Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7269
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra - Paulinum: Jelenia Góra ma nowe boisko

Poniedziałek, 12 października 2009, 8:29
Aktualizacja: Niedziela, 18 października 2009, 14:57
Autor: ahawer
Jelenia Góra - Paulinum: Jelenia Góra ma nowe boisko
Robert Ignaciak
Fot. Robert Ignaciak
Wczoraj w Parku Paulinum przy ul. Nowowiejskiej w Jeleniej Górze uroczyście otwarto nowe, piłkarskie boisko. Po przeszło trzech miesiącach Karkonoski Klub Sportowy doczekał się odnowionego stadionu.

Na nowym obiekcie rozegrano już cztery mecze, młodzicy KKS-u wygrali z Piastem Zawidów 4:1, trampkarze zaś 4:2. Trenujący od roku żaki KKS-u przegrały z żakami Karkonoszy 0:4.

Na uroczystym otwarciu zjawił się Prezydent Miasta Marek Obrębalski, Hubert Papaj, radny PO Piotr Miedziński, przedstawiciele PZPN-u, w tym były piłkarz, Reprezentant Polski Henryk Wawrowski, prezes OZPN Jelenia Góra Jerzy Kowal, trener koordynator Tadeusz Gawin oraz wszyscy byli i obecni członkowie Karkonoskiego Klubu Sportowego.

Wręczonych zostało około pięćdziesięciu podziękowań, wszystkim, którzy przyczynili się do odnowy tego sportowego obiektu, duże brawa otrzymali Igor Garkowvy, prezes spółki PPHU Irina, Zakłady Metalowe Zbigniew Ładziński, Płytki Ceramiczne Kaja, Security Ochrona, Matex, Topbeton, Wodnik Jelenia Góra i wiele innych.
Aby boisko służyło w dobrym celu i grało się na nim bezpiecznie, poświęcił je ksiądz Józef Stec.

Po południu odbył się jeszcze mecz pokazowy. Sympatycy KKS-u zmierzyli się z „Resztą Świata” , w skład której wchodzili zaprzyjaźnieni z KKS-em sponsorzy, m.in. Mirosław Janisz oraz właściciel Eurocash Jelenia Góra Mariusz Murmyło. Zawodowi piłkarze wygrali 9:1.

Jak podkreśla prezes KKS-u ze stadionu będą mogli korzystać także inni, po uprzednim uzgodnieniu z władzami klubu.

Karkonoski Klub Sportowy Jelenia Góra powstał w 2003 roku. Klub prowadzi szkolenie w zakresie gry w piłkę nożną, skupia ok. 150 zawodników w wieku od 6 do 17 lat.
Do największych sukcesów klubu należy zdobycie mistrzostwa Dolnego Śląska w sezonie 2006/2007 w kategorii trampkarzy ( 15-latków). Klub wychował już dziesięciu reprezentantów Dolnego Śląska. Na co dzień wszystkie drużyny biorą udział w rozgrywkach piłkarskich prowadzony przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jeleniej Górze, grając z drużynami z naszego rejonu.
KKS to klub rodzinny, działający przy dużym wsparciu ze strony rodziny i sympatyków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
519
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group