Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8290
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jelenia Góra współgospodarzem Euro 2012?

Środa, 18 czerwca 2008, 14:27
Aktualizacja: Czwartek, 19 czerwca 2008, 7:16
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Jelenia Góra współgospodarzem Euro 2012?
Młodzi jeleniogórzanie dziś kopali piłkę na boisku Szkoły Podstawowej nr 13. Czy za cztery lata będą mogli na własne oczy zobaczyć gwiazdy futbolu w Jeleniej Górze?
Fot. TEJO
Stolica Karkonoszy dostała się do drugiej tury konkursu polskich miast, zorganizowanego przez Ministerstwo Sportu. Gród Krzywoustego ma teoretycznie spore szanse do zaproszenia sportowców i kibiców, którzy za cztery lata przyjadą do Polski na turniej.

Jak już informowaliśmy z konkursu w pierwszym etapie odpadły między innymi; Szklarska Poręba, Karpacz i Zgorzelec. Jak powiedział prezydent Marek Obrębalski o pomyślnym wyniku pierwszej tury zadecydowała szersza oferta naszego miasta, która proponuje nie tylko dobre noclegi i turystyczne atrakcje, ale również, ciekawe wydarzenia kulturalne i dobrą sportową bazę. Ponadto atrakcyjne dla sportowców propozycje leczenia urazów w Uzdrowisku Cieplice.

Teraz odbędzie się druga tura konkursu, w ramach której odwiedzi nas komisja złożona z przedstawicieli ministerstwa sportu i turystyki oraz organizatorów ME 2012. O pozytywnej opinii komisji może zadecydować bliskość naszego miasta do międzynarodowego lotniska we Wrocławiu i również posiadanie lotniska sportowego, też międzynarodowego, które można wykorzystać dla lądowania niewielkich samolotów.

Jeszcze w tym roku zostaną ostatecznie wyłonione miasta, które będą mogły gościć uczestników ME 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group