Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 21 grudnia
Imieniny: Piotra, Tomasza
Czytających: 13496
Zalogowanych: 107
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Jeleniogórscy samuraje

Czwartek, 17 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 17 maja 2007, 19:48
Autor: KED
Dwójka jeleniogórzan Mariusz Ligiżyński oraz Przemysław Jończy wzięła udział w prestiżowej gali karate shidokan w Brukseli

Brukselska Światowa Noc Samurajów czyli impreza w której uczestniczyła dwójka jeleniogórskich karateków jest niezwykle prestiżowym spotkaniem mistrzów karate shidokan i kyokushinkay. W trakcie gali toczą oni ze sobą pojedynki o swoisty tytuł mistrza mistrzów w danej kategorii wagowej. W tegorocznej edycji imprezy uczestniczyło 24 zawodników z 11 państw: Japonii, Maroka, Niemiec, Belgii, Francji, Grecji, Rumunii, Włoch, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Polski i Turcji.

Przemysław Jończy w swoim pojedynku zmierzył się z nieco cięższym od siebie Grekiem Fitsialosem Efstathiosem. Pierwsza runda przebiegała pod dyktando przeciwnika jeleniogórzanina, który swą przewagę zaakcentował kilkoma efektownymi rzutami na deski ringu. W kolejnych dwóch starciach jednak to P. Jończy wykazał się większą wytrzymałością, aktywnością oraz techniką ciosów i decyzją sędziów został ogłoszony zwycięzcą pojedynku. Drugi z naszych zawodników Mariusz Ligiżyński swój pojedynek z Rumunem Andi Neagu rozstrzygnął przed czasem już w pierwszej minucie pierwszej rundy. Nasz zawodnik dysponujący większym zasięgiem ciosów, walkę rozpoczął od serii low – kicków czyli kopnięć w udo, a następnie dokończył dzieła zniszczenia ciosami w tułów, po których Rumun padł na deski. Organizatorem zawodów, które są formą docenienia osiągnięć i klasy sportowej poszczególnych zawodników, była Belgijska Federacja Shidokan.

Sonda

Czy uczestniszycz w niedzielnych mszach świętych?

Oddanych
głosów
32
Tak
25%
Tak i zawsze przyjmuję komunię św.
9%
Tak, ale regularnie nie przyjmuję komunii św.
9%
Nie
57%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Psychologia osób, które nie publikują swoich zdjęć w mediach społecznościowych
 
Rozmowy Jelonki
Karkonosze delikatnie – koronkarstwo
 
112
Dziecko potrącone na pasach
 
Jeleniogórskie ulice
Gdzie kończy się Sobieszów, a zaczyna Jagniątków?
 
Kilometry
Mandat aż 200 zł za najechanie na linię
 
112
Wylądował w rowie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group