Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7720
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jechał bez uprawnień i na "haju”

Sobota, 17 lutego 2018, 8:14
Autor: 112
Policjanci zatrzymali 25–letniego mężczyznę, który kierował pojazdem bez uprawnień, nie posiadał żadnych dokumentów ani ubezpieczenia. Pojazd nie posiadał również badań technicznych, a kierujący przyznał się, że zanim wsiadł za kierownicę zażywał amfetaminę.

Do zdarzenia doszło 15 lutego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na ulicy Kasprowicza w Jeleniej Górze weryfikowali zgłoszenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, z których wynikało, że kierowcy na tej ulicy nie stosują się do znaków ograniczeń prędkości.
Około godziny 15.10 funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Mitsubishi Colt. Kierowca na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał na liczniku 69 km, jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Po wylegitymowaniu kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, który podróżował z 26-letnim pasażerem. W trakcie rozmowy kontrolujący był wyraźnie pobudzony, ale jak się później okazało 25-latek przyznał się ,że zanim wsiadał za kierownicę zażywał narkotyki. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy . Jeżeli badanie potwierdzi, że kierujący był pod wpływem narkotyków wówczas grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group