Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 10619
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórscy przedsiębiorcy będą promować miasto w Chinach

Piątek, 11 marca 2011, 14:24
Aktualizacja: 14:44
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jeleniogórscy przedsiębiorcy będą promować miasto w Chinach
Fot. TEJO
Prezydent Marcin Zawiła otrzymał zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Turystycznym, który odbędzie się w zaprzyjaźnionym z Jelenią Górą chińskim mieście Changzou.

Umowę o współpracy partnerskiej z Changzou podpisał w 2009 roku Marek Obrębalski, ówczesny prezydent miasta. Wspomniany ośrodek miał już wcześniej związki z Jelenią Górą, a to za sprawą fabryki maszyn papierniczych PM Poland (wcześniej Beloit). Teraz okazuje się, że zainicjowana przez Marka Obrębalskiego współpraca zaczyna przynosić wymierne korzyści.

Obecny prezydent Marcin Zawiła dostał bowiem zaproszenie (po chińsku) do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Turystycznym zaplanowanym na 27 i 28 kwietnia tego roku. Wcześniej, bo na początku nadchodzącego miesiąca, do Jeleniej Góry przyjedzie delegacja z Chin. Marcin Zawiła nie zamierza jednak osobiście lecieć z rewizytą.

– Nie dlatego, że nie chcę zobaczyć Chin (bo chcę), ale mam za dużo obowiązków w mieście. Będzie mnie reprezentował któryś z moich zastępców – mówi Marcin Zawiła. Szef Jeleniej Góry zamierza przy tym utworzyć około ośmioosobową delegację złożoną z przedstawicieli przedsiębiorców jeleniogórskich. Wezmą udział w festiwalu jako „doradcy ekonomiczni” prezydenta, bo takiej klasyfikacji wymaga protokół. Kto pojedzie do Chin, okaże się po spotkaniu z zainteresowanymi. Członkowie delegacji będą musieli przy tym zapłacić sami za podróż. Pobyt gwarantuje strona chińska.

W festiwalu wezmą udział delegacje miast z Polski, Korei i Stanów Zjednoczonych. Marcin Zawiła nadmienia też, że chciałby „odświeżyć” zastałe stosunki z innymi partnerskimi miastami Jeleniej Góry: meksykańską Tequilą, amerykańskim Taylor, czy też fińskim Valkeakoski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
559
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group