• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 1:40
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 5062
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jeleń czeka na wielkie łowy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 1 sierpnia 2008, 9:19
Aktualizacja: Sobota, 2 sierpnia 2008, 8:12
Autor: TEJO
Fot. Janusz Lewicki
Na placu Ratuszowym zakończono montaż potężnego jelenia, który do stolicy Karkonoszy przyjechał z Pławnej Dolnej z pracowni Dariusza Milińskiego. Rogacz zostanie dziś (piątek) upolowany przez księcia Bolesława Krzywoustego. Finał łowów będzie huczny, a po nim nastąpi… XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych.

Parada ulicami Jeleniej Góry rozpocznie się dziś o godz. 20. Korowody ruszą z dwóch miejsc: jeden sprzed teatru Norwida (z księciem Krzywoustym), a drugi – sprzed Bramy Wojanowskiej (niestety, bez jelenia, którego „zablokowały” przepisy).

Rogacz czeka w Rynku. Tu odbędzie się wielkie bębnienie hejnału i pokaz Fire show. A później – czas na festiwalowe emocje i doznania. Pierwszy wystąpi włoski Teatro Corona z widowiskiem „Tempus fugit”. W sobotę – dalsza część XXVI MFTU: w sobotę zaprezentuje się Teatrzyk Jelonka Górskiego w dziecięcym spektaklu „Z legend naszego miasta” oraz bajkowy Teatr Wagabunda (od godz. 14 do wieczora).

Później, w sobotni wieczór, blok poetycki: pokaże się Teatr Jednego Wiersza z Opola; rosyjsko-niemiecki Hereinafter Theater i Teatr A PART z Katowic.

W niedzielę hitem ma być występ Kanadyjczyków (Les sages fous), którzy na Rynek przypłyną statkiem w widowisku „Aquarium”. Zagra też „Zielony słoń”, czyli francuski „L’Elephant vert”, a na koniec widowiskowa „Alicja w krainie czarów” zagrana w powietrzu przez Theater Gajes z Holandii. Festiwal pożegna wyjątkowy pokaz sztucznych ogni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

piipi 1-08-2008 10:07
...fantazja Darka Milinskiego jest cudowna.~Bede tam i jelenia w nozke pocaluje !.~Tak z RADOSCI !!.
~_ojdiridirachciach___ 1-08-2008 10:32
Takie fajne imprezy w mieście, a ja przez te zakichane wakacje nie mogę tego zobaczyć. Tylko te Malediwy, Majorki i inne Międzyzdroje ;)
LILI 1-08-2008 12:51
Jeleń piękny, tylko te biało-czerwone wstążeczki pasują tu jak "pięść do oka". Na pewno nie dodają dziełu uroku...Rozumiem,że to dla bezpieczeństwa ale...
~Szkoda, że 1-08-2008 13:26
szkoda, że tak dobrze zaprojektowany JELEŃ w świetle dziennym wygląda jak kupa złomu. Wystarczyłoby "owinąć" go cienkim brązowym materiałem ... W tej chwili szpeci nasz rynek ...
~oooo 2-08-2008 20:10
Świetnie że stoi tyłem do naszych kochanych radnych. Nawet taka ''kupa złomu'' ma ich w ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group