Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7715
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jedne ulice remontują dwa razy, na innych przestoje

Piątek, 7 sierpnia 2015, 8:34
Aktualizacja: Sobota, 8 sierpnia 2015, 7:52
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Jedne ulice remontują dwa razy, na innych przestoje
Fot. Natalia
Ulica Kozia w Jeleniej Górze, okrzyknięta najbardziej podziurawionym traktem w mieście, po długim czasie doczekała się remontu. Jednak już po trzech latach znowu rozpoczęły się na niej roboty. – Za to na pobliskiej ulicy Wincentego Pola remont przerwano – alarmują Czytelnicy i pytają o powód.

W 2012 roku ulica Kozia przeszła gruntowny remont. Została wówczas sfrezowana i wyrównana nawierzchnia, wybudowano chodniki. Jak poinformowali nas mieszkańcy, na tej ulicy znów… ruszył remont.

Okazało się, że te roboty są powiązane z remontowaną nieopodal ulicą Łomnicką. - Przy tej okazji na ulicy Łomnickiej i na Koziej jest montowane nowe oświetlenie - wyjaśnił nam Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Dodał także, że w ubiegłym tygodniu miało miejsce frezowanie jezdni, gdyż rozpoczną się tam jeszcze prace polegające na przebudowie kanalizacji deszczowej.

Natomiast ulica Wincentego Pola jest w trakcie remontu i nie ma mowy o zaprzestaniu tam prac. Te roboty są w gestii spółki „Wodnik”. Zbigniew Rzońca, rzecznik „Wodnika” poinformował nas, że w tym rejonie (ulice: W. Pola, Chłopska, Lotnictwa, Kozia i Podgórna) trwa budowy sieci i przyłączy kanalizacji sanitarnej o łącznej długości około 2,8 km. Ten obszar to jeden z elementów kanalizowania całej Jeleniej Góry i podpięcia do sieci około sześciu tysięcy gospodarstw. Wszystkie prace mają zakończyć się w tym roku, bo to wymóg Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych. W razie niespełnienia warunków miasto będzie musiało zapłacić wysokie kary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group