Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8413
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórscy urzędnicy dyplomowani na piątkę

Czwartek, 17 lipca 2008, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Jeleniogórscy urzędnicy dyplomowani na piątkę
Fot. Mar
Przez siedem miesięcy 60 pracowników Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze uczyło się na wydziale gospodarki regionalnej i turystyki UE zarządzania w sektorze publicznym. Trwające dwa semestry menedżerskie studium podyplomowe zostało sfinansowane z unijnego programu Interreg IIIa Polska Saksonia.

W środę wszystkim, którzy ukończyli naukę i napisali prace dyplomowe świadectwa wręczał prezydent miasta, Marek Obrębalski. – Cały czas monitorowałem postęp waszej nauki, gdyż znam wykładowców – powiedział zebranym. – I jestem zadowolony, że osiągnęliście tak dobre wyniki - gratulował.

Urzędnicy-studenci świetnie zdali egzaminy: aż 36 dostało piątki. Prace dyplomowe, w których oceniali pracę urzędu, zawierały wnioski, co należy poprawić i zmienić mają być omawiane na specjalnym seminarium, jakie prezydent zamierza zwołać po sezonie urlopowym.

– Uczący się zarządzania już zakończyli naukę, a nadal uczą się studenci drugiego kursu, języka niemieckiego, w którym uczestniczy 120 osób – wyjaśnia Jadwiga Osińska, naczelnik wydziału funduszy europejskich. – Już myślimy, jakie fundusze wykorzystać, żeby szkolić kolejną grupę urzędników.

Jak ze zdobytą wiedzą poradzą sobie w praktyce i czy ułatwią w ten sposób żywot petentom? Okaże się w przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group