Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 5552
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórscy tancerze wicemistrzami Polski

Środa, 14 listopada 2012, 16:34
Aktualizacja: 16:36
Autor: UM
Jelenia Góra: Jeleniogórscy tancerze wicemistrzami Polski
Fot. Wojciech Falkowski
Młodzi jeleniogórzanie, Mikołaj Falkowski oraz Kornelia Andrzejczak, zdobyli tytuł II wicemistrzów Polski tańców latynoamerykańskich na VIII Mistrzostwach Polski PTT i FTS Dzieci Starszych, które odbyły się w niedzielę (11.11) w Kaliszu.

Na parkiecie w hali Arena zaprezentowały się najlepsze pary z całego kraju. Mistrzostwa Polski Dzieci Starszych jest to największy i najbardziej prestiżowy turniej ukazujący umiejętności tancerzy w kategorii wiekowej 10-11 lat. Jeleniogórska para z Akademii Tańca Frydrych pokonała 44 konkurentów, którzy reprezentowali okręgi: Mazowiecki, Opolski, Małopolski, Zachodniopomorski, Wielkopolski, Pomorski oraz Śląski.

Mikołaj Falkowski ma 11 lat i jest uczniem Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze, natomiast Kornelia Andrzejczak (10 lat) jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Razem, od lutego bieżącego roku tworzą parę taneczną. Mimo, że trenują bardzo krótko mogą poszczycić się ogromnymi sukcesami. Do największych należy zaliczyć, świeżo zdobyty tytuł - II wicemistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich 2012, Mistrzów Polski Zachodniej w tańcach latynoamerykańskich 2012, wicemistrzów Polski Zachodniej w tańcach standardowych 2012 oraz tytuł najlepszej pary polskiej w kombinacjach 10-11 lat na Międzynarodowym Turnieju Tańca GOC Stuttgart 2012 German Open Championships. Trenerami pary są Aldona Mela i Piotr Frydrych.

Młodym tancerzom i ich trenerom, serdecznie gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group