Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5563
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jelenia Góra bez „schetynówek”

Środa, 2 grudnia 2009, 7:48
Aktualizacja: Czwartek, 3 grudnia 2009, 7:57
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Jelenia Góra bez „schetynówek”
Zapowiadany od dwóch lat remont ulicy Wyczółkowskiego to wciąż kwestia przyszłości. Naprawiona zostanie jedynie kanalizacja burzowa.
Fot. TEJO
Ulice Łomnicka i Wojewódzka, które planowano wyremontować w przyszłym roku z dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. schetynówek, na remont będą musiały poczekać...co najmniej dwa, trzy najbliższe lata. Wojewoda odrzucił bowiem wnioski o dofinansowanie inwestycji. Środków z zewnątrz nie będzie również na ulicę Wyczółkowskiego.

– O ile Wojewódzka i Łomnicka zostały odrzucone ze względu na to, że nie mieliśmy do nich przygotowanej dokumentacji czy pozwoleń, o tyle przy ulicy Wyczółkowskiego wniosek został odrzucony ze względu na interpretację wyliczeń finansowych, w rzeczywistości dopatrzono się jakiegoś nieistotnego drobiazgu – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Od decyzji dotyczącej ulicy Wyczółkowskiego odwołaliśmy się i czekamy na jej uzasadnienie.

Na remont ulicy Wyczółkowskiego, w tym przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i remont drogi potrzebna jest kwota około 3,2 mln zł. Połowa z tego miała pochodzić z tzw. „schetynówek”, ale już wiadomo, że tych pieniędzy miasto nie dostanie. Czy w związku z tym mieszkańcy przy większych opadach będą w dalszym ciągu tonąć w ogromnych kałużach?

– Wstępnie w budżecie na przyszły rok pojawiła się adnotacja o zabezpieczeniu miliona złotych na przebudowę kanalizacji deszczowej na tej ulicy– mówi Jerzy Bigus. Nie wiadomo, czy znajdą się pieniądze na jakieś inne inwestycji na tej ulicy, jest to dość wątpliwa sprawa.

W odniesieniu do dwóch pozostałych ulic na remont i ich przebudowę mieszkańcy liczyć nie mogą. W budżecie nie ma na to pieniędzy. Koszt remontu ulicy Łomnickiej o około 6,5 mln zł. W związku z planowaną budową obwodnicy miałaby zostać wyremontowana w dwóch etapach: od ulicy Wincentego Pola do torów kolejowych oraz od przejazdu kolejowego do granicy z gminą Mysłakowice w okolicy Łomnicy.

Na niej planowano prace dotyczące budowy kanalizacji deszczowej, wybudowanie chodników dla pieszych i rowerzystów oraz ustawienie oświetlenia. Wycięte miały tu zostać niebezpieczne drzewa, które obecnie są zbyt blisko drogi i stanowią zagrożenie dla kierujących.

W przyszłym roku nie będzie też żadnych prac na ulicy Wojewódzkiej, gdzie koszt remontu wstępnie szacuje się na 4 miliony 700 tys. zł. Przy niej powstają nowe firmy, których właściciele domagają się poprawy nawierzchni, w tym zwiększenia nośności ulicy. W planach były też chodniki i oświetlenie oraz częściowa kanalizacja deszczowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1052
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group