Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4574
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra: ruszyło Wielkie Badanie Wzroku

Poniedziałek, 13 marca 2017, 0:31
Aktualizacja: 0:38
Autor: Org
Jelenia Góra: Jelenia Góra: ruszyło Wielkie Badanie Wzroku
Fot. Archiwum
Okazją do odwiedzin specjalisty jest druga edycja ogólnopolskiej akcji Wielkie Badanie Wzroku. Do końca marca na wszystkich chętnych w salonie Vision Express w Galerii Sudeckiej przy ul. Jana Pawła II 51 czekają eksperci, którzy nie tylko zbadają ostrość widzenia, ale również doradzą, jak dbać o wzrok. Więcej szczegółów znaleźć można na www.WielkieBadanieWzroku.pl.

Lekarze wzrok nazywają królem zmysłów. Wyliczono, że ludzie odbierają za jego pomocą ponad 80 proc. informacji o otoczeniu . Mimo to, Polacy o wzrok nie dbają – wg statystyk, co trzeci Polak nigdy nie był u okulisty ! Najbliższe tygodnie to dobra okazja by to zmienić – w lutym w salonie optycznym w Jeleniej Górze ruszyło Wielkie Badanie Wzroku.

Wskazania ekspertów są jasne i proste – wzrok powinien być badany co roku. Nawet w przypadku braku zdiagnozowanej wady. Zdarza się – i to wcale nie rzadko – że osoby przekonane, że widzą świetnie, dopiero w salonie optycznym, badane przez okulistę lub optometrystę, dowiadują się, że tak nie jest. Ludzie przyzwyczajają się do tego, jak widzą i często nie wiedzą, że mogą widzieć po prostu lepiej – ostrzej i wyraźniej.

O regularnych wizytach powinny pamiętać też osoby, które już teraz korzystają z okularów lub soczewek kontaktowych. Wady wzroku, potrafią się zmieniać, a najczęściej pogłębiać - nosząc cały czas te same szkła, można wzrokowi zaszkodzić, zamiast pomóc. Dodatkowo, mniejszy komfort patrzenia często prowadzi do uczucia zmęczenia oczu, bólu głowy oraz zapalenia spojówek.

Lekarze i eksperci od lat przekonują, że warto raz w roku skontrolować wzrok. Dobre widzenie ułatwia codzienne życie – szybciej odnajdujemy się w przestrzeni i łatwiej przyswajamy informacje. Wzrok jest również fundamentem bezpieczeństwa, nie tylko zresztą dla kierowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group