Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3231
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jedni śmiecą, wszyscy płacą

Środa, 11 lipca 2018, 6:53
Aktualizacja: Czwartek, 12 lipca 2018, 8:10
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Jedni śmiecą, wszyscy płacą
Fot. MPGK
Na zdjęciach znajdują się rzeczy, których nie należy wyrzucać do kubłów. Są wśród nich: opony, muszle klozetowe, zlewy, gruz, deski, lustra… Powinno to trafić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Wolności (mieści się on w siedzibie MPGK). W zdecydowanej większości zostałoby przyjęte tam za darmo – nawet w soboty. Widzimy także części samochodowe, które należy odpłatnie oddawać w punktach autokasacji – informuje rzecznik MPGK Zbigniew Rzońca.

Najczęściej wszystko to wyrzucane jest skrycie i nocą, gdy nikt nie widzi - nielegalnie. Jako że nic nie odbywa się za darmo, za uprzątnięcie tego płacą wszyscy jeleniogórzanie.

Na powstających obok boksów śmietnikowych dzikich wysypiskach jeleniogórzanie składają miesięcznie około 6 – 7 ton odpadów komunalnych po 350 złotych za tonę netto. Tyle musi zapłacić MPGK za wywiezienie i złożenie ich na wysypisku. Do kwoty tej należy dodać cenę samego wywozu - benzyny, pracy, itd.

Za niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, których MPGK zbiera z jeleniogórskich ulic 3- 4 tony miesięcznie, płaci właścicielowi wysypiska 271 złotych za tonę, a za wszelakiego rodzaju gruz, którego wywozi około 8-10 ton, od 15 do 210 złotych za tonę (zależnie od kwalifikacji składowiska). Czasami ładowacze znajdują też papę - po 410 złotych za tonę. Do wszystkich tych kosztów należy dodać 8 proc. podatku VAT.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group