Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9143
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórscy nauczyciele strajkują

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 11:23
Aktualizacja: Środa, 10 kwietnia 2019, 10:59
Autor: UM Jelenia Góra
Strajk nauczycieli w Jeleniej Górze objął wszystkie oświatowe placówki samorządowe, przedszkola i szkoły. Rodzice, uprzedzeni o tej sytuacji nie wysłali dzieci do szkół. Odsetek nauczycieli strajkujących w różnych placówkach jest rozmaity, z reguły sięga powyżej 50 proc. stanu zatrudnienia, a tam, gdzie jest nieco mniejszy, najczęściej grupa nauczycieli przebywa na zwolnieniu lekarskim L–4. Nie strajkuje Żłobek Miejski (jest placówką niepedagogiczną).
Szacując liczebność grup strajkujących nauczycieli w poszczególnych szkołach można zaobserwować spore zróżnicowanie tego zjawiska, w dwóch przypadkach przedszkoli i jednym – szkoły średniej - odsetek strajkujących spada poniżej 50 proc. (przy czym we wspomnianej szkole kilku nauczycieli korzysta z L-4), w zdecydowanej większości placówek ten wskaźnik przekracza 80, a w dziewięciu – przekracza 90 proc. Te wskaźniki nie zależą od wielkości szkoły, zarówno w największej (SP 11), jak i najmniejszej (SP 5) odsetek strajkujących sięga powyżej 90 proc. ogólnego stanu - informuje rzecznik UM w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.
Dziękuję mieszkańcom Jeleniej Góry – powiedział prezydent Jerzy Łużniak – za zrozumienie trudnej sytuacji nauczycieli i roztoczenie opieki nad dziećmi w domach. Dziękuję też tym pracodawcom, którzy rozumiejąc złożoność problemu zezwolili i stworzyli warunki, by rodzice, którzy nie mieli innej możliwości zapewnienia dzieciom opieki mogli pojawić się z nimi w swoich miejscach pracy, tym gdzie nie dezorganizuje to realizacji obowiązków pracowniczych.

Twoja reakcja na artykuł?

77
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
1%
Nudzi
4
2%
Smuci
80
39%
Złości
39
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (251)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group