Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8473
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jazz z Krokusem, 2 dzień

Sobota, 12 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 10:22
Autor: Renata
Jelenia Góra: Jazz z Krokusem, 2 dzień
Fot. goral
Publiczność z niecierpliwością oczekiwała występu gwiazd drugiego dnia Krokus Jazz Festiwal i oklaskami zachęcała gości do występu. Ten mały czasowy poślizg spowodowany trudnościami napotkanymi na trasie Sopot - Jelenia Góra muzycy wynagrodzili wytrwałej publiczności niezapomnianym koncertem.

Wirtuozersko brzmiały wszystkie solowe popisy występujących muzyków. Rytmy wygrywane przez czołowego polskiego kontrabasistę Piotra Lemańczyka nagradzane były burzliwymi oklaskami. Grajacy na saksofonie Wojciech Staroniewicz mógł usłyszeć dobiegające z widownia okrzyki zachwytu i podziwu. Jednak najwięcej euforii wzbudzała mistrzowska gra nowojorskiego perkusisty Briana Melvina. "Amerykanin jest rewelacyjny, on nie wystukuje rytmu na perkusji tylko gra muzykę. Mało jest na świecie perkusistów, którzy w tak perfekcyjny sposób opanowali tą umiejętność", powiedział po koncercie Mariusz, jeden z fanów jazzu.

Muzycy mimo zmęczenia dwukrotnie bisowali, dzięki czemu publiczność mogła usłyszeć i zobaczyć fantastyczne zgranie zespołu, a improwizacja instrumentalna w ich wykonaniu zapierała dech w piersiach.... Możemy sobie jedynie życzyć jak najwięcej koncertów w podobnym stylu.

Dzisiaj kończy się IV Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal. W trakcie Konkursu Galowego o godzinie 18.00 wyłoniony będzie laureat statuetki "Złotego Krokusa". A o godzinie19.00 występ Henryka Misiewicza Full Drive oraz Tomka Muchy Collective o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group