Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9062
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jedzie pociąg z daleka

Piątek, 2 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Jedzie pociąg z daleka
Fot. Arek
Wakacyjny rozkład jazdy pociągów przywróci na czas letniej kanikuły połączenia stolicy Karkonoszy z większymi miastami w Polsce. Na razie jeleniogórski dworzec zieje pustką. Może się to zmieni w najbliższych dniach?

Pasażerowie dawno już zapomnieli o tasiemcowych kolejkach, w których trzeba było stać, aby w kasach kupić bilet, choćby na pociąg do Gdyni. Wspomnieniem wydają się także nabite podróżnymi pociągi: noce spędzone na stojąco na korytarzu wagonu lub w wagonowej toalecie.

Jednak Sekcja Przewozów Pasażerskich PKP o Jeleniej Górze nie zapomniała o letnich pasażerach. Pierwsze pociągi, zgodnie z wakacyjnym rozkładem jazdy, odjadą już za kilka dni.
– 15 czerwca uruchamiamy połączenie Jeleniej Góry ze Szczecinem i Lublinem – mówi Jerzy Karcz, zastępca naczelnika sekcji przewozów pasażerskich PKP w Jeleniej Górze.

Pociąg do Szczecina wyjedzie z Jeleniej Góry o godz. 10. 49, a do Lublina – o 19. 16. Tym składem będzie można dotrzeć do Częstochowy, Radomia i Kielc.
24 czerwca rusza pociąg ze Szklarskiej Poręby do Gdyni (odjazd z jeleniogórskiego dworca o godz. 20. 22.)
– Będzie możliwość dojazdu koleją aż na Hel, bo do tego składu we Wrocławiu podłączane są wagony w tej relacji – usłyszeliśmy.

25 czerwca uruchomione zostanie także dzienne połączenie z Krakowem. Odjazd pociągu o godz. 13.36.

Nie zmienią się wagony obsługujące te linie, więc pasażerowie nie mogą liczyć na lepszy komfort podróżowania. PKP nie przewidują także przyspieszenia. Podróż ze Szklarskiej Poręby do Gdyni będzie trwała ponad 13 godzin. Jedynym udogodnieniem będą wagony z miejscami do leżenia wprowadzone w nocnych składach. Pocieszenie to także to, że Polskie Koleje Państwowe nie przewidują podwyżek cen biletów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group