Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7164
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jelenia Góra zaklęta w obrazach

Piątek, 18 stycznia 2008, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Jelenia Góra zaklęta w obrazach
Fot. Agnieszka Gierus
Wystawa prac słuchaczek Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Galerii N… w DODN okazją do uroczystej, choć nieformalnej, inauguracji obchodów 900–lecia miasta.

„Jelenia Góra i okolice” to prezentacja malarstwa Krystyny Bohr, Małgorzaty Grębowicz, Ewy Maciejewskiej, Franciszki Promirskiej, Ireny Reguckiej–Grały, Danuty Rychter, Ireny Sękowskiej, Antoniny Sobierajskiej, Anny Strzyz i Jadwigi Witczak.

– Miejsca, które znamy od lat, artystki przedstawiły w swoich pracach we wspaniały sposób. Wśród nich są osoby, które mnie wychowywały i miały na mnie duży wpływ. Dziś mogę im podziękować, udostępniając naszą galerię na tę niezwykłą wystawę. Jelenia Góra jest miastem pięknym, które znamy i kochamy. Dlatego też dzisiaj jako Dolnośląski Ośrodek Dokształcenia Nauczycielskiego i Karkonoski Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście inaugurujemy obchody 900–lecia naszego miasta – mówił Zbigniew Korzeniewski, dyrektor DODN.

– Czy znamy swoje miasto? Czy potrafimy spostrzegać na swojej drodze coś ciekawszego niż wystawy sklepów? – pytała retorycznie zgromadzonych Bogusława Bogucka. – Pośpiech i gonitwa uniemożliwiają nam przystanięcie i spojrzenie do góry. Dlatego zapraszam wszystkich na wielki trotuar, który znajduje się w naszej galerii. Tutaj macie okazję oglądnąć miasto z innej perspektywy, w spokoju i ciszy. Wokół nas jest tyle piękna, nie warto pędzić – zachęcała przybyłych na wernisaż.

Janina Peikert z KUTW podziękowała słuchaczkom–artystkom za nieustanną chęć rozwoju, pasję, pracowitość, talent i wytrwałość. – To już kolejne święto na naszym Uniwersytecie, bo wernisaż jest dla nas wszystkich wydarzeniem bardzo radosnym i ważnym. Panie prezentują temat bliski i swojski, a spojrzenia, techniki i warsztat – różne. Jedno jest jednak wspólne i najpiękniejsze – realizacja wieloletnich marzeń o malowaniu – mówiła Janina Peikert.

Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze wraz z Krzysztofem Gotartowskim. Wystawa będzie czynna do 26 lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1161
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group