Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5879
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleń czeka na wielkie łowy

Piątek, 1 sierpnia 2008, 9:19
Aktualizacja: Sobota, 2 sierpnia 2008, 8:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jeleń czeka na wielkie łowy
Fot. Janusz Lewicki
Na placu Ratuszowym zakończono montaż potężnego jelenia, który do stolicy Karkonoszy przyjechał z Pławnej Dolnej z pracowni Dariusza Milińskiego. Rogacz zostanie dziś (piątek) upolowany przez księcia Bolesława Krzywoustego. Finał łowów będzie huczny, a po nim nastąpi… XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych.

Parada ulicami Jeleniej Góry rozpocznie się dziś o godz. 20. Korowody ruszą z dwóch miejsc: jeden sprzed teatru Norwida (z księciem Krzywoustym), a drugi – sprzed Bramy Wojanowskiej (niestety, bez jelenia, którego „zablokowały” przepisy).

Rogacz czeka w Rynku. Tu odbędzie się wielkie bębnienie hejnału i pokaz Fire show. A później – czas na festiwalowe emocje i doznania. Pierwszy wystąpi włoski Teatro Corona z widowiskiem „Tempus fugit”. W sobotę – dalsza część XXVI MFTU: w sobotę zaprezentuje się Teatrzyk Jelonka Górskiego w dziecięcym spektaklu „Z legend naszego miasta” oraz bajkowy Teatr Wagabunda (od godz. 14 do wieczora).

Później, w sobotni wieczór, blok poetycki: pokaże się Teatr Jednego Wiersza z Opola; rosyjsko-niemiecki Hereinafter Theater i Teatr A PART z Katowic.

W niedzielę hitem ma być występ Kanadyjczyków (Les sages fous), którzy na Rynek przypłyną statkiem w widowisku „Aquarium”. Zagra też „Zielony słoń”, czyli francuski „L’Elephant vert”, a na koniec widowiskowa „Alicja w krainie czarów” zagrana w powietrzu przez Theater Gajes z Holandii. Festiwal pożegna wyjątkowy pokaz sztucznych ogni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group