Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3981
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra i Cervia na rzecz turystyki i kuchni regionalnej

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 31 sierpnia 2013, 8:00
Aktualizacja: 8:03
Autor: Mea
Fot. Mea
Goście z z Cervi, miasta we Włoszech, które jest partnerem Jeleniej Góry, przyjechali do naszego miasta z nowymi propozycjami współpracy. – Planujemy uczestnictwo w dwóch projektach wspartych przez Unię Europejską. Będą dotyczyć turystyki oraz regionalnej kuchni – podkreślała Mirosława Dzika.

Burmistrz Cervi Roberto Zoffoli przyjechał do Jeleniej Góry z Ricardo Todoli, pełnomocnikiem do spraw zieleni miejskiej. - Współpraca między naszymi miastami trwa od 1976 r. Jej znakami są m.in. ulica Cervi w Jeleniej Górze oraz ul. Jeleniogórska w mieście włoskim. Od kilkunastu lat trwa wymiana między naszymi miastami, a dokładniej wydziałami zieleni miejskiej. W maju Cervia miała święto kwiatów, podczas którego pracownicy naszego zakładu zieleni miejskiej projektowali i wykonywali tam kompozycje kwiatowe – powiedziała Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

- Planujemy rozwój współpracy między naszymi szkołami turystycznymi. Drugi projekt będzie dotyczył międzypokoleniowych tradycji kulinarnych, by młodzi ludzie znali swoją regionalną kuchnię, jak i gastronomię partnerów włoskich. Będą to dwa projekty wsparte dofinansowaniem z Unii Europejskiej. Zostanie również wydana książka – dodała.

Burmistrz Cervi spotkał się w jeleniogórskim Ratuszu z prezydentem Marcinem Zawiłą, zwiedził też Muzeum Karkonoskie. – Omawialiśmy naszą owocną współpracę i pomysły na jej kontynuację. Chcemy zrealizować dwa projekty pod patronatem Unii Europejskiej, by krzewić wśród młodzieży szkół turystycznych wymiany i współpracę. Cervia tak jak Jelenia Góra jest miastem turystycznym. Zaprezentujemy też nasze sposoby na rozwój turystyki – stwierdził Roberto Zoffoli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~realista1 31-08-2013 8:54
Za pieniądze krzewienie..tak, a w ramach kompetencji inspekcji sanitarnej krzewienie zdrowego odżywiania w grupie docelowej wśród społeczności szkolnej przystosowującej się do zawodu m.in kucharzy to razy dla inicjatorki, deprecjonowanie wykształcenia tudzież działań - pracy. Zatem najpierw plewienie Panie Prezydencie bo to bardziej ekonomiczne i pouczające co dobre a co złe a i w sekwencji korelujące z wynikiem korzyści jaki ma nieść bilateralny program, o którym traktuje artykuł !
~ 31-08-2013 9:48
Dla jeleniogórskich rządzicieli szykuje się wycieczka za nasze do Włoch..??? to tak w ramach rewizyty ?Ciekawe kiedy ,i kto pojedzie??????
~ 31-08-2013 10:45
''..Burmistrz Cervi spotkał się w jeleniogórskim Ratuszu z prezydentem Marcinem Zawiłą, zwiedził też Muzeum Karkonoskie''.. zobaczył tam dwa najcenniejsze eksponaty...Gabryśke.Z i Kusiaka ...ale był zadowolony jakby zobaczył Monę Lizę i Apolla........
~AnonimGall 31-08-2013 14:48
Porąbane te wasze komentarze...
~ 31-08-2013 15:11
No to znowu umocnili i zacieśnili, nawiązując do owocnego krzewienia i pogłębionej wymiany. ;-)
~italo 31-08-2013 15:55
Ulica Jeleniogórska w Cervi - dziurawa i rozbabrana, całkiem tak jak w Jeleniej Górze: http://goo.gl/maps/WrswE
~italo 31-08-2013 16:14
Via Jelenia Góra po dziurach i wybojach: http://goo.gl/maps/2V91T, http://goo.gl/maps/wxOh8
~ 1-09-2013 19:48
turystyka jest dobra tylko dla turystów a my chcemy spokojnie od pn-pt zarabiać na chleb a nie świątek i niedz służyć przyjezdnym

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group