Czwartek, 29 lipca
Imieniny: Marty, Olafa
Czytających: 2213
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Małomice: Jeleniogórscy fighterzy z klubu Shidokan wystartowali w Małomicach

Środa, 22 czerwca 2011, 2:44
Aktualizacja: 1:15
Autor: MDvR
Małomice: Jeleniogórscy fighterzy z klubu Shidokan wystartowali w Małomicach
Fot. użyczone
Sparingowa Gala K1 dla juniorów i seniorów odbyła się 18 czerwca w Małomicach koło Żar, zorganizowana przez miejscowy Klub Team Malinowski. Sponsorem imprezy był Urząd Miasta Małomice i Dragon–Sports Jelenia Góra.

Na ringu odbyło się 19 walk na zasadach K1. Jeleniogórski Klub SHIDOKAN reprezentowało czterech juniorów: Mateusz Bereźnicki, Robert Jesiołowski, Kamil Kaczmarczyk, Damian Wysocki oraz dwóch seniorów: Józef Bosek i Mateusz Kaczmarczyk.

Nasz najmłodszy zawodnik 15-letni Kamil Kaczmarczyk wystartował dwie kategorie wiekowe wyżej. Decyzją sędziowską 2:1 przegrał z zawodnikiem gospodarzy. Był to już jego czwarty pojedynek na ringu. W październiku wystąpi na Mistrzostwach Polski K1 juniorów. Trochę szczęścia zabrakło Mateuszowi Bereźnickiemu i Mateuszowi Kaczmarczykowi, którzy nie sprostali swoim przeciwnikom. Kolejny junior Robert „Jesion” Jesiołowski (17 lat) wystąpił w seniorach i skrzyżował rękawice z zawodnikiem Żar o 7 kg cięższym. Pierwsza runda była wyrównana, dopiero w drugiej nasz zawodnik przewyższył swojego rywala kondycyjnie, technicznie i jednogłośnie wygrał na punkty.

Również Damian Wysocki nie dał żadnych szans zawodnikowi z Żagańskiego Klubu Muay Tai. W ostatniej walce wieczoru z powodu kontuzji nie wystąpił nasz utytułowany zawodnik, startujący w wielu galach K1, a obecnie startujący na Wyspach Brytyjskich w formule MMA Grzegorz „Złoty” Lenart. Zastąpił go Józef Bosek, który stoczył dwa pojedynki. Pierwszy z zawodnikiem z Małomic, (cięższym o 6 kg) gdzie bez trudu pokonał rywala, drugie starcie zaś z wicemistrzem świata i mistrzem Europy OYAMA Karate Tomaszem Krysiakiem. Już w pierwszej minucie prawym sierpowym na głowę powalił rywala na deski. Po wznowieniu walki powtórzył kombinację i znokautował przeciwnika w pierwszej rundzie. Sędzią ringowym był trener Jeleniogórskiego Klubu Mariusz Ligiżyński.

Nasi zawodnicy nie mają wakacji. Od połowy lipca będą przygotowywać się do wrześniowej gali K1 i Mistrzostw Polski low kick juniorów i seniorów organizowanych przez PZKB-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group