Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 2241
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Jedwabna podróż wspomnień

Sobota, 23 kwietnia 2011, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: Agrafka
SZKLARSKA PORĘBA: Jedwabna podróż wspomnień
Fot. Organizator
Ania i Robert „Robb” Maciąg, podróżnicy przemierzający świat na rowerach i nie tylko, byli gośćmi już VI spotkania z cyklu Terra Incognita organizowanego w Chacie Izerskiej w Szklarskiej Porębie.

Spotkanie Terra Incognita (Ziemia Nieznana) to odkrywanie na nowo obszarów ziemi już dawno odkrytych. Opisanych na setki sposobów w książkach, albumach i w filmach. Jednak słuchając opowieści podróżników, przefiltrowanych przez ich własne doświadczenia można te tereny odkryć raz jeszcze. Każda wyprawa jest bowiem inna.

Miłośnicy długich wycieczek Ania i Robert poznali się w 2005 roku i od tego czasu wspólnie realizują podróżnicze marzenia. Robb jest laureatem konkursu fotograficznego Onet Duracell 2008 oraz nagrody TRAVELER miesięcznika „National Geographic”, a także autorem dwóch książek podróżniczych wydanych z serii Biblioteka Poznaj Świat Wojciecha Cejrowskiego. Ponadto stale współpracuje z miesięcznikiem „Rowertour”.

Ania i Robert opowiadali o swojej ośmiomiesięcznej podróży do Chin przez Syrię, Iran i byłe republiki radzieckie, którą przebyli właśnie na rowerach. Wspomnienia z podróży zatytułowali „Jedwabna opowieść”. Mówili o ludziach spotkanych na swej drodze i ich odmiennej kulturze, a także o szczodrości i gościnności nawet wśród ludzi ubogich. Nie łatwa była to trasa, którą przemierzali po pustynnych terenach Iranu, Tadżykistanu czy w Pamiru.

Podczas spotkania trwającego ponad trzy godziny, usłyszeć można było opowieści m.in. o Tadżykistanie, gdzie bieda jest tak dojmująca, że wydano dekret zabraniający organizowania hucznych wesel. Mówiono też o praktycznym wymiarze islamu w Pamirze, czy w końcu o Chinach, w których dopiero teraz rozwija się krajowa turystyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group