Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 9903
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jeleniogórscy związkowcy przed wrocławską siedzibą NFZ

Wtorek, 23 października 2012, 10:53
Aktualizacja: Środa, 24 października 2012, 7:55
Autor: Elster/red
– Ponad 150 jeleniogórzan, głównie pracowników szpitala, ale też związkowców, pracowników różnych zakładów pracy i przedstawicieli osób niepełnosprawnych uczestniczyło w poniedziałkowym (22 października) proteście pod dolnośląskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia – mówi przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ "Solidarność" Franciszek Kopeć. Protestujący sprzeciwiali się przekształceniom szpitali w spółki oraz domagali się m.in. rozwiązania problemu nadwykonań.

„Chcemy się leczyć”, „NFZ – Narodowy Fundusz Śmierci” i „Żądamy dostępności do świadczeń zdrowotnych” – to tylko niektóre z haseł pojawiających się na transparentach, które przywieźli ze sobą związkowcy „Solidarności” z Jeleniej Góry.

Franciszek Kopeć mówi o tym, że przez politykę NFZ chorzy muszą czekać na leczenie miesiącami, a nawet latami. - Powodem są błędne systemy finansowania szpitali, które zaraz po oddłużeniach znowu popadają w problemy finansowe, bo NFZ nie płaci za nadwykonania. Nie pozwolimy, żeby ludzie umierali pod szpitalami, a lecznice były karane za to, do czego są powołane, czyli do leczenia chorych - podkreśla Franciszek Kopeć. - Nie godzimy się na politykę ciągłego ograniczania kosztów przez Narodowy Fundusz Zdrowia, bo to tutaj są narzucane stawki i środki finansowe dotyczące naszych szpitali – dodaje. - Jeśli sytuacja się nie zmieni, zaostrzymy formy protestu - zapowiada przewodniczący.

Związkowcy w liście wysłanym do mediów piszą: […]„W świetle nowej ustawy o ochronie zdrowia zadłużone placówki ochrony muszą być z końcem roku przekształcone w spółki prawa handlowego lub zlikwidowanie. Jest to skandal! Oznacza w praktyce likwidację lub prywatyzację dziesiątek, jeśli nie setek placówek ochrony zdrowia na terenie Dolnego Śląska”[…]. Protestujący domagają się spotkania z przedstawicielami NFZ. W tej sprawie złożyli petycję. - Mamy obietnicę dyrektora dolnośląskiego NFZ, że zostanie zorganizowane w tej sprawie spotkanie. Zobaczymy, co z niego wyniknie - mówi Franciszek Kopeć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
14
Pozostanę na miejscu
71%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
29%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group