Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2750
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Jeleniogórscy samuraje

Czwartek, 17 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 17 maja 2007, 19:48
Autor: KED
Dwójka jeleniogórzan Mariusz Ligiżyński oraz Przemysław Jończy wzięła udział w prestiżowej gali karate shidokan w Brukseli

Brukselska Światowa Noc Samurajów czyli impreza w której uczestniczyła dwójka jeleniogórskich karateków jest niezwykle prestiżowym spotkaniem mistrzów karate shidokan i kyokushinkay. W trakcie gali toczą oni ze sobą pojedynki o swoisty tytuł mistrza mistrzów w danej kategorii wagowej. W tegorocznej edycji imprezy uczestniczyło 24 zawodników z 11 państw: Japonii, Maroka, Niemiec, Belgii, Francji, Grecji, Rumunii, Włoch, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Polski i Turcji.

Przemysław Jończy w swoim pojedynku zmierzył się z nieco cięższym od siebie Grekiem Fitsialosem Efstathiosem. Pierwsza runda przebiegała pod dyktando przeciwnika jeleniogórzanina, który swą przewagę zaakcentował kilkoma efektownymi rzutami na deski ringu. W kolejnych dwóch starciach jednak to P. Jończy wykazał się większą wytrzymałością, aktywnością oraz techniką ciosów i decyzją sędziów został ogłoszony zwycięzcą pojedynku. Drugi z naszych zawodników Mariusz Ligiżyński swój pojedynek z Rumunem Andi Neagu rozstrzygnął przed czasem już w pierwszej minucie pierwszej rundy. Nasz zawodnik dysponujący większym zasięgiem ciosów, walkę rozpoczął od serii low – kicków czyli kopnięć w udo, a następnie dokończył dzieła zniszczenia ciosami w tułów, po których Rumun padł na deski. Organizatorem zawodów, które są formą docenienia osiągnięć i klasy sportowej poszczególnych zawodników, była Belgijska Federacja Shidokan.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group