Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 16 listopada
Imieniny: Gertrudy, Marii
Czytających: 21245
Zalogowanych: 79
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Jeleniogórscy gimnazjaliści świetni w biegach na orientację

Wtorek, 11 września 2012, 11:09
Aktualizacja: 14:46
Autor: UM
Nieopodal Leszna, w Bolęcinie, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Gimnazjalnych w Biegach na Orientację, zakończone sporymi sukcesami młodych jeleniogórzan. W swoich kategoriach zwyciężyły dwie drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1: chłopcy w kat. M–15 i M–17. Zwycięzcy zyskują szansę na udział w Mistrzostwach Świata ISF, które odbywać się mają w Portugalii.

W składach zwycięskich drużyn startowali: (M-15) – Maciej Gudowski, Kacper Antos, Ksawery Szymański, Mikołaj Kłak i Marcel Domagała, a opiekunem był Roman Zieliński. Opiekunką drużyny M-17 była Sylwia Żelazna, a w składzie pobiegli: Kornel Szymański, Kamil Suwada, Rafał Szymański i Amadeusz Stankiewicz.

Sukces grupy gimnazjalistów nie jest przypadkowy – na co dzień trenują oni tę konkurencję w MKS „Paulinum” pod opieką Romana Ożarskiego, a wszyscy uczestnicy leszniańskich zawodów przeszli rodzaj ostrego treningu kilka dni wcześniej w Jeleniej Górze, uczestnicząc w XXX Grand Prix „Polonia”, rywalizując w gronie ponad 400 zawodników z Polski, Czech i Niemiec. Jeśli więc wezmą udział w MŚ ISF w portugalskim Monte Gordo (15 – 21 kwietnia 2013) być może i tam ich start okaże się sukcesem.

Sonda

Czy bierzesz udział w zrzutkach, zbiórkach i innych formach finansowej pomocy?

Oddanych
głosów
583
Tak, kilka razy w miesiącu
6%
Tak, ale raz na parę miesięcy
27%
Tak, ale wspieram tylko potrzebujących z regionu
6%
Tak, ale wspieram potrzebujących w inny sposób
11%
Nie biorę udziału w takich akcjach
50%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Pod tym względem Bałtyk to fenomen
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Z kilofem na działkę
 
Aktualności
Swap ubraniowy w Sobieszowie
 
Karkonosze
Otwarcie schroniska po 9 latach przerwy
 
Piłka nożna
Wygrywamy z rezerwami lidera ekstraklasy
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group