Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 7356
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra zakwita tysiącami krokusów

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 kwietnia 2016, 8:10
Aktualizacja: 8:13
Autor: UM
Fot. UM
Od dwóch lat wysadzane są w pasach zieleni w Jeleniej Górze cebulki krokusów. W tym roku są już bardzo efektowne. – Jesienią 2014 i 2015 zdecydowaliśmy się zlecić wysadzenia po 80.000 sadzonek, podobnie będzie jesienią w tym roku – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

Krokusy muszą być „zagęszczane” w kolejnych latach, bo wprawdzie nie jest to roślina jednoroczna, ale kwiaty w kolejnym roku nie są już tak obfite. Teraz kolej na wysadzanie tulipanów, które w kolejnym etapie ukwiecenia poprawią wygląd pasów zieleni, a krótko potem zostanie posadzonych kilka tys. sadzonek bratków.

- Mówimy „kilka tysięcy”, bo łącznie z tymi późnojesiennymi (zakwitną niebawem) liczba sadzonek bratków przekroczy ok. 8,5 tys., tyle, że bratki będą zdobić inne miejsca, głównie klomby i rabaty w ciągach pieszych. Kolejnym etapem będzie lawenda – krzaczki tej rośliny, bardzo wytrzymałej na wyziewy spalin i odpornej na warunki meteo już widać w niektórych miejscach miasta, w okresie późnej wiosny będą okazalsze – dodaje Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group