze swoich ideałów dla fantasmagorii typu beatyfikacja.Śmieszne to czy straszne?
~patrzałek 4-04-2011 17:06
Malczukowa jako jedyna miała odwagę sprowadzać Obrebalskiego na ziemię, wytykać rażące błędy, piętnować styl sprawowania władzy, ośmieszać niewiarygodny wprost narcyzm, pokazywać "nieścisłości" w dokumentacji,itp. Nieraz wrzało na przerwach w czasie różnych narad, a jak co do czego nikt nie miał odwagi, tylko ona...
~ulkin 4-04-2011 20:15
Czerwona dolina - wstyd dla województwa. Kolesiowe towarzysze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group