Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 16417
Zalogowanych: 63
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra kontra upały

Środa, 8 lipca 2015, 7:48
Aktualizacja: Czwartek, 9 lipca 2015, 7:20
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Jelenia Góra kontra upały
Fot. Katarzyna Pruś
Na jeleniogórskim Placu Ratuszowym można było wczoraj (7.07) znaleźć upragnioną ochłodę. Po południu, gdy temperatura przekroczyła 35 stopni, na samym środku Rynku stanęła kurtyna wodna.

Takie ochłodzenie zapewnili strażacy z Jagniątkowa. - Kurtynę ustawiliśmy na wniosek Urzędu Miasta. Dostajemy informację kiedy mamy zainstalować i jak długo ma być uruchomione urządzenie. Kurtyny będą stawiane w każdy tak upalny dzień – poinformował nas Remigiusz Lorenc Z OSP Jagniątków.

Taka przyjemna niespodzianka czeka w upały także przebywających w rejonie ul. 1 Maja, na Zabobrzu i Placu Piastowskim.

Spotkany przy kurtynie pan Jerzy zachwala ten pomysł. – Świetnie, że o to zadbali. Kurtyna doskonale się sprawdza w takie dni jak ten. Chyba nie ma osoby, której by się to nie podobało. Dla dzieci to wielka frajda, a dla starszych - ulga. Szkoda tylko, że kurtyn jest tak mało – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
234
Zofia
29%
Rozalia
13%
Julia
43%
Mia
15%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Nauka potwierdza. Mężczyźni chorują bardziej
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
"Felerna krzyżówka" znów daje o sobie znać
 
Aktualności
Jelenia Góra znów pełna skarbów i kolekcjonerów
 
Aktualności
Plac zabaw już czeka
 
Aktualności
Wycinka pod tory – kurs na rewitalizację linii
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group