Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8158
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra zaklęta w obrazach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 18 stycznia 2008, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Wystawa prac słuchaczek Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Galerii N… w DODN okazją do uroczystej, choć nieformalnej, inauguracji obchodów 900–lecia miasta.

„Jelenia Góra i okolice” to prezentacja malarstwa Krystyny Bohr, Małgorzaty Grębowicz, Ewy Maciejewskiej, Franciszki Promirskiej, Ireny Reguckiej–Grały, Danuty Rychter, Ireny Sękowskiej, Antoniny Sobierajskiej, Anny Strzyz i Jadwigi Witczak.

– Miejsca, które znamy od lat, artystki przedstawiły w swoich pracach we wspaniały sposób. Wśród nich są osoby, które mnie wychowywały i miały na mnie duży wpływ. Dziś mogę im podziękować, udostępniając naszą galerię na tę niezwykłą wystawę. Jelenia Góra jest miastem pięknym, które znamy i kochamy. Dlatego też dzisiaj jako Dolnośląski Ośrodek Dokształcenia Nauczycielskiego i Karkonoski Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście inaugurujemy obchody 900–lecia naszego miasta – mówił Zbigniew Korzeniewski, dyrektor DODN.

– Czy znamy swoje miasto? Czy potrafimy spostrzegać na swojej drodze coś ciekawszego niż wystawy sklepów? – pytała retorycznie zgromadzonych Bogusława Bogucka. – Pośpiech i gonitwa uniemożliwiają nam przystanięcie i spojrzenie do góry. Dlatego zapraszam wszystkich na wielki trotuar, który znajduje się w naszej galerii. Tutaj macie okazję oglądnąć miasto z innej perspektywy, w spokoju i ciszy. Wokół nas jest tyle piękna, nie warto pędzić – zachęcała przybyłych na wernisaż.

Janina Peikert z KUTW podziękowała słuchaczkom–artystkom za nieustanną chęć rozwoju, pasję, pracowitość, talent i wytrwałość. – To już kolejne święto na naszym Uniwersytecie, bo wernisaż jest dla nas wszystkich wydarzeniem bardzo radosnym i ważnym. Panie prezentują temat bliski i swojski, a spojrzenia, techniki i warsztat – różne. Jedno jest jednak wspólne i najpiękniejsze – realizacja wieloletnich marzeń o malowaniu – mówiła Janina Peikert.

Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze wraz z Krzysztofem Gotartowskim. Wystawa będzie czynna do 26 lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~syfilifis 18-01-2008 9:11
Jelenia zaklęta w obrazach- bardzo piękna. Jelenia w realu - tylko zakląć.
~9 wieków Jeleniej Góry 18-01-2008 23:43
No i 900 lecie wystartowało elegancko, a złośliwi mówili, że będzie falstart w mieście. Brawo DODN. Teraz czas na innych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group