Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2388
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra bez „schetynówek”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 grudnia 2009, 7:48
Aktualizacja: Czwartek, 3 grudnia 2009, 7:57
Autor: Angela
Zapowiadany od dwóch lat remont ulicy Wyczółkowskiego to wciąż kwestia przyszłości. Naprawiona zostanie jedynie kanalizacja burzowa.
Fot. TEJO
Ulice Łomnicka i Wojewódzka, które planowano wyremontować w przyszłym roku z dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. schetynówek, na remont będą musiały poczekać...co najmniej dwa, trzy najbliższe lata. Wojewoda odrzucił bowiem wnioski o dofinansowanie inwestycji. Środków z zewnątrz nie będzie również na ulicę Wyczółkowskiego.

– O ile Wojewódzka i Łomnicka zostały odrzucone ze względu na to, że nie mieliśmy do nich przygotowanej dokumentacji czy pozwoleń, o tyle przy ulicy Wyczółkowskiego wniosek został odrzucony ze względu na interpretację wyliczeń finansowych, w rzeczywistości dopatrzono się jakiegoś nieistotnego drobiazgu – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Od decyzji dotyczącej ulicy Wyczółkowskiego odwołaliśmy się i czekamy na jej uzasadnienie.

Na remont ulicy Wyczółkowskiego, w tym przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i remont drogi potrzebna jest kwota około 3,2 mln zł. Połowa z tego miała pochodzić z tzw. „schetynówek”, ale już wiadomo, że tych pieniędzy miasto nie dostanie. Czy w związku z tym mieszkańcy przy większych opadach będą w dalszym ciągu tonąć w ogromnych kałużach?

– Wstępnie w budżecie na przyszły rok pojawiła się adnotacja o zabezpieczeniu miliona złotych na przebudowę kanalizacji deszczowej na tej ulicy– mówi Jerzy Bigus. Nie wiadomo, czy znajdą się pieniądze na jakieś inne inwestycji na tej ulicy, jest to dość wątpliwa sprawa.

W odniesieniu do dwóch pozostałych ulic na remont i ich przebudowę mieszkańcy liczyć nie mogą. W budżecie nie ma na to pieniędzy. Koszt remontu ulicy Łomnickiej o około 6,5 mln zł. W związku z planowaną budową obwodnicy miałaby zostać wyremontowana w dwóch etapach: od ulicy Wincentego Pola do torów kolejowych oraz od przejazdu kolejowego do granicy z gminą Mysłakowice w okolicy Łomnicy.

Na niej planowano prace dotyczące budowy kanalizacji deszczowej, wybudowanie chodników dla pieszych i rowerzystów oraz ustawienie oświetlenia. Wycięte miały tu zostać niebezpieczne drzewa, które obecnie są zbyt blisko drogi i stanowią zagrożenie dla kierujących.

W przyszłym roku nie będzie też żadnych prac na ulicy Wojewódzkiej, gdzie koszt remontu wstępnie szacuje się na 4 miliony 700 tys. zł. Przy niej powstają nowe firmy, których właściciele domagają się poprawy nawierzchni, w tym zwiększenia nośności ulicy. W planach były też chodniki i oświetlenie oraz częściowa kanalizacja deszczowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Z jakiego powodu? 2-12-2009 8:46
Z jakiego powodu? Może by to Jelonka wyjaśniła. Może być kilka przyczyn: 1.źle napisany wniosek przez Miejski Zarząd Gróg i Mostów, 2. potrzeby Wrocławia, a one sa nadrzędne jak wszystkim w Polsce wiadomo 3. brak pieniędzy w kasie
~Tymian 2-12-2009 9:01
Takie kwoty na remont drogi , to sa tylko wtedy jak wykonuje kalkulacje i tworzy dokumentacje urzednik a po nim nastepny urzednik . Gdyby to byla prywatna droga i gospodarz inwestor to na remont tej drogi wydalby ca. połowe tej kwoty i jakośc bylaby doskonala z wykonanymi porządnie poboczami i bylaby dopilnowana wysoka jakośc.Obecnie też nie wiadomo czy remont tych dróg to dobra decyzja , bo zapewne po ułozeniu i naprawie drogi natychmiast pojawia sie Ci ze sprzetem do cięcia w poprzek drogi i kieraszowania asfaltu bo to u nas tradycja zwlaszcza jak jest świeżo pop remoncie.
~ruina2 2-12-2009 10:19
Następna porazka M.O. , niech sie poda do dymisji
~prawda 2-12-2009 11:24
prawda jest taka, że MZDiM napisało złe wnioski... co na to dyrektor?? jego zastępca?? indolencja tych Panów jest porażająca
~ 2-12-2009 11:24
Szanowni Państwo ! Drodzy Jeleniogórzanie - Kiedy wielokrotnie pisałem, ze budowa tzw. OBWODNICY , czkawką nam sie odbije w nastepnych latach, niektórzy internauci /entuzjaści/, nie zostawiali na mnie przysłowiowej suchej nitki. No i prosze !!! Juz MZDiM jasno mówi, że na remont dalszych ulic, oraz inwestycji trzeba będzie poczekać - BO OBWODNICA !!!! Gratuluje więc wszystkim entuzjastom i współczuje mieszkańcom Wyczółkowskiego , Wojewódzkiej i mieszkającym przy zdewastowanych tzw. "ulicach" w naszym mieście !!! Kochani! Poczekacie sobie długo, na ich remont !!!!!! Jeśli nie wierzycie, to przedstawiam Wam - założenia BUUDŻETU NA ROK 2010 !!!! 1. DOCHODY BUDŻETOWE - 333.269.955 ZŁ. 2. WYDATKI BUDŻETOWE - 425.104.285 ZŁ. 3. DEFICYT BUDZETU - 90. 834.330 ZŁ. 4. PROGNOZOWANA KWOTA DŁUGU MIASTA NA DZIEŃ 31.12.2010 ROKU 204.742.234 ZŁ. !!!!!!!!! Zapewne odezwą sie tu zaraz pseudoentuzjaści EKIPY RZĄDZĄCEJ z koronnym argumentem !!! WIELE Z TYCH MILIONÓW KREDYTÓW ZWRÓCI NAM UNIA EUROPEJSKA ORAZ INNI BENEFICJENCI !!! Otóż nic bardziej perfidnego wymyslic sie nie da. Gdy podliczymy tzw. UDZIAŁ WŁASNY , ORAZ KOSZTY KREDYTÓW KOMERCYJNYCH, /jakie miasto zaciągnie na te inwestycje/, wychodzi prawie na zero . Krótko mówiąc - jest tak jak w znanym Dowcipie ! Pyzdra- /mówi Kwicoł/, jakbych Ci dał 1000 talarów to zjodłych to g... , co leży na łące?? zjodł bych. No i zjodł. Kwicołowi żal się zrobilo 1000-ca talarów i mówi ! A jak bych jo to drugie zjodł, to ty bych mi dał 1000 talarów ?? Odołbych .. No i zjodł !!! Ale pochwili Pyzdra mówi ! Kwicoł, cosik mi sie wydaje , ze my te g.....o ZA DARMO ZJEDLI !!!Dokładnie tak samo wyglada tzw. DOFINANSOWANIE OBWODNICY !!! Kedy zapytałem BURMISTRZA OTMUCHOWA - ile kosztowała Was piekna obwodnica , /kto jechał to widział/ , która przebiega urokliwie poza miastem ??? Odpowiedział !! PRAWIE NIC !!!!! Dalismy tylko niezbędne grunty i przeprowadziliśmy niezbędne procedury !!! Przecież to DROGA KRAJOWA , a takie finansowane są z Centralnego funduszu !!!!! My natomiast fundujemy sobie Bajery w postaci MOSTÓW, ESTAKAD, TUNELÓW etc. etc. W SAMYM CENTRUM MIASTA , a potem sie dziwimy, że ŁASKAWCA
jgajewski 2-12-2009 11:34
Przepraszam - C. dalszy wpisu - Jozef Gajewski ! --- A potem, Drodzy Państwo , dziwimy sie , że ŁASKAWCA jakim jest Urząd Marszałkowski , daje NAM 38 % dofinansowania, co STANOWI WYSOKOŚĆ ODSETEK OD KREDYTU JAKI MY WSZYSCY MUSIMY ZACIĄGNĄĆ NA TEN KWIATEK DO KOŻUCHA !!! Pozdrowienia od PYZDRY I KWICZOŁA !!! - Józef Gajewski ...
~aborygen 2-12-2009 12:22
PO wielki pic a za picem nic. Tak tak młodociane szczyle macie to na co głosowaliście.
~_Łowca byków 2-12-2009 12:26
I nowu bigous .........
~w13 2-12-2009 19:28
a moze to juz kara dla prezydenta od aktywistow PO..teraz z wroclawia i karpacza

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group