Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10116
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jazz z Krokusem, 2 dzień

Sobota, 12 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 10:22
Autor: Renata
Jelenia Góra: Jazz z Krokusem, 2 dzień
Fot. goral
Publiczność z niecierpliwością oczekiwała występu gwiazd drugiego dnia Krokus Jazz Festiwal i oklaskami zachęcała gości do występu. Ten mały czasowy poślizg spowodowany trudnościami napotkanymi na trasie Sopot - Jelenia Góra muzycy wynagrodzili wytrwałej publiczności niezapomnianym koncertem.

Wirtuozersko brzmiały wszystkie solowe popisy występujących muzyków. Rytmy wygrywane przez czołowego polskiego kontrabasistę Piotra Lemańczyka nagradzane były burzliwymi oklaskami. Grajacy na saksofonie Wojciech Staroniewicz mógł usłyszeć dobiegające z widownia okrzyki zachwytu i podziwu. Jednak najwięcej euforii wzbudzała mistrzowska gra nowojorskiego perkusisty Briana Melvina. "Amerykanin jest rewelacyjny, on nie wystukuje rytmu na perkusji tylko gra muzykę. Mało jest na świecie perkusistów, którzy w tak perfekcyjny sposób opanowali tą umiejętność", powiedział po koncercie Mariusz, jeden z fanów jazzu.

Muzycy mimo zmęczenia dwukrotnie bisowali, dzięki czemu publiczność mogła usłyszeć i zobaczyć fantastyczne zgranie zespołu, a improwizacja instrumentalna w ich wykonaniu zapierała dech w piersiach.... Możemy sobie jedynie życzyć jak najwięcej koncertów w podobnym stylu.

Dzisiaj kończy się IV Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal. W trakcie Konkursu Galowego o godzinie 18.00 wyłoniony będzie laureat statuetki "Złotego Krokusa". A o godzinie19.00 występ Henryka Misiewicza Full Drive oraz Tomka Muchy Collective o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
125
Tak
40%
Nie
47%
Ciężko powiedzieć
10%
Nie interesuję się polityką
3%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group