Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 6279
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jednak centralizują WORD–y

Wtorek, 21 lipca 2020, 7:23
Aktualizacja: Czwartek, 23 lipca 2020, 15:30
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Jednak centralizują WORD–y
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o zamiarach Urzędu Marszałkowskiego dot. połączenia Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego na terenie Dolnego Śląska. Jak się okazało, w tym tygodniu Sejmik podjął stosowną uchwałę...

Niewiele po tym, mimo deklaracji polityków Zjednoczonej Prawicy dotyczących deglomeracji (przeniesienia siedzib niektórych urzędów do mniejszych ośrodków), koalicja Bezpartyjnych Samorządowców oraz Prawa i Sprawiedliwości, postąpiła w Sejmiku wręcz odwrotnie - odbierając byłym miastom wojewódzkim samodzielne jednostki. Siedzibą nowego tworu - Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego będzie... Wrocław.

Obecnie na terenie województwa dolnośląskiego działają: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze (z oddziałami terenowymi w Bolesławcu, Głogowie, Kamiennej Górze i Miliczu), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy (z oddziałami terenowymi w Lubinie i Lubaniu), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu (z oddziałami terenowymi w Kłodzku i Świdnicy), a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu (z oddziałami terenowymi w Oleśnicy i Oławie).

Połączenie dolnośląskich WORD-ów usprawni ich zarządzanie - ustabilizuje sytuację i płynność finansową. Wspólnie działające ośrodki będą też lepiej zabezpieczone w razie jakichkolwiek sytuacji kryzysowych, które mogą skutkować ich likwidacją. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w Wałbrzychu, w czasie epidemii - powiedział marszałek Cezary Przybylski.

Połączenie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego nastąpi 1 września 2020 r. Następnie WORD we Wrocławiu zostanie przemianowany na Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego. Wdrażana przez samorząd województwa zmiana nie jest pionierska - podobną decyzję podjęły w czerwcu zeszłego roku władze województwa łódzkiego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
23%
Cieszy
2
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
11
42%
Złości
6
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group